MAIDANA vs SOTO KARASS ELIMINATOREM WBA?

Federacja World Boxing Association otrzymała prośbę o usankcjowanie pojedynku Marcosa Rene Maidany (31-3, 28 KO) z Jesusem Soto Karassem (26-7-3, 17 KO) jako oficjalnego eliminatora do tytułu mistrzowskiego w wadze półśredniej. Walka odbędzie się 15 września w MGM Grand w Las Vegas na trasmitowanej przez telewizję Showtime gali Alvarez-Lopez. Wkrótce poznamy stanowisko najstarszej z istniejących bokserskich organizacji.

Maidana zrzekł się już pasa mistrzowskiego WBA regular w niższej dywizji i liczy na to, że tylko jeden krok dzieli go od potyczki o prestiżowe trofeum w limicie 147 funtów. Jeżeli WBA przychyli się do prośby, będziemy mieli do czynienia z sytuacją, gdzie do ostatecznego eliminatora przystąpi zawodnik, który w poprzednim występie został zdeklasowany przez innego debiutanta w danej kategorii oraz pięściarz, który poniósł porażki w czterech z ostatnich siedmiu walk.

W dużym skrócie - "El Chino" nie potrafił wyrwać Devonowi Alexandrowi ani jednej rundy w swoim jedynym pojedynku w limicie 147 funtów, a Soto Karass nie zanotował zwycięstwa w wadze półśredniej od kilku lat, a ostatnio przegrywał m.in. z Alfonso Gomezem, Mike'em Jonesem i Gabrielem Rosado.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Andrzej
Data: 31-07-2012 22:34:04 
Taki sport. Na szczęście kibice wiedzą kto w danej kategorii jest najlepszy i żadne laury WBC czy innych federacji tego nie zmienią. Szkoda tylko, że część tych młodych bokserów naprawdę myśli, że pas czyni ich mistrzami czegoś ;/.
 Autor komentarza: Sajgonski
Data: 01-08-2012 00:14:37 
Żeby się nie zrobił drugi Katsidis.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.