DZISIAJ PODPISY NA UMOWIE NA WALKĘ KLICZKO-WACH?

- Nie lubię wydawać pieniędzy, których jeszcze nie zarobiłem. Poczekajmy na walkę - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Mariusz Wach (27-0, 15 KO) , który ma się 10 listopada zmierzyć w Niemczech z Władymirem Kliczką (58-3, 51 KO). Jak informuje "PS", kontrakt na walkę wciąż nie został podpisany, pojawiły się bowiem pewne rozbieżności z obu stron.

- Darzę go ogromnym szacunkiem jako człowieka. Podobnie jak ja zaczynał w Gwardii Warszawa. Mieszkał w skromnych warunkach, walczył za parę groszy. Z takiego chłopaka wyrósł absolutny mistrz świata - chwalił Władymira Kliczkę Mariusz Wach, który ma się zmierzyć jesienią z Ukraińcem. Wciąż jednak kontrakt na walkę nie został parafowany.

- W zaproponowanym nam kontrakcie znajdują się dwa zapisy, których nie możemy zaakceptować. Nie chodzi o wysokość honorarium Mariusza Wacha. Problemem jest między innymi kwestia dotycząca przyszłych walk Mariusza - wyjaśnił w rozmowie z "PS" promotor Wacha, Mariusz Kołodziej.

Jak dodał promotor Polaka, sytuacja jest dynamiczna i już w czwartek może dojść do podpisania umowy na walkę. - Kliczko zobaczy, że to nie przelewki - zapowiada tymczasem pewny swego Wach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 23-08-2012 09:35:02 
Ja nie rozumiem czegoś takiego ,że coś tam jest nie do zaakceptowania w warunkach umowy.Człowiek z nikąd (a takim w tym momencie jest Wach)ale ambitny z mentalnością mistrza weżmie taką walkę choćby i za darmo!
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 23-08-2012 09:41:01 
Tak jak śmieszy mnie gdy słyszę ,że taki Povietkin ,Haye czy inni nie zgadzają się na warunki kim oni kurwa są ,że chcą pertraktować z mistrzami jak równy z równym??Ja kurwa rozumiem ,że nie dogadać się mogą wielcy mistrzowie ale takie pionki?Kim oni są na tą chwilę względem Kliczków? Powinni brać z pocałowaniem ręki.
 Autor komentarza: RealDolar
Data: 23-08-2012 09:43:53 
KOSTROMA

Ale o czyn Ty chlopie mowisz? Wach ma podpisać umowe która jest niewolnicza? On ma tyle innych możliwości że nie musi się spieszyc.

To że Ty masz ołtarzyk braci kliczko w domu nieoznacza że kazy musi ich czcić !
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 23-08-2012 09:47:01 
RealDolar Tu się mylisz bo ja braci nie trawię i marzy mi się ich spektakularny upadek ale z takimi pretendentami to oni poumierają ze starości dzierżąc swoje pasy!
 Autor komentarza: RealDolar
Data: 23-08-2012 09:52:00 
kogo masz na myśli Wacha? Uwazam ze jest to najlepszy w tej chwili pretendent i zadnen Povietkin, żaden cienias Fury i zaden kołek Helenius nie jest lepszy w tej chwili od Wacha niezapominając o sztucznej napompowanej gwiazdzie Wilerze.

Sprawa jest prosta nie można być pipą podczas podpisywania kontraktu tylko trzeba mieć też swoje warunnki i ..uj !
 Autor komentarza: Grini
Data: 23-08-2012 09:52:11 
KOSTROMA chyba przesadzasz to sa zawodnicy którzy sie cenią wyszedłbyś za darmo do walki ? bo ja napewno nie . To jest ich praca biznes chcą wynegocjować jak najlepsze warunki i bardzo dobrze inaczej byliby głupcami .
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 23-08-2012 09:52:44 
RealDolar Zresztą odniosłem wrażenie ,że spora część czołowych bokserów Hw robi wszystko ,żeby uniknąć konfrontacji z Kliczkami robiąc kariery i popularność na byciu pretendentami.Wiesz głoszą tacy wszem i wobec ,że są gotowi na braci robi się wokół nich szum ale ciągle coś tam staje na przeszkodzie i tak przez kilka lat walki z maksymalnie bezpiecznymi rywalami.Kojarzy mi się to trochę ze strategią Wasilewskiego!
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 23-08-2012 09:55:49 
Grini słuchaj z tym za darmo to powiedziałem w przenośni i wszystko co dalej napisałeś jest prawdą ale przypuszczam ,że nawet te "niewolnicze warunki" to i tak dla ludzi pokroju Wacha wypłayta życia!
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 23-08-2012 10:03:27 
RealDolar"Sprawa jest prosta nie można być pipą podczas podpisywania kontraktu tylko trzeba mieć też swoje warunnki i ..uj !"-Kurcze niby tak ale z drugiej strony to i tak prawdopodobnie najlepsza oferta jaką dostał w życiu!Wiesz gdyby z Kliczko pertraktowali goście jak prime Bowe,Lewis Tyson czy Holmes to mogli by pertraktować jak równy z równym i było by to zrozumiałe ale co na tą chwilę udowodnił ,osiągnął Wach?
Zresztą nie martwi mnie to ,że chce twardo pertraktować ale jeżeli bokser z nikąd który dostaje szanse walki o mistrzostwo świata nie korzysta z niej tylko coś tam marudzi pod nosem to czy na pewno jest on bokserem??
 Autor komentarza: Coperek
Data: 23-08-2012 10:04:28 
Bracia Kliczko są zwyczajnie nieuczciwi. I powie o tym każdy, to jest na porządku dziennym, że zawsze są jakieś problemy z podpisaniem kontraktu. Po pierwsze starają aby przeciwnik walczył pół darmo, a po drugie dzierżą sobie prawa do organizacji jego przyszłych walk. No i oczywiście dwa razy rewanż w przypadku przegranej któregoś z Kliczków. Najpierw z jednym, potem z drugim.
Czy to jest normalne???
I to właśnie dlatego nikt porządny nie chce się z nimi bić. Dlatego właśnie mają ogórów jak Petery czy Briggsy, czy Charry albo nasz Sosnowski, którym nic nie zależy. Czy Chisora, który nie miał mieć żadnych szans z Witkiem acz zadziwił.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 23-08-2012 10:06:02 
RealDolar
Wach ma tyle innych możliwości ? Podaj jakieś, ciekawi mnie to. Oczywiście może obic pare bumow za 10k $ w wieku 32 lat.
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 23-08-2012 10:08:31 
Coperek słyszałem takie opinie ale co to oznacza "za pół darmo"?
Zastanawiam się jak wyglądały kontrakty w czasach gdy królowali Lewis ,Tyson ,Holmes czy Holyfield?
 Autor komentarza: RealDolar
Data: 23-08-2012 10:12:52 
Autor komentarza: MrAdam

Żeby była jasność, jestem za walką z kliczką i chetnie się na nią wybiorę... ale jeśli do niej nie dojdzie to uważam że powinien zaboksować ze Stivernem lub Bojcowem, jednak moje marzenie to jest walka ze słabym psychicznie Povietkinem lub cwaniakiem Furym - jednak oni sie na to nie zgodzą..
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 23-08-2012 10:15:19 
Myślę ,że ludzie pokroju Povietkina zbudowali swoją karierę właśnie w taki sposób udając równorzędnych braciom przeciwników ale wymawiających się od konfrontacji z nimi niegodziwymi warunkami kontraktu zachowując w ten sposób przez jakiś czas wysokie miejsce w rankingach i sporą popularność pośród rodzimych kibiców.Taka strategia pozwala w miarę dobrze i bezpiecznie zarobić.
 Autor komentarza: lizbona
Data: 23-08-2012 10:17:50 
Coperek ma racje.

Bracia proponują skandaliczne warunki. Chociaż z tym "pół darmo" polemizowałbym. Sosnowski ponoć dostał 1 mln $. Nie jest źle... Adamek ma machloja Ziggiego, renome w poprzednich wag oraz KIBICÓW. Adamka oglądają ludzie, którzy nawet w boksie nie siedzą. Im więcej kibiców tym większa kasa. Ziggy kiedyś powiedział, że przy negocjacjach z jakimś bokserem, przeciwnik chciał % z praw telewizyjnych. Ziggy go skwitował - ilu ty masz kibiców? Walka Adamka pięknie sprzedała się w Polsce. PPV się sprawdziło (gratulacje dla tych co wykupili. Teraz ustawcie sobie w "Ulubionych" Cyfra + PPV). Z Wachem jest gorzej, jak dostanie tyle co Sosna to i tak będzie dobrze...
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 23-08-2012 10:19:26 
RealDolar walki o których piszesz to ja bym w dzisiejszej HW wolał obejrzeć niż walki braci:)Ale niestety "czołowi ciężcy" bardzo starannie pielęgnują swoje "kariery" tak więc na tego typu konfrontacje nie mamy co liczyć!
 Autor komentarza: RealDolar
Data: 23-08-2012 10:20:12 
Jedno jest pewne zawsze są problemy z podpisaniem tych niezwykle przebiegłych kontraktów i juz nie jeden pięsciarz miał z tym problemy, jakiś czas temu bardzo ciekawie opisał te warunki wałujew..
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 23-08-2012 10:24:42 
RealDolar rozumiem twoją teorię być może jest prawdziwa ale dla mnie bardziej prawdopodobne jest to ,ze Wałujew celowo unikał tej konfrontacji a niekorzystne warunki kontraktu były tylko wymówką.Oczywiście jaka jest prawda my zwykli ludzie raczej się nie dowiemy...
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 23-08-2012 10:32:46 
A ja nie rozumiem co im przeszkadza w tych kontraktach. Przecież i tak nikt nie ma szans na wygrana ( ewentualnie kontuzja) , a już sie martwią o następne walki --- rewanż z bratem :)
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 23-08-2012 10:36:09 
:)
 Autor komentarza: Chromek
Data: 23-08-2012 10:41:59 
A ja nie rozumiem, jak można nie rozumieć, że jest coś nie do zaakceptowania w umowie (w jakimkolwiek momencie).
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 23-08-2012 10:52:58 
Chromek
Żeby dojść do tych niewolniczych zapisów trzeba spełnić jeden warunek. Wygrać z Kliczką. To jest niemożliwe w przypadku Wacha i całej reszty. Poza tym chyba jako nowy undisputed HW champion chciałby obic drugiego Kliczke nie?
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 23-08-2012 11:08:50 
cop skończ pierdolić buraku cukrowy, mam wypierdolone na twoje wypociny tak samo jak na herezje kilku metroseksualnych pederastow z orga. Nie wymienie by nie robic im reklamy, bo cwel widzi cwela w lustrze na codzień. Tak że wykolejeńcu umysłowy wraz ze świtą swoich wiernopoddańczych klakierów wydupcajcie na rp. Bo widziałem jak tam się rownież brandzlujesz i miałem nadzieje że zadowolony z nowego wdupnego kółka wzajemnej adoracji zostaniesz tam na dobre. Twój poziom odbioru rzeczywistości jest niżej niż skrzecza z ostatniej walki proksy. Ale w zasadzie, pierdoli mnie to. Jesteś gównem jednym wielkim cuchnącym kałem, pomyłką ewolucji, chwilą zapomnienia użycia spłuczki, ożyłym monstrum. Tutaj wirtualną poczwarą, przebiegle meblującą umysły kolejnych użytkowników, niczym rozsiadły w wygodnym fotelu pokrytym gęstą pajęczyną zombie, rozsiewasz ziarno, by rękoma innych utrudzonych hipnotycznie w pocie czoła akolitów, do złowieszczych ust swych wkładać plony, stymulując swe pasożytnicze ego. Wcielenie zła, zwierciadło nieczystości jak sadzawka pełna ropuch. PW właśnie w przypływie jutrzenki promieni światła demaskuje chwast, śród słonecznych łąk kwiatu, który wskazany przez ramiona jasności, należy subtelnie odcinać od karmy. Niech dreszcze i mniejsi bracia będą Ci przykre, bądź przeklęty przezeń, na dwa kolejne cykle księżyca w nowiu, jak i pozostali wkładający swe buty w ślady po Tobie. Na szali składam ból białej walki, oręż w batalii na pohybel skurwysynu.
 Autor komentarza: bimber
Data: 23-08-2012 11:32:38 
Panowie. wszyscy tu piszecie o $$$ a nie myślicie że chodzi o coś innego? Może w umowie jest punkt że Mario nastempnych kilka walk stoczy pod K2, a na to Kołodziej nigdy się nie zgodzi.
 Autor komentarza: bimber
Data: 23-08-2012 11:34:43 
"następnych" :)
 Autor komentarza: piotrek884
Data: 23-08-2012 11:36:27 
niech team Wach tego nie podpisuje!!! niech walczy w stanach a kliczkowie niech walcza z cruserami albo z polciezkiej niech kogos wezma. Mnie oni juz nudza najlepiej jakby za darmo kazdy wychodzil i odslaniam glowe na nokaut odrazu!!!. Pazery okrutne.
 Autor komentarza: Jorn11
Data: 23-08-2012 11:42:08 
jab jab bum i Wach na macie ... ludzie bądźcie obiektywni i nie patrzcie serduszkiem ... sami pompujecie kolejny balonik a po przegranej Polaka która jest praktycznie nieunikniona będziecie się na tym bidnym Wachu później wyżywać
 Autor komentarza: DapidranPacquiao
Data: 23-08-2012 11:44:50 
Wach jest drewniany, ale z każdą walkę coraz mniej - dlatego ta walka jest 2 lata za wcześnie .
 Autor komentarza: PanAdam27
Data: 23-08-2012 11:51:51 
Mariusz ma charakter i warunki fizyczne ale na Władimira to o wieleee za mało.
Żeby miał chociaż 50% umiejętności Andrzeja Gołoty, to z powyższymi cechami można by się było łudzić - a tak?
 Autor komentarza: IronTyson
Data: 23-08-2012 12:06:15 
@PWncwjssprf - dobre to było :D

Co do K2 i tych umów no faktycznie troszke przesadzają, te rewanże jeszcze są ok, ale to że Dany ogórek miałby walczyć na ich galach związany niewolniczym kontraktem troche to nie na miejscu mi sie wydaje... takim wyzyskiem mi to pachnie.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 23-08-2012 12:07:17 
Wiadomo Wład jest faworytem ale my poprostu w polaków nie wierzymy.Ile nocy nie przespanych ile meczów przegranych a miałybyć wygrane.My poprostu straciliśmy wiare w to ze Wach wygra ale gdzieś tam w naszych sercach tkwi iskierka nadziei że może teraz.
 Autor komentarza: adri123
Data: 23-08-2012 12:17:17 
Już od dawna jest jasne że Kliczkowie to cwaniaki i biznesmieni, starają się zrobić z wagi ciężkiej swój folwark. Absurdalne zapisy o walce w rękawicach określonej firmy, rewanżu z bratem czy jak w tym przypadku toczenie następnych walk przez Wacha pod szyldem K2. Ich sportowych umiejętności nie kwestionuje ale nie wiem jak można lubić takich obłudników. Co do walki Mariusza z Władimirem Polak powinien agresywnie rzucić się na Kliczkę. Myślę że to może być dobry sposób gdyż Władimir żadko lub prawie nigdy kontruje nacierającego przeciwnika. Jedyne co robi to wystawia lewą rękę i cofa się. To idealnie działa w przypadku walk z małymi zawodnikami ale wach ma świetne warunki. Powinien ruszyć chaotycznie tak jak kiedyś Sanders. Wiem że ta walka była dawno ale na przykład w walce z Hayem gdy anglik machną parę razy cepem nie dostał żadnej kontry.
 Autor komentarza: IronTyson
Data: 23-08-2012 12:17:22 
tu macie link do tematu Wałujewa z tymi warunkami Klitchko braci ;/

http://www.bokser.org/content/2010/11/14/203826/index.jsp

no to chyba po malu zaczynam rozumiec czemu Klitchko obijają ogórków od paru lat... czemu nie doszło do walki Vitalij vs Haye, czemu nei chce walczyc Price, Fury, i ta baletnica Povietkin... ciekaw jestem jakie tam jeszcze były punkty w kontrakcie.

No i zakładając że to wszystko prawda czemu nikt nie odezwał ryja przez tyle lat...
Przecież ten proceder trwa juz od czarów Byrda, i Sandersa pamietacie? wygrał z jednym od razu rew z drugim...
i Nikt o tym nie mówi? - gdzie Ci obiektywni dziennikarze ehhh żal.
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 23-08-2012 13:19:27 
Kliczkom mogę zarzucić jedno a mianowicie fakt ,że żaden z nich nie dał walki Dawidowi Tule gdy ten był jeszcze w wielkiej formie.
 Autor komentarza: Bimbo
Data: 23-08-2012 13:23:16 
Moim zdaniem powinni się zgodzić na walki z Witalijem , Władimirem w rew. wypłaty byłyby konkretne mogłoby nawet być tak ,że Wach zarobiłby więcej niż Władimir: ) Jeżeli to wogóle możliwe... nie wiemy tak naprawdę jak wygląda ten kontrakt , możemy tylko spekulować.
 Autor komentarza: Bimbo
Data: 23-08-2012 13:31:05 
Jeśli wierzyć linkowi który wysłał IronTyson jednak Wach nie zarobi więcej od Kliczki w rew. to aż śmieszne... Niewolniczy kontrakt tak to można nazwać.
 Autor komentarza: Vroo
Data: 23-08-2012 14:06:22 
Niestety, to nie tylko Wałujew potwierdzał. O obowiązku dwóch (!) walk rewanżowych mówił chyba też Sosnowski. Tak się K2 ubezpieczają - że w zasadzie przegrana nie jest dla nich problemem.
 Autor komentarza: Alonzo2
Data: 23-08-2012 14:06:22 
Bracia K. to niewątpliwie twardzi negocjatorzy. Czy nieuczciwi ? Trudno powiedzieć. Cały ten biznes to jedno wielkie bagno.

Można narzekać na Kliczków, ale warto też sobie przypomnieć jakim oszustem jest dziadek King. Jeszcze do niedawana jedna z najpotężniejszych person w boksie zawodowym.
 Autor komentarza: Sierak2012
Data: 23-08-2012 14:08:25 
Wach może to śmiało brać, porażka która jest pewna praktycznie nic mu nie zaszkodzi, oczywiście może walczyć ze Stivernem lub Austinem i dochrapać się do roli oficjalnego pretendenta ale i tak w walkach z w.w zawodnikami nie będzie faworytem
 Autor komentarza: Imperator
Data: 23-08-2012 17:37:39 
WG mnie sprawa jest prosta. Albo bracia ustalali indywidualnie umowy z każdym obozem, albo ich przyszli rywale będą coraz słabsi.
Bokserzy powinni się wyżej cenić. Pokazać braciom iż nie są ich niewolnikami. K2 sami wpędzili się w te bagno. Mieli by dobre walki z dobrymi przeciwnikami, ale te zapisy kontraktowe są z d**y wzięte. Niby mamy szacunek do przeciwnika lecz w kontrakcie są takie zapisy jak by traktowali go jak zwykłego "nikogo". Kliczko sami siebie robią w bambuko.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.