ZWYCIĘSKI POWRÓT SPADAFORY

Po blisko dwuletniej przerwie udanie na ring powrócił były mistrz świata IBF w wadze lekkiej Paul Spadafora (46-0-1, 19 KO). Na gali w Chester w Wirginii Zachodniej 36-letni „Pittsburgh Kid” wypunktował na dystansie ośmiu rund Ekwadorczyka Humberto Toledo (41-8-2, 25 KO). Sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości i punktowali dwa razy po 80-72 i raz 79-73.

Słynący z burzliwego życia, które wielokrotnie hamowało rozwój jego pięściarskiej kariery, Spadafora wystąpił w ringu po raz pierwszy od listopada 2010 roku. Początkowo Amerykanin miał boksować z Portorykańczykiem Wilfredo Negronem (26-16-1, 19 KO), ale ten na kilka dni przed walką wycofał się z powodu problemów zdrowotnych i jego miejsce zajął zawodnik z Ekwadoru. Dla Spadafory był to debiut pod banderą Roy Jones Jr Presents / TNT Promotions.

W innej walce w Chester kolejne zwycięstwo do swojego rekordu dopisał doświadczony ciężki Brian Minto (37-5, 24 KO). Amerykanin pokonał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie Mike’a Shepparda (20-14-1, 9 KO) i zdobył pas NABA USA. Na początku pojedynku Minto był w sporych tarapatach, ale później przejął kontrolę nad wydarzeniami w ringu i czterokrotnie posłał rywala na deski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.