BOKSERSKA ZAGADKA NR 9

Przedostatnia bokserska zagadka w założeniu ma być bardzo trudna. Czy tak bedzie w rzeczywistości, to się okaże.

Bokserzy z kontynentu afrykańskiego zarówno w przeszłości, jak i obecnie dość rzadko dochodzą do tytułów mistrzowskich w zawodowym boksie. Jak nazywali się pierwsi trzej zawodowi mistrzowie świata w boksie pochodzący z Afryki?

Uwaga: Nie bierzemy pod uwagę południowoafykańskiego boksera Williego Smitha, którego tytuł w wadze koguciej zdobyty w 1927 w Londynie jest bardzo problematyczny i na ogół nie uznawany.


Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hektor791
Data: 06-08-2012 12:26:51 
Hogan Bassey(Nigeria), Young Perez( Tunezja), Vic Towell( Związek Południowej Afryki
 Autor komentarza: fredo95
Data: 06-08-2012 13:28:47 
że z ciekawosci spytam- czemu tytul Smitha jest uznawany za problematyczny ?
 Autor komentarza: Hugo (Redaktor bokser.org)
Data: 06-08-2012 16:30:03 
@fredo95

W 1927 roku nastąpiło potworne zamieszanie w wadze koguciej na tle odebrania tytułu dotychczasowemu championowi Charleyowi Rosenbergowi. Sprawa jest bardziej zagmatwana i wymagałaby bardzo obszernego opisu. W każdym razie w Wielkiej Brytanii (w przeciwieństwie do USA) tytuł uznano za vacat i zorganizowano walkę pomiędzy miejscowym bokserem Teddym Baldockiem i Archie Bellem z USA, a zwycięskiego Baldocka ogłoszono mistrzem świata. W pierwszej obronie tytułu Baldock uległ wspomnianemu Willie Smithowi z Południowej Afryki. Jednak mistrzowski tytuł Smitha nie był uznawany poza Wielką Brytanią, a i tam po pewnym czasie przestano go uznawać. Dlatego Willie Smith na ogół nie figuruje na listach bokserskich mistrzów świata, a żadnej z jego kolejnych walk nie uznaje się za walkę o tytuł mistrzowski.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.