'WILK' O WALCE KLICZKO vs WACH: MARIUSZ JEST W STANIE ZROBIĆ NIESPODZIANKĘ

Gościem wczorajszego odcinka magazynu pięściarskiego SpaRING był Piotr Wilczewski (31-3, 10 KO) z którym rozmawialiśmy m.in. o zbliżającej się walce Mariusza Wacha (27-0, 15 KO) z Władimirem Kliczką (58-3, 51 KO). Według byłego mistrza Europy w wadze super średniej "Wiking" może zaskoczyć świat sportu i odebrać wspaniałemu Ukraińcowi mistrzowskie tytuły WBA, IBF, WBO i IBO. Okazja ku temu nadarzy się 10 listopada podczas gali boksu na stadionie Imtech Arena w Hamburgu.

MAGAZYN SpaRING – RUNDA PIĄTA >>>
PALACIOS DLA MAGAZYNU SpaRING >>>

- Warunki fizyczne Wacha będą niespotykane dla Władimira, bo on wcześniej nie boksował z zawodnikami wyższymi od siebie – zauważa "Wilk".- Mariusz jest zawodnikiem, który zaczyna pojedynek spokojnie, troszkę śpiąco. Jeżeli Polak nie będzie kalkulował, zacznie zdecydowanie od samego początku to naprawdę jest w stanie zrobić wielką niespodziankę.

Wilczewski doskonale zna Wacha z sali treningowej, bowiem obaj panowie mieli niejednokrotnie styczność ze sobą. Pięściarz z grupy Kuźni Boksu odczuł siłę ciosu czwartego polskiego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej na własnej skórze.

- Wach bije mocno prawą ręką – te prawe proste ma naprawdę silne. Sam to widziałem na walce, sam to mogłem odczuć podczas tarczowania. Jeśli ta prawa ręka dojdzie do celu, będzie poparta skrętem, to może być sensacja. Ja bym tego chciał, będę mu kibicował i będę wierzył w to, że jest w stanie tego dokonać – dodał podczas piątej rundy SpaRINGu 34-latek coraz bardziej poświęcający się roli szkoleniowca.

Reprezentant grupy zawodowej Global Boxing podobno potrafi wykrzesać z siebie szczególną motywację przed poważnym zadaniem i dlatego właśnie Wilczewski liczy na pełną mobilizację naszego olbrzyma.

- Nie chciałbym przesadzać, ale Mariusz jest troszeczkę leniem, ale jeśli zostaje podstawiony pod ścianą to zaczyna myśleć. Przytrafiła się szansa walki z Kliczką i trzeba się do niej przygotować. To będzie pierwsza okazja Wacha i musi ją wykorzystać w stu procentach. Mariusz przemyślał pewne sprawy i doszło mu do głowy, że przed nim nie jest jakaś tam zwykła walka, ale ta o mistrzostwo świata – zakończył podopieczny Andrzeja Gmitruka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-08-2012 21:38:13 
Uwielbiam myślenie typu..."jak prawa dojdzie do celu, to...."

Problemem w boksie jest właśnie dojście do celu ciosu a nie to co się stanie potem.

Wspólnik mojego wuja - 205 wzrostu 170 kg,bokiem w drzwi wchodzi, łapa jak noga słonia - zapewniam, że jak jego prawa doszła by do szczęki Włada to pozamiatane.
 Autor komentarza: atmel
Data: 22-08-2012 22:02:47 
A ja uwielbiam jak na forum ktoś pisze o swoim wujku.
 Autor komentarza: atmel
Data: 22-08-2012 22:03:27 
Ps o wspolniku wuja .
 Autor komentarza: atmel
Data: 22-08-2012 22:04:02 
Ps ja mam kolege co przebija igłą szybe pancerną.
 Autor komentarza: atmel
Data: 22-08-2012 22:07:03 
A tu film z wujem tego kolegi , on też przebija szybe tylko zwykłą .
http://www.youtube.com/watch?v=eW_97D0hLBc
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 22-08-2012 22:11:03 
Widzę atmelku, że wszystkie komentarze niepochlebne na temat Twoich idoli tudzież Kłodarczyk, Wach, Pinezka, powodują, że tracisz nad sobą panowanie. Ale sam po Adamku, Masterze jeździsz łohoho. Co za hipokryta.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-08-2012 22:13:11 
atmel - gratuluję kumacji - napisałem to z bardzo dużą ironią.
 Autor komentarza: Sierak2012
Data: 22-08-2012 22:13:35 
Niespodzianką to będzie jak Wach wyjdzie do 5 rundy a jak wyjdzie do 8 będzie sensacja, a jak przetrwa cały dystans będzie to największa sensacja w polskim boksie w ostatnim czasie.
 Autor komentarza: atmel
Data: 22-08-2012 22:33:13 
StonkaKartoflana
Data: 22-08-2012 22:13:11
atmel - gratuluję kumacji - napisałem to z bardzo dużą ironią.
...
:) no tak , a ja to niby pisałem serio? A na filmie jest pewnie ten wujo mojego kolegi ?
 Autor komentarza: atmel
Data: 22-08-2012 22:37:15 
Wilku powiedział że Wach ma szanse ale też powiedział że Wach jest leniem . Hmmm , może powinien powiedzieć iż kiedyś Wach nieprzykładał sie do treningów , bo co może powiedzieć na dziś skoro Mariusz trenuje od dawna w USA.Wilk jak po...banie mówi , był przy walce z Hammerem i kiedy Wach pięknie wygrał te walke to Wilczewski dosrywał Mariuszowi jakby niezauważył że ten właśnie zrobił coś naprawde ważnego w swojej karierze.
 Autor komentarza: Deter
Data: 22-08-2012 22:50:03 
"naprawdę jest w stanie zrobić wielką niespodziankę" - kupi Rolexa, zawinie w kokardkę i wręczy Władkowi przed walką? Wtedy byłaby wielka niespodzianka :)
 Autor komentarza: adam12
Data: 22-08-2012 23:13:31 
MrAdam co sie atmelkowi dziwisz, pewnie ktorys z chłopaków od Gmitruka mu panienkę stuknął, musi sie teraz chłopiec wyładować na forum.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 23-08-2012 07:09:56 
Mysle iz to nie dla Wladka bedzie nowosci, on z wysokimi juz walczyl, np.ostatni przeciwnik, problemem jest to iz Wach nie walczyl nigdy z przeciwnikiem klasowym, nigdy! Facet dostal walke o tytuly bez tak naprawde swiatowych przeciwikow, w ogole, to jest wlasnie fenomen dzisiejszego boksu i dominacji braci, bija wsystkich po kolei, brakuje im przeciwnikow i stad taki Wach, wielki pogromca trzecio i czwarto ligowcow. Motoryka Wacha jest troche podobna do slonia, mysle iz Wladek go znokautuje dosc szybko, jesli tak nie bedzie to tak jak w przypadku Adamka, poczekamy na pewna ilosc reklam i dopiero wtedy nastapi koniec. Wilczewski moze wirzyc w cuda, ja jestem realista, Wach nie ma talentu swiatowej klasy, jest duzy ale zdecydowanie za malo. Bedzie powtorka z Titanica, tylko ze to nie Wach bedzie gora lodowa, zas ten niesprawdzony, niepokonany, niezniszczalny ......, pojdzie na dno przy pierwszym zderzeniu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.