MALONEY: JOSHUA JEST MŁODY, MOŻE CZEKAĆ

Męska kadra bokserska zdobyła w Londynie cztery medale, ale promotor Frank Maloney byłby zainteresowany pozyskaniem tylko jednego z jej członków – Anthony’ego Joshuy, który sięgnął po złoto w kategorii superciężkiej. W olimpijskim finale 22-letni zawodnik o świetnych warunkach fizycznych pokonał małymi punktami doświadczonego Włocha Roberto Cammarelle.

- Podpisałbym umowę tylko z jednym z zawodnikiem z brytyjskiej reprezentacji, Anthonym Joshuą. Było też kilku pięściarzy z zagranicy, którymi byłbym zainteresowany. Jest ogromna różnica między boksem amatorskim a zawodowym. Trzeba zdemontować wszystko to, co się budowało przez lata i zbudować od nowa – tłumaczy Maloney.

Choć Joshua już teraz mógłby podpisać atrakcyjny zawodowy kontrakt, po igrzyskach zapowiedział, że nie zamierza jeszcze opuszczać amatorskich ringów i prawdopodobnie będzie bronić tytułu w 2016 roku w Rio de Janeiro. Pośpiech odradza pięściarzowi również Maloney.

- Anthony musi się jeszcze wiele nauczyć, nie może się śpieszyć. Jest młody, może poczekać. Lennox Lewis został zawodowcem dopiero w wieku 24 lat. Gdybym miał Anthony’emu coś doradzać, powiedziałbym, żeby rozważył wszystkie opcje – mówi.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Dixell
Data: 19-08-2012 14:23:21 
W Rio sedziowie juz mu nie pomoga.
 Autor komentarza: Michasiowy
Data: 19-08-2012 14:42:18 
... albo nie bedzie mial sobie rownych.
 Autor komentarza: SlomkaBoxing
Data: 19-08-2012 15:30:18 
kiedyś 22 lata to było nawet dosyć późno na zawodostwo, a teraz "jeszcze młody"
 Autor komentarza: Bulgar
Data: 19-08-2012 16:51:01 
Moze Cammarelle mial troche przewage w tym pojedynku,ale niezapominajmy ze Roberto starszy o 10 lat.Doswiadczenie bardzo duze niz Joshua.Misle ze z niego wyjdzie bardzo dobry bokser ktory naprawde cos osiognie w HW.Lepiej teraz pujsc na zawodostwo i robi sobie spokojnie rekord przez pierwsze 2 lata.I niech z
sie bierze o naj wazniejszy pasy
 Autor komentarza: MagicKing
Data: 19-08-2012 18:53:19 
Szanowna redakcjo,

Roberto Cammarelle to nie tylko "doświadczony Włoch", to trzykrotny medalista olimpijski (brązowy z Aten, złoty z Pekinu i srebrny z Londynu). Myślę, że takiemu zawodnikowi należy się więcej szacunku i trochę bardziej sprecyzowane określenie niż "doświadczony Włoch". Dawid Kwiatkowski wczoraj walczył z "doświadczonym Białorusinem" Aleksandrem Abramienką. To taka drobna uwaga.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 19-08-2012 19:03:20 
Roberto Cammarelle to znakomity pięściarz!W finale olimpijskim bylem przekonany że "oszuka" młodego Anglika i wygra zdobywając zloty medal.Tak się nie stało i ja tez przy remisie wskazałbym ..Antka z UK!Po prostu lepiej się prezentował niż "zmeczony" Camerello.Oczywiście wielki "szacun"dla Włocha...
 Autor komentarza: Kasandr
Data: 19-08-2012 21:52:42 
We mnie werdykt tej walki budzi niesmak.Antek tej walki nie wygrał.
Kolejny finał sędziowany pod gospodarza.WSTYD.
 Autor komentarza: ekspert
Data: 19-08-2012 23:44:51 
Bo już dawno klasyk powiedział, że w boksie najważniejsza jest GŁOWA. Mądra głowa, a nie tanie cwaniactwo poza ringiem .Cammarelle to przykład zawodnika z mądrą głową. To aż nie tylko czuć,ale widac "na odległość"


P.S. oczywiście to moja subiektywna ocena
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.