WAGI PAPIEROWA I LEKKOPÓŁŚREDNIA W 4. DNIU OLIMPIADY

W czwartym dniu zmagań na olimpijskim ringu w Excel Arena w Londynie jesteśmy świadkami zmagań w wagach papierowej (49 kg) i lekkopółśredniej (64 kg). Właśnie trwa wieczorna druga tura walk, którą na żywo można śledzić na stronie londyn2012.tvp.pl.

W pierwszym pojedynku najniższej kategorii wagowej na Igrzyskach, nastoletni zwycięzca olimpijskich kwalifikacji w Canberze, Australijczyk Billy Ward nie sprostał nieznacznie tylko starszemu Kubańczykowi Yosbany Veitia Soto, ulegając mu wysoko na punkty 4:26. Soto górował nad rywalem szybkością, pracą nóg, trafiał jak chciał pokazując, że jest zawodnikiem o kilka klas lepszym. W następnej turze czeka go znacznie trudniejsza przeprawa, gdyż spotka się z mistrzem olimpijskim z Pekinu, Chińczykiem Shiming Zou.

ZOBACZ WYNIKI DZISIEJSZYCH WALK>>>

Również w wadze lekkopółśredniej triumfował faworyt z ekipy kubańskiej, mistrz świata z 2009 roku Roniel Iglesias Sotolongo, który zdeklasował Kolumbijczyka Cesara Villarraga Aldanę. Mańkut z Kuby już w pierwszej rundzie zasypał rywala gradem celnych uderzeń, by  w kolejnych oszczędzać siły na dalsze trudy turnieju i spokojnie „dowiózł” do ostatniego gongu ogromną punktową przewagę w stosunku 20:9. A siły z pewnością mu się przydadzą, gdyż w następnej walce spotka się z aktualnym mistrzem świata Evertonem Lopesem Dos Santosem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.