IO: ŁOMACZENKO POWALCZY O FINAŁ

Wasyl Łomaczenko pokonał wczoraj Felixa Verdejo Sancheza 14:9 i awansował do półfinału igrzysk olimpijskich w Londynie. Tym samym Ukrainiec, mistrz z Pekinu w wadze piórkowej, tym razem startujący w kategorii lekkiej, zapewnił sobie przynajmniej brązowy medal. Aby myśleć o złocie, w piątkowym półfinale będzie musiał się uporać z Kubańczykiem Yasnielem Toledo. Będzie to rewanż za finał ubiegłorocznych mistrz świata, gdzie Łomaczenko pokonał Toledo 17:12.

W drugim półfinale w kategorii do 60 kg zmierzą się Litwin Evaldas Petrauskas i Koreańczyk Soonchul Han.

Miejsce na podium w Londynie zapewnili sobie również wczoraj reprezentanci gospodarzy. Startujący w wadze średniej Anthony Ogogo zwyciężył Niemca Stefana Hartela 15:10 i o finał powalczy z Brazylijczykiem Esquivą Falcao Florentino. Rywalizujący w super ciężkiej Anthony Joshua pokonał z kolei srebrnego medalistę z Pekinu, Chińczyka Zhilei Zhanga 15:11. W piątkowym półfinale zmierzy się z Kazachem Iwanem Dyczko.

Dzisiaj w Londynie odbędą się ćwierćfinały w wagach muszej oraz półśredniej.

Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 07-08-2012 11:27:54
do Redakcji - Cińczyk - ciekawa narodowość :)))
 Autor komentarza: Future
Data: 07-08-2012 11:44:22
Hmm skoro jest dopiero w półfinale to raczej nie ma zapewnionego brązowego medalu czy się myle ? można by było się doczepiać tego zdania :) bo rownie dobrze może być 4 na końcu
 Autor komentarza: MarioKindelan
Data: 07-08-2012 11:47:52
Mylisz się Future
Data: 07-08-2012 11:51:16
No jak to się myle ? Lomaczenko przegrywa w pólfinale z Sanchezem a Petrauskas wygrywa z Hanem to finał dla Hana i Sancheza , walka o 3 miejsce Lomaczenko Han , Lomaczeonko przegrywa z Hanem i jest 4 ... Czy to jakos inaczej wygląda ?
 Autor komentarza: RedMan
Data: 07-08-2012 11:55:42
W sportach walki są 2 brązowe medale
 Autor komentarza: Jablo
Data: 07-08-2012 11:55:59
A jest walka o trzecie miejsce? Czy brązowy medal jest przyznawany automatycznie?
Data: 07-08-2012 11:56:13
I dotarcie do półfinału w boksie gwarantuje brąz
Data: 07-08-2012 11:56:28
Kurde co ja pisze :) Lomaczenko przegrywa z Sanchezem a Petauskas wygyrwa z Hanem to final dla Sancheza i Petrasuska a walka o 3 miejsce Han vs Lomaczenko ...
Data: 07-08-2012 11:56:38
RedMan

O właśnie, tak przypuszczałem. Dzięki.
Data: 07-08-2012 11:57:38
No chyba że są 2 brązowe medale to to by miało sens , chociaż dziwnie tak troche
 Autor komentarza: coolpix
Data: 07-08-2012 12:07:05
wczoraj janikowski walczył o brąz.nie gadajcie głupot,chyba wszędzie biją się o brąz poza boksem.
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 07-08-2012 12:11:53
Malenka Litwa ma swego polfinaliste a nasi mistrzowie moga sie szykowac... do mistzostw Polski.Brawo Litwa!.
 Autor komentarza: un4given
Data: 07-08-2012 12:16:18
coolpix

Janikowski walczył o brąz ale na podium stał razem z jakimiś innym gościem. 2 brązowe medale były, ale dokładnie jak to wygląda, tzn. kto z kim walczy o brąz, to nie wiem. Na pewno w zapasach też były 2 trzecie miejsca gwarantujące medale. W boksie jeszcze inaczej bo wystarczy awansować do półfinału i już ma się medal.

Joshua całkiem niezły zawodnik. Posłał na dechy Chińczyka. W półfinale będzie miał ciężko bo Kazach też dużo potrafi.
 Autor komentarza: ekspert
Data: 07-08-2012 12:19:11
Wlaśnie nalezałoby porównac liczbe zawodników uprawiajacych boks olimpijskie na Litwie, jak i to czy mają ligę ( LIGA LIGA DOBRA NA WSZYSTKO LIGA ;) ) itp.... Na marginesie z tym Petrauskasem wygrał Syrowatka 15 miesięcy temu. Boskuja w ćwierćfinale jeszcze Nyanbayar pokonany przez Michelusa i Uranchimeg Munkh-Erdene, z którym równiez wygrał 15 miesięcy temu Syrowatka.
Data: 07-08-2012 12:22:28
i to tyle polskich "akcentów"
 Autor komentarza: Cyprian
Data: 07-08-2012 13:38:08
mam pytanie trochę z innego tematu - dlaczego bokserzy zawodowi nie mogą walczyć na olimpiadzie i w turniejach amatorskich?
Data: 07-08-2012 14:26:08
no wlasnie ekspert te polskie akcenty incydenty na jakichs turniejach.Kwestia mysle bo... ekspertem nie jestem,zeby nasi zawodnicy byli skuteczni w rywalizacji z zawodnikami z zagranicy na imprezalach,ze tak to okresle docelowych vide ME,MSW,olimpiady,gdzie szykuje sie Europa i swiat.Mam nadzieje ,ze Michelus nie bedzie nastepnym straconym polskim talentem,ze przemyslal pewne sprawy,wyznaczyl sobie cel i dazy do niego wytrwale.PZDR Ekspert.
 Autor komentarza: dziobanes
Data: 07-08-2012 15:02:39
Cyprian
z tego co się orientuję to właśnie od tej olimpiady mogą, ale który z nich poszedłby na turniej prawie za darmo i jeszcze te testy antydopingowe... mogliby więcej stracić niż zyskać.

Drewno
twój styl pisania jest bardziej toporny niż styl boksowania Diablo ;p
 Autor komentarza: Kronk
Data: 07-08-2012 15:27:20
Panowie jak typujecie czy Łomaczenko znów wygra z Toledo?
Bo moim zdaniem tak i myślę że po raz kolejny sięgnie po złoto niemniej walka będzie ciekawa Kubańczyk zrobi wszystko żeby zrewanżować się za mś w Baku.
Co do boksu na igrzyskach to było kilka ciekawych walk ogólnie poziom nie jest zły podoba mi się nawet ten turniej bardziej niż w Pekinie tylko te kilka strasznych wałów mogło zszokować i obrzydzić. Niektórzy przekupni sędziowie to koszmar boksu amatorskiego!
 Autor komentarza: liscthc
Data: 07-08-2012 16:09:53
dziobanes
Z tego co ja się orientuje to dopiero od następnej,był tu o tym artykuł.

liscthc
dzięki za sprostowanie, właśnie nie byłem pewien. Ale i tak jestem pewien że nie zobaczymy tam znanych nazwisk, może będzie jakiś wyjątek i to wszystko.
Data: 08-08-2012 00:50:12
@DrewnoDiabloPablo

Tak owszem na impreza rangi mistrzowskiej Syrowatka nie wygrał z Petrauskasem czy Uranchimegem Munkh-Erdene, gdyż było to na Stammie, ale np Michelus wygrał z Nyanbayarem (który w 2009 roku zdobył wicemistrza świata seniorów , a dzisiaj zapewnił sobie minimum brąz na Olimpiadzie - choć myślę,ze z Aloyanem przegra) na MŚJ-więc impreza z wszechmiar mistrozwska. Drugi znajomy Dawida Michelusa Robeisy Ramirez, z którym Dawid na MŚJ przegrał 11-7, a w Singapurze juz tylko 3-1 dzisiaj również zdobył minimum brązowy medal choć uważam, że ma finał, a być może i Mistrza.

Co do Michelusa: wszystko zrozumiał wyciagnął wnioski i myślę, że będzie dobrze,a w jego przypadku musi być bardzo dobrze (za niedlugi czas będzie kolejna porcja informacji o tym co robi Dawid). Gdyż zatrzymanie kariery i zdobywanie jedynie kolejnych tytułów MP w jego przypadku to tak naprawdę uwstecznianie się w wymiarze sportowym i będę pierwszym, który w tej sytuacji powie mu: zajmij się boksem rekreacyjnie, gdyż szkoda zdrowia.
Data: 08-08-2012 00:54:11