ARTUR SZPILKA: SZCZĘKA Z TYTANOWĄ PŁYTKĄ SZYBKO SIĘ GOI

- Dopiero wrócił Pan z wakacji, a już trzeba było zakasać rękawy i wziąć się do pracy na zgrupowaniu w Tatrach.
Artur Szpilka: W Zakopanem jesteśmy od poniedziałku, a wczoraj odbyły się pierwsze zajęcia. Cały obóz potrwa jedenaście dni. Będę ciężko pracował, dużo biegał, ale wszystkiego nie zrobię, bo goi się jeszcze złamana szczęka. Ale nie będzie tak źle, bo nie mamy zaplanowanych zbyt wielu ćwiczeń kontaktowych. Z reguły na takich obozach wykonujemy pracę, która przygotuje nas wytrzymałościowo i siłowo.

- Operowana szczęka szybko się goi?
AS: W zasadzie już mnie nie boli, no chyba że szeroko otwieram buzię. Ale w ogóle się tym nie przejmuję, podchodzę do tego spokojnie. Gojenie przyspiesza wszczepiona w żuchwę specjalna płytka tytanowa. Można mówić na mnie "Terminator" (śmiech).

- Jakie są rokowania lekarzy?
AS: Cała kuracja ma potrwać jeszcze około miesiąca. Wtedy będzie już można w szczękę uderzać, więc będę mógł wykonywać wszystkie ćwiczenia.

- Pana promotorzy coraz częściej słyszą niepokornie wypowiadającego się Szpilkę. Zapowiada Pan, że ostrożne prowadzenie kariery przez dwa-trzy lata w ogóle Pana nie interesuje.
AS: Jasne, że tak. Jeżeli będę widział, że kolejne walki z moim udziałem będą z przeciętnymi zawodnikami, to nie będę wchodził do ringu. Chcę być odważnie prowadzony i chcę boksować z najlepszymi. Wiem też, że nie da się wszystkiego przeskoczyć, bo mam jeszcze mały staż walk i doświadczenia, ale uważam, że stać mnie na mocnych przeciwników i poniżej pewnego poziomu nie mogę schodzić. Z promotorami musimy szukać pewnych rozwiązać, bo znam swoją wartość i na wiele rzeczy sobie nie pozwolę. Chciałbym, żeby każdy mój kolejny przeciwnik był lepszy, albo przynajmniej miał te same umiejętności, co poprzedni.

- Na ring wróci Pan jesienią?
AS: Szczerej rozmowy jeszcze nie było, ale trener mówił, że najwcześniej będę gotowy na listopad. Nie wiem jeszcze, z kim ani tego, czy gala będzie w Polsce, czy w Stanach Zjednoczonych.

- Z politowaniem przyjął Pan wiadomość, że najbliższym rywalem Tomasza Adamka będzie Travis Walker, Pana ostatni sparingpartner.
AS: Tomek poszedł na łatwiznę. Dobrze pamiętam te sparingi, bo Travis nie miał nic do powiedzenia. To bardzo sympatyczny i przemiły facet, ale naprawdę, moim zdaniem, to najprostszy zawodnik dla Tomka Adamka. Mówi, że chce boksować z najlepszymi, a wybrał mojego sparingpartnera…

- Walker pokazał w Warszawie jakiś atut?
AS: W większych rękawicach cały czas przyjmował silne ciosy, aż sparingi musiały być przerywane. To świadczy, że nie ma mocnej szczęki. Nie ma też mocnego uderzenia, jest bardzo wolny na nogach i brakuje mu pojęcia bokserskiego. Dlatego Tomek spokojnie go "wyprztyka", a jeśli zasypie go ciosami, skończy walkę przed czasem. Wręcz go zniszczy.

- Porównajmy Walkera do Pana dwóch poprzednich rywali.
AS: Wiadomo, że prawdziwa walka to coś innego, ale od Basile na pewno jest lepszy. Tu nie ma gadania. Z kolei z McCline'em ciężko go zestawić, bo pamiętajmy, że styl robi walkę.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: uciekinier
Data: 26-07-2012 07:35:18 
No i coś w tym jest moim zdaniem też Tomek poszedł na łatwiznę
 Autor komentarza: kelnerzyn
Data: 26-07-2012 07:37:03 
To że Adamek wybrał sparingpartnera Szpilki o czymś świadczy bo na pewno nie jet to przypadkowy przeciwnik .Myślę że Adamek boi się przegrać gdyby miał wyjść do Szpilki choć wszyscy eksperci nie dają mu szans z Adamkiem
 Autor komentarza: eye
Data: 26-07-2012 08:13:34 
kelnerzyn

"To że Adamek wybrał sparingpartnera Szpilki o czymś świadczy bo na pewno nie jet to przypadkowy przeciwnik .Myślę że Adamek boi się przegrać gdyby miał wyjść do Szpilki choć wszyscy eksperci nie dają mu szans z Adamkiem "

Adamka w ogóle nie interesuje Szpilka a na pewno nie zagłębia się w sposób prowadzenia jego kariery..

Nie bał się wyjść do Kliczki, nie bał się Arreoli nie bał się przyjąć wyzwania od Chambersa ale za to boi się Szpilki lol rzeczywiście Szpilka postrach światowych ringów.
 Autor komentarza: gren
Data: 26-07-2012 08:29:13 
Dzięki tobie @kelnerzyn zdałem sobie sprawę i przestałem się dręczyć i zadawać pytanie dlaczego, dlaczego.... tak się stało co było przyczyną?
Teraz już wiem i mam świadomość - dlaczego Kliczko nie wyraził zgody na sparingi z Arturem vel tytanowa szczęka.
 Autor komentarza: AnomanderRake
Data: 26-07-2012 08:34:18 
@gren
hahahaha dobre :)

Szpilka przy dzisiejszych umiejętnościach zasługuje co najwyżej na takiego rywala: http://www.youtube.com/watch?v=dUo859EK83k
 Autor komentarza: Van
Data: 26-07-2012 08:36:48 
Panowie, ja też nie przepadam za Adamkiem, ale jak czytam wasze komentarze, to mi się nóz w kieszeni otwiera.
Pod kazdym newsem ktoś musi coś wtrącic o Adamku, dajcie sobie już z tym spokoj, bo robi sie to powoli żałosne.
A ludzi olśnionych nagłym przypływem pewności siebie przez Szpile, radzę stonować, bo gość osignął w wadze ciężkiej, jak i podczas całej swojej dotychczasowej kariery tyle co nic.
Faktycznie coś z niego może byc, ale teraz ? Jaki Adamek? Jacy mocni rywale? Artur to po prostu mlody zadzior, były uczestnik ustawek, wiadomo, ze nie przytaknie, że Adamek by go zlał, ale na chwile obecną nie ma żadnych szans z czołową 15 HW.
Tyle w temacie, czy się to komus podoba czy nie.
 Autor komentarza: wali789
Data: 26-07-2012 08:37:35 
malo pisze komentarze ale szpilka niech nauczy sie dobrze bronic i chodzic na nogach a potem pokona kogos wartosciowego a dopiero wtedy niech zacznie sie wypowiadac o adamku bo ten jak na razie by go zniszczyl
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 26-07-2012 08:56:18 
wali789
a ty jakie masz osiagniecia w boksie ze sie wypowiadasz o Adamku czy o Szpilce
 Autor komentarza: ATE85
Data: 26-07-2012 10:37:12 
zeitgeist
a to trzeba mieć osiągnięcia w boksie żeby wyrazić swoje zdanie na portalu poświęconym tematyce bokserskiej?
 Autor komentarza: ster
Data: 26-07-2012 10:40:23 
Cunningham przeszedl do HW.Wasilewski niech zalatwi Szpilce walke na gali 22 Grudnia w USA!Bedziemy mieli odpowiedz czy Artur mial by jakies szanse z Adamkiem!
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 26-07-2012 10:41:21 
Ate85
przeczytaj ,kolege powyzej , dlatego zadalem takie pytanie
 Autor komentarza: eye
Data: 26-07-2012 10:46:50 
ster

"Cunningham przeszedl do HW.Wasilewski niech zalatwi Szpilce walke na gali 22 Grudnia w USA!Bedziemy mieli odpowiedz czy Artur mial by jakies szanse z Adamkiem!"

A na jakiej podstawie ty chcesz stwierdzić czy Szpilka miałby szanse z Adamkiem?
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 26-07-2012 10:50:21 
ster

o szansach Szpilki z Adamkiem narazie nie ma co gdybac,tak jak o walce z Cunnem .Ja rozumiem ze Artur chce byc prowadzony odwaznie ,ale Cunn jak i Adamek sa za dobrzy dla Szpilki ,niech stopniowo mu podnosza poprzeczke i jak wejdzie do pierwszej 15 po kilku walkach z solidnymi zawodnikami ,wtedy mozna myslec o szansach Artura ,bo w tej chwili nie ma do tego podstaw
 Autor komentarza: Van
Data: 26-07-2012 10:51:49 
Panowie, w tej chiwili nie ma tematu Adamek vs Szpilka.
Powiedział o tym Adamek, powiedział o tym sam Wasilewski, nie wiem czym Wy sie podpalacie.
To nie jest zupełnie ta liga, Szpila przewracał się po ciosie Sałsberego, przyjmował bomby Makklajna, dajmy wreszcie spokój tej farsie i nie robmy tego typu porównań na tym etapie kariery Szpilki.
 Autor komentarza: ATE85
Data: 26-07-2012 11:02:43 
moim zdaniem to sprytny zabieg marketingowy powozić się trochę na plecach Adamka, dla mnie osobiście walka Adamek - Szpilka to żaden hit, Artur to powoli bardziej celebryta niż bokser, pier... o tym jak by zlał tego czy tamtego a jak wchodzi do ringu z 42 letnim średniakiem to w efekcie miesiąc wpierd... zupki przez słomkę. Szpilkę jako młodego ciężkiego chętnie bym zobaczył z innymi młodymi np. Pricem, Wilderem, Furym itp.
 Autor komentarza: eye
Data: 26-07-2012 11:03:43 
Ja bardzo często krytykuję Artura ale tylko z powodu jego idiotycznych wypowiedzi i zachowania..
Krytykowałem go również po jego słabym ostatnim występie z wypalonym zawodnikiem.
Paradoks jest taki że Szpilka to młody zawodnik walczący od niedawna praktycznie bez kariery amatorskiej i ma prawo do takich gorszych występów ale z powodu jego wypowiedzi jakoby jest w stanie pokonać czołówkę nie mam do niego szacunku i go nie lubię..
Gada takie głupoty a ledwo pokonał podstarzałego McClina i teraz atakuje Adamka - boksera z sukcesami i go obraża.. nikczemne zachowanie.
 Autor komentarza: Matitbg91
Data: 26-07-2012 11:05:06 
Wpis Artura na FB:

"WITAM WSZYSTKICH:) WŁASNIE MINOŁ PIERWSZY DZIEN OBOZU W ZAKOPANYM PO CIEZKCH TRENINGACH A WŁASCIWIE PO KOLACJI WSZYSCY OGLADALISMY KOLEJNY RAZ WALKE TAYSONA Z HOLIFILDEM:) I TAK WSZYSCY OGLADAMY Z ZACIEKAWIENIEM A DIABLO MOWI ZE CYTUJE ,,TA CHALA MA WSPANIAŁA KONSTRUKCJE '' HAHAHAHAHAHAHA JAK WSZYSCY ZACZELI SIE SMIAC DO TERAZ SIE SMIEJE A MINA DIABEŁKA BEZCENNE!!!!!"


Ręce opadają, słownik do ręki zamiast głupiego pisania na FB
 Autor komentarza: ster
Data: 26-07-2012 11:05:12 
eye
Cunn przegral na pkt.z Adamkiem!Fakt to bylo 4 lata temu!Cunn przechodzi do HW i ma nazwisko.Ma walczyc w jednej grupie z Adamkiem!Tomek chetnie pewnie by go wystawil na Szpilke.Artur na pkt.mial by raczej male szanse ale jest mocniejsz fizycznie od Cunnighama i tu jego szansa.Szpila nawet jak by to przegral to wiecej by zyskal niz pobicie kolejnych 3 bumow!
 Autor komentarza: eye
Data: 26-07-2012 11:07:41 
ATE85

Może i tak ale wydaje mi się że Artur nie jest tego nawet świadom.
Możliwe że Wasyl go podpuszcza i robi sobie reklamę.. Tylko niech uważa żeby to się nie obróciło przeciwko niemu gdy nie będzie w stanie zaoferować mu wartościowych rywali i Szpilka zmieni stajnie.
 Autor komentarza: eye
Data: 26-07-2012 11:18:00 
ster

Wiem że tamto starcie było wyrównane ale czasu tej walki Cunn jest innym zawodnikiem przede wszystkim dużo słabszym od Adamka totalnie rozbitym.. Przecież od tamtej walki z jakim by Stive lepszym zawodnikiem nie walczył to zawsze na deskack a więc dla mnie zestawienie które przedstawiłeś jakoby miało dać odp na szanse Szpilki jest zupełnie nieprawdziwe.

P.S. Cunn to wciąż dobry techniki myślę że nie dał by się trafić niedoświadczonemu Szpilce wygrywając walkę zdecydowanie na punkty.
 Autor komentarza: kojot83
Data: 26-07-2012 11:25:10 
Przepraszam bardzo że nie w temacie-ale ponawiam pytanie które padło już wcześniej od innego użytkownika i obyło się bez odpowiedzi.Czy ktoś może wie co dzieję się Izuagbe Ugonoh-em.Ładnie przewalczył parę walk,ciekawy materiał na dobrego boksera i nagle cisza-prosiłbym ludzi zorientowanych w kuluarach boksu o odpowiedź.Z góry dziękuje.Pozdro
 Autor komentarza: eye
Data: 26-07-2012 11:31:38 
kojot83

Też chciałbym wiedzieć..
Słszałem jakieś plotki jakoby miał konflikt z promotorem ale zaznaczam to niepewne info.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 26-07-2012 12:23:26 
Walker nie ma ciosu a to dobre,,HAHAHAH Szpilka to bajkopisarz
 Autor komentarza: milan1899
Data: 26-07-2012 12:30:01 
Autor komentarza: eye
Data: 26-07-2012 11:31:38
kojot83

Też chciałbym wiedzieć..
Słszałem jakieś plotki jakoby miał konflikt z promotorem ale zaznaczam to niepewne info.

z tego co wiem Izu z Wasylem ma nie po drodze ,
w kp12 cruiserów od zajebania i do tego wszyscy z czołówki ;) dlatego Izu był na bocznym torze i patrzac na skale talentu niekoniecznie podabala mu sie jego pozycja wzgleem np kolodzieja
 Autor komentarza: milan1899
Data: 26-07-2012 12:43:15 
jesli chodzi o szpilke to wiadomo ze do pozycji Adamka na ta chwile ma bardzo daleko ale ten jego trash talk jest mistrzowski , bokser bez zadnych wiekszych osiagniec juz jest 23 w WBC , teraz na walke szanse sa zadne ale za 2-3 lata na zakonczenie kariery Adamka why not ?

ja to widze tak :
szpilka dostaje coraz mocniejszych rywali i kazdego rozpierdala przez co buduje swoja pozycje w swiecie boksu , na koniec 2012 jest 6 w boxrecu , w połowie 2013 roku jest w boxrec 3 tylko dlatego ze siostry Bitschko nie chca z nim walczyc
na koniec 2013 Szpilka przychodzi na konferencje po walce Goral vs Wlad , obu bokserom dostaje sie słownie , Wladowi za to ze obsral sie przed sparingami Adamkowi za to ze jest Adamkiem ;)
w marcu 2014 roku na gali w krynicy gdzie beda 4 walki wieczoru :
w pierwszej Kolodziej rozjebie Hernandeza
w drugiej Szpila pocisnie z Adamkiem
w trzeciej kolodziej przypomni Huckowi o koszmarze z dziecinstwa i wysle go na emeryture
w czwartej Szpila rozpierdala Włada , obsrany Vit oddaje mu stanowisko mera Kijowa

tylko dwa lata i chlopaki z kp12 rzadza swiaem boksu ;)
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 26-07-2012 12:44:11 
Szpilka zwichnal kostkę, nie może już jeść i chodzić haha:) niedługo na rentę pójdzie :P
 Autor komentarza: milan1899
Data: 26-07-2012 12:45:54 
a na powznie pamietajcie ze Adamek wiedzial ze czeka go ostry wpierdol od Vita a mimo to zaryzkowal zdrowie dla kasy , z wladem tez zaryzkuje jesli dostanie szanse , nie wydaje mi sie zeby za 2-3 lata na koniec kariery jesli kasa bedzie sie zgadzac bal sie wyjasc do szpilki , ja na to czekam bo moze wtedy zrozumie jak glupio postapil wchodzac do HW na plecach Goloty
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 26-07-2012 12:50:45 
Adamek nie wszedł do HW na plecach Goloty, bo wtedy Andrew nie miał żadnej pozycji w HW, a Swiat o nim zapomniał. Zreszta Gołota był pewien wygranej.
 Autor komentarza: boksitylkobok
Data: 26-07-2012 12:52:44 
Autor komentarza: milan1899 Data: 26-07-2012 12:45:54
a na powznie pamietajcie ze Adamek wiedzial ze czeka go ostry wpierdol od Vita a mimo to zaryzkowal zdrowie dla kasy , z wladem tez zaryzkuje jesli dostanie szanse , nie wydaje mi sie zeby za 2-3 lata na koniec kariery jesli kasa bedzie sie zgadzac bal sie wyjasc do szpilki , ja na to czekam bo moze wtedy zrozumie jak glupio postapil wchodzac do HW na plecach Goloty


Mając tyle pieniędzy, będzie cieszył się życiem zadowolony z tego co dał mu boks, nie martwiąc się o finansowe jutro swoich bliskich. Naprawdę koszmarna wizja mistrza świata w dwóch wagach.
 Autor komentarza: boksitylkobok
Data: 26-07-2012 12:54:13 
W tym czasie część użytkowników będzie walczyła o tytuł hejtera roku
 Autor komentarza: milan1899
Data: 26-07-2012 12:55:52 
Autor komentarza: MrAdam
Data: 26-07-2012 12:50:45
Adamek nie wszedł do HW na plecach Goloty, bo wtedy Andrew nie miał żadnej pozycji w HW, a Swiat o nim zapomniał. Zreszta Gołota był pewien wygranej.

zupełnie nieprawdziwe informacje podajesz , Gołota do dzisiaj budzi szacunek osób z HW , posluchaj ostatniego wywiadu chociazby z mcclinem, a to ze swiat zapomnial o Golym pozostwie bez komentarza , widze ze nie tylko Włodarczyk nie zasluguje na twoj szacunek ..eh
 Autor komentarza: milan1899
Data: 26-07-2012 12:59:02 
Autor komentarza: boksitylkobok
Data: 26-07-2012 12:52:44
Autor komentarza: milan1899 Data: 26-07-2012 12:45:54
a na powznie pamietajcie ze Adamek wiedzial ze czeka go ostry wpierdol od Vita a mimo to zaryzkowal zdrowie dla kasy , z wladem tez zaryzkuje jesli dostanie szanse , nie wydaje mi sie zeby za 2-3 lata na koniec kariery jesli kasa bedzie sie zgadzac bal sie wyjasc do szpilki , ja na to czekam bo moze wtedy zrozumie jak glupio postapil wchodzac do HW na plecach Goloty


Mając tyle pieniędzy, będzie cieszył się życiem zadowolony z tego co dał mu boks, nie martwiąc się o finansowe jutro swoich bliskich. Naprawdę koszmarna wizja mistrza świata w dwóch wagach.

Autor komentarza: boksitylkobok
Data: 26-07-2012 12:54:13
W tym czasie część użytkowników będzie walczyła o tytuł hejtera roku

oczywiscie ze bedzie mial w h..j hajsu , ale nie o tym pisalem , Adamek na koniec kariery bedzie mial w dupie czy wygra czy przegra ze szpilka , on bedzie tylko kalkulowal czy ta walka mu sie oplaci od strony biznesowej czy nie , na moje wyglada ze za dwa lata moze to byc od strony marketingowej hit i wtedy Goral wyjdzie bo taki to czlowiek sie niesttey zrobił a potem spokojnie doczesne zycie w nowej ojczyznie ... zal
 Autor komentarza: milan1899
Data: 26-07-2012 13:00:46 
Autor komentarza: boksitylkobok
Data: 26-07-2012 12:54:13
W tym czasie część użytkowników będzie walczyła o tytuł hejtera roku


ciekawe o jaki tytuł będą walczyc userzy twierdzacy ze Adamek to czołowka HW , może " naiwaniak roku " albo " nabity w butelke roku "
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 26-07-2012 13:02:01 
A gdzie niby Adamkowi walka z Gołota dała rozgłos? Andrew byl w jakims rankingu? Tylko w Polsce i to w dodatku przez to dużo osób go znienawidzilo. Ja Golote szanuje dla mnie to 2krotny mistrz swiata.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 26-07-2012 13:05:04 
Autor komentarza: MrAdam
Data: 26-07-2012 13:02:01
A gdzie niby Adamkowi walka z Gołota dała rozgłos? Andrew byl w jakims rankingu? Tylko w Polsce i to w dodatku przez to dużo osób go znienawidzilo. Ja Golote szanuje dla mnie to 2krotny mistrz swiata.

albo zartujesz albo mnie sprawdzasz , Gołota był/jest w USA bardziej popularny od Braci Kliczko , ludzie go kochali/ninawidzili za jego walki , dla nikogo nie był obojetny , z kontaktami i marketingiem Ziggiego ta walka wprowadzila Gorala do szeroko pojetej czowlki HW ,

wejscie na salony zdobył pokonujac Arreole to nie ulega watpliwosci ale samo zauwazenie Adamka jak zawodnika HW udalo sie wlasnie dzieki Golocie czy to sie komus podoba czy nie
 Autor komentarza: boksitylkobok
Data: 26-07-2012 13:08:12 
Jemu nie będzie żal zdobytych tytułów, wygranych walk, spełnionej kariery sportowo i biznesowo. Żal to raczej mu jest tych pierdół które wypisują pierdoły jak milan1899 który będzie robił do 67 roku życia dorabiając jako hejter na forach, 1000kom, 20 zł.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 26-07-2012 13:11:16 
Autor komentarza: boksitylkobok
Data: 26-07-2012 13:08:12
Jemu nie będzie żal zdobytych tytułów, wygranych walk, spełnionej kariery sportowo i biznesowo. Żal to raczej mu jest tych pierdół które wypisują pierdoły jak milan1899 który będzie robił do 67 roku życia dorabiając jako hejter na forach, 1000kom, 20 zł.

Adamek w dupie ma tytuły , zupełnie sie chłopaku pogubiłeś w odbiorze jego sciezki kariery i priorytetów ,

p.s.
płaca 30 zeta za 1000 komentarzy nie 20 ... lol
 Autor komentarza: robak1
Data: 26-07-2012 13:13:26 
Panowie mała prośba, niech ktos kto ma konto na facebooku podrzuci ten link Szpilce, może oglądając załapie czym sie różni realna walka od sparingu. Tak do niego wyszedł Walker? a może sie go przestraszył? :D
http://www.youtube.com/watch?v=-NmWAvxleDc
 Autor komentarza: Bebech
Data: 26-07-2012 13:35:38 
A kogo ma teraz wziąć pod swoje skrzydła ringowe Tomasz Adamek? Zależy mu tylko na pasie. Przynajmniej tak twierdzi. Idzie drogą która go do tego zbliży. Po drodze nie musi zmagać się z rywalami którzy przysporzą mu problemów. On ma dojść na szczyt i o szczyt walczyć. Nie warto mówić, że droga o tron będzie porównywana do walki z wiatrakami. Chodzi o samo dojście do możliwości takiego pojedynku. Adamek chce walczyć z Kliczką więc musi dojść do tego szczytu jakimś deptakiem. Na wojennej ścieżce kolejnym etapem w przód będzie Walker no i wygrana da mu krok do przodu. Tak mi się przynajmniej wydaje. Wiem, że kibice z pewnością chcieliby wymagających rywali. Jednak tak jak piszą osoby powyżej. Sparing Walkera ze Szpilką o niczym nie może mówić. To nie walka na ringu.
 Autor komentarza: ATE85
Data: 26-07-2012 14:10:33 
Gołota budzi szacunek w HW do dzisiaj? Dobre, prawda jest taka, że w tej chwili gówno ich obchodzi Gołota, on swój prime miał 15 lat temu! Szacunek? Za te KO w pierwszej rundzie z Lewisem, Brewsterem, za ucieczke z ringu w walce z Tysonem? Czy za dyskwalifikacje w walkach z Bowe? Gołota to był dobry pięściarz z słabą głową ale jeśli ktoś mówi, że on jest/był bardziej popularny w USA niż K2 jest po prostu śmieszny.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 26-07-2012 14:25:42 
milan
glowa betonu nie skruszysz ,twoje argumenty sa odrazu odbierane jako atak na Sw Tomasza z Gilowic.
Zaslepienie jest nie do przeorania ,jedyny plus to ze mozna sie smiac ,niektorzy kibice Adamka nie sa w stanie trzezwo ocenic mozliwosci nawet po kompromitacji z Kliczko.Jezeli Goral dostanie nastepna szanse to u czesci jego fanow urosnie do roli faworyta ,a jak przegra to wiadomo ze nie dlatego ze byl slabszy ,tylko sraczka ,aklimatyzacja,lucky punch lub z woli Boga
 Autor komentarza: milan1899
Data: 26-07-2012 14:31:52 
" ale jeśli ktoś mówi, że on jest/był bardziej popularny w USA niż K2 jest po prostu śmieszny. "

z faktów się smiejesz ?
biografie Gołoty tez napisałeś iscie mistrzowsko , paru wielkich mistrzów dosyc cieplo wyraza sie mi.in Holy o Golym do dzis ale pewnie Ty wiesz lepiej ....
 Autor komentarza: NOSFERATU1922
Data: 26-07-2012 14:32:46 
zeitgeist

Akurat nie spotkałem na tym forum użytkownika, który by pisał, że Adamek ma duże szanse z Władimirem więc nie dopisuj głupot. Każdy kto broni Adamka gdy hejterzy wymyślają jakieś pierdoły, pisze jednocześnie, że z Władkiem szans Adamek nie ma.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 26-07-2012 14:36:53 
Nosferatu1922
napisz mi prosze jakie pierdoły o Góralu napisałem pod tym artykulem
 Autor komentarza: ATE85
Data: 26-07-2012 14:38:00 
argument o wspinaniu się po plecach Gołoty był doprawdy zacny, jak wiadomo Adamek nie ma szans z Kliczko i jest to fakt tym niemniej pisanie o szacunku dla (niekoronowanego mistrza) Gołoty w USA i braku szacunku dla byłego mistrza świata 2 kategorii wagowych (tytuły zdobyte właśnie w USA) to kompletny brak obiektywizmu.
 Autor komentarza: NOSFERATU1922
Data: 26-07-2012 14:42:08 
milan1899

Nie pisałem o Tobie, pisałem ogólnie, że czasami pojawią się jacyś onetowi eksperci którzy przyszli tylko pojechać po Adamku, a to że ktoś go broni to nie znaczy, że automatycznie wierzy w wygraną Adamka z Kliczko, bo takiego użytkownika jeszcze nie spotkałem.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 26-07-2012 14:46:07 
Miałem napisać żeby niektórzy tutaj nie podniecali się Szpilką i jego sparingami z Walkerem. Po ogłoszeniu rywala dla Tomka widać, że Arturek podrósł jeszcze bardziej. No, ale wyręczył mnie robak1. Dzięki !!

To jest dopiero boks bez żadnych kasków, ochraniaczy i wypełnianiu planów treningowych. Niech Szpilka ochłonie, bo trafi na gościa, który nie będzie człapał jak McCline i pykał jak w ostaniej walce. A wtedy może nie skończyć się tylko na papkach i soczkach...
 Autor komentarza: milan1899
Data: 26-07-2012 14:47:32 
Autor komentarza: ATE85
Data: 26-07-2012 14:38:00
argument o wspinaniu się po plecach Gołoty był doprawdy zacny, jak wiadomo Adamek nie ma szans z Kliczko i jest to fakt tym niemniej pisanie o szacunku dla (niekoronowanego mistrza) Gołoty w USA i braku szacunku dla byłego mistrza świata 2 kategorii wagowych (tytuły zdobyte właśnie w USA) to kompletny brak obiektywizmu.

w którym zdaniu napisałem że Adamek nie miał szacunku w USA ?
czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem i wyciągac wnioski ?
pisałem ze Adamek był zdecydowanie mniej popularny od gołoty przed ich łodzką walką,
cruiser w USA nie istnieje a w LHW szału Goral nie zrobił to chyba przyznasz

napisze jeszcze raz , Adamek do swiadomosci amsowego odbiorcy boksu w USA trafił dzieki starciu z Golotą , później Arreolą postawił kropke nad i i tyle
 Autor komentarza: ATE85
Data: 26-07-2012 14:59:10 
walka Adamka z Gołotą nawet nie była transmitowana w USA, to była "walka stulecia" w Polsce dodam, że o pas polsatu, prawdziwa gratka dla fanów boksu w USA :)
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 26-07-2012 15:06:26 
Nosferatu
to ze Ty nikogo takiego nie spotkales ,wcale nie oznacza ze nie bylo takich ,takze wcale nie sa to glupoty
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 26-07-2012 15:08:34 
No i jeszcze Gołota, bo widzę, że nawet przy Szpilce wraca temat o nim. Kochałem go i czekałem na wszystkie jego walki i ciągle lubię odtworzyć sobie kilka z nich. No, ale niestety Andrzeja juz jako boksera nie ma i nie będzie. Został już tylko emeryt/celebryta/wrestler prawdopodobnie z jakimiś długami, bo żeby walczyć w zapasach z Bowem to już jest żenada.

Co do walki z Tomkiem. Sam Andrzej jej chciał, bo był przekonany, że Tomka zleje. Do tego doszło jeszcze kilkaset tysięcy baksów. Nie ma się co nad nim litować mając na myśli tylko tę walkę, bo niewątpliwie szkoda go za 2 walki o pasy.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 26-07-2012 15:10:56 
Nosferatu
a kto to jest hejter ,jakimi cechy go okreslaja?
 Autor komentarza: milan1899
Data: 26-07-2012 15:28:56 
Mario1977
nie chodzi o to czy załowac Golote za wyjscie do ringu czy nie żałować , dorosły bokser wiedział co robi wchodzac do ringu , spór idzie o to ile od strony marketingowej i rozpoznawalności na swiecie głownie w USA dała ta walka Adamkowi , ja sądze ze dała mu bardzo dużo i wydaje mi sie ze jestem blizszy prawdy od osób twierdzacych ze nie dala mu nic
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 26-07-2012 15:41:46 
milan189
Marketingowo w USA na pewno nie przeszkodziła, natomiast w Polsce bardzo pomogła. Co do rozpoznawalności w USA pomogła moim zdaniem w takim samym stopniu jak w Polsce pomogła, ale też nie można stwierdzić, że Adamek przed tą walką był no name w USA.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 26-07-2012 15:42:36 
Sorki za 2x pomogła. Źle się czyta trochę.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 26-07-2012 16:11:39 
mnie się podoba w Szpili że nie owija w bawełne,mówi jasno i wyraźnie że chce walk z coraz lepszymi rywalami.Chwała mu za to,jak widać nawet zawodnik o dość małym stażu może wywoływać pewnego rodzaju presje na promotorze.
 Autor komentarza: NOSFERATU1922
Data: 26-07-2012 16:33:20 
liściu

Dokładnie, też mi się to podoba. Widocznie innym w grupie pasuje wieczne obijanie średniaków. Taki Kołodziej czy Jonak to zdążą się zestarzeć zanim poważną walkę stoczą.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 26-07-2012 16:47:16 
NOSFERATU1922
No niestety,nie wiem czy to brak ambicji,czy po prostu cecha charakteru.Ja w sumie nic nie mam do chłopaków z KP.Ba ja nawet lubię cichych zawodników ala Cotto,tylko że jakąś presję na Promotorze też mogli by zacząć wywierać,nie mówię tu jakiś chamskich zaczepkach odnośnie jakiś zawodników,Szpilka akurat na tej płaszczyźnie mówi konkretnie.
 Autor komentarza: Dominic
Data: 26-07-2012 16:52:32 
Mam respect do Tomasza i kibicuje mu,ale to nie jest kibicowanie ślepe!
I to jest śmieszne,że Adamek robi sobie walke ze sparingpartnerem Szpilki !
Napewno Polonia tłumnie przyjdzie na walke rodaka,bo to chyba jedna z ich atrakcji tam płacąc za tandetny show.
To juz wolałbym Adamka ze Szpilką - choć wiem,że Szpila jeszcze nie zasłużył na taką walke.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 26-07-2012 16:56:37 
Zobaczymy jak slowa Szpilki sie sprawdza w zyciu ,bo to ze chce solidnych rywali moze pozostac tylko zyczeniem ,oby bylo tak jak mowi .
Ja Jonaka z czolowka nie widze i mysle ze Wasyl dobiera mu rywali na jego mozliwosci ,wiadomo zarabiac na czyms musi ,a po porazkach na jonaka nawet by nie przyszli koledzy z Solidarnosci
 Autor komentarza: BadNews
Data: 26-07-2012 17:15:55 
Obejzalem po raz kolejny Arreola vs Adamek znakomicie sie tam Adamek prezentował, dziś chyba nie byłby w stanie tak zawalczyć. Wydaje mi sie ze wtedy walczył trochę po Gmitruk'owskiemu(jakkolwiek to zabrzmi). Świetna walka.
 Autor komentarza: bronek
Data: 26-07-2012 18:02:32 
Myslę że Wasyl jest doskonałym organizatorem, niestetey jego ego przysłania mu czasami racjonalne decyzje. Najpierw pompuje marketingowo faceta, który emocjonalnie wymaga ,łańcucha.
Nastepnie sprowadza nastepnego, który mimo czterdziestki łamie szczekę
nadzieji i udowadnia że dzisiaj nie wiemy co wart jest prospekt.
Osobiscie uważam że nie wiele mimo talentu. Pozostali z zespołu kosmicznego: Wawrzyk zmarnowany talent,wiekszośc zbliza sie do czterdziestki. Gratuluje nie pomoga spotkania przy barze podczas kongresów federacji. Ring pokazuje gdzie jest droga jak na razie to ślepa uliczka
 Autor komentarza: robak1
Data: 26-07-2012 19:04:23 
liscthc
...mnie się podoba w Szpili że nie owija w bawełne,mówi jasno i wyraźnie że chce walk z coraz lepszymi rywalami.

Akurat to wcale dziwne nie jest wszyscy pięściarze tak mówią :)
 Autor komentarza: rolek
Data: 26-07-2012 19:38:11 
no commnts...
 Autor komentarza: eye
Data: 26-07-2012 19:40:30 
robak1

"liscthc
...mnie się podoba w Szpili że nie owija w bawełne,mówi jasno i wyraźnie że chce walk z coraz lepszymi rywalami."

Mówi ale same głupoty niestworzone, sorry on nie mówi on fantazjuje.
 Autor komentarza: atmel
Data: 26-07-2012 20:05:36 
Szpila jest odważnie prowadzony , pozatym lepiej wygrać walke ze złamaną szczęką niź przegrać ze sraczką ! :).
 Autor komentarza: eye
Data: 26-07-2012 20:16:37 
atmel

Odważnie prowadzony? No weź nie gadaj głupot.. gzie niby się ujawnia to odważne prowadzenie.. chyba że chodzi ci o realia Wasyla grupy
 Autor komentarza: Coperek
Data: 26-07-2012 20:20:20 
Patrząc na komentarze grupą odbiorczą Szpilki jest młodzież oraz lamusy nie znający się na boksie. Bo w każdym temacie pojawia się temat domniemanej walki Adamek - Szpilka. A to jest żenada. Wystarczyło że jakiś redaktorzyna podburzył Artura żeby gawiedź to łyknęła. A dziennikarze mają teraz ubaw z baranów bo im nakręcają temat :D

Co do obijania Walkera przez Szpilkę. Pozerów w boksie było wielów, którzy kłapali dziobem kogo to nie obijali na sparingach a gdy wychodzili na ring do kogoś kto im się nie podkłada okazywało się, że nie potrafią trafić w cel kiedy koleś unika ciosów. Znajoma sytuacja prawda..? :)
 Autor komentarza: atmel
Data: 26-07-2012 20:35:55 
eye
Data: 26-07-2012 20:16:37
atmel

Odważnie prowadzony? No weź nie gadaj głupot.. gzie niby się ujawnia to odważne prowadzenie.. chyba że chodzi ci o realia Wasyla grupy
...
To porównaj sobie z kim walczył Mistrz Tomek :
10 walka - przeciwnik (24-22-3)
13 walka (0-9-0)
16 walka (2-18-0)
i tak dalej.
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=14883&cat=boxer
I kto tu gada głupoty ???? myślisz że jak coś napiszesz to inni ci uwierzą????
 Autor komentarza: elbarto88
Data: 26-07-2012 21:38:26 
Hmmm sprawa jest prostsza niz sie wydaje. Fakt jest bowiem taki, ze kazdy kto widzi w szpilce przyszla czolowke tej wagi jest zwykla ofiara marketingu wasyla, a o boksie nie ma zadnego pojecia, lub zna boks wylacznie z artykulow. Jezeli ktos ma zamiar sprzeciwiac sie tej tezie, niech poda mi choc jeden atrybut szpilki, ktory ma go uczynic w przyszlosci mega kozakiem. Ja sie takowego nie doszukalem i w moim odczuciu, tak uwielbiany przez Was SZpilka nie osiagnie nigdy poziomu jaki prezentuje dzisiaj Wach, ktory oczywiscie wolny od licznych wad nie jest, ma w przeciwienstwie do Waszego celebryty jakies plusy takie jak warunki fizyczne.
 Autor komentarza: eye
Data: 26-07-2012 21:46:33 
atmel

Wymieniłeś tu wybranych najsłabszych rywali ale racja że na początku Adamek nie był odważnie prowadzony ale jego kariera szybko nabierała napędy a teraz jest to utytułowany zawodnik a tak w ogóle to mój komentarz nie dotyczył jego osoby tylko Szpolki
 Autor komentarza: elbarto88
Data: 26-07-2012 21:54:01 
Atmel Twoje gadanie jest troche bezsensu, bo gdybys interesowal sie boksem nie od dzis, to bys wiedzial, ze Adamek nie siedzial wtedy w cieplym kur.widolku jak szpilki, wlodarczyki i inne kolodzieje. Zreszta nierzadko wiekszym wyzwaniem jest solidny journeyman niz dziwadlo pokroju Basile, ktory chyba bardzo ci imponuje swoim rekordem. Prawda jest taka, ze zadnego gangstera z 12kp nie byloby stac na taki ruch jak Fonfare, Prokse, czy chociazby Cendrowskiego. Przed mikrofonem kazdy z nich szuka jak najwiekszych wyzwan, a przypomnijcie sobie, ze gdy Afolabi potrzebowal we Wroclawiu przeciwnika, to w calym KP naszpikowanym cruiserami zaden akurat nie mogl. :)
 Autor komentarza: Razparuk
Data: 26-07-2012 22:01:02 
Na sparingach to Amir rozwalał Mannego....
Arturek niech już idzie napic się soczku.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 26-07-2012 22:03:54 
elbarto88

Ja dodałbym do tego jeszcze niewyparzoną buźkę Szpilki, który nikogo nie pokonał wielkiego, a jak mu dali starego zawodnika, z którego zostało tylko nazwisko to szczęka mu pękła :-) Nie wspominam oczywiście Terrencu Marbra, który go posadził i już wcześniej bańka by pękła.
 Autor komentarza: elbarto88
Data: 26-07-2012 22:03:55 
Co do sparingow Szpilki - skoro Szpilka tak rozpierniczyl Sprotta i Walkera, to czemu wlasciwie byli oni sparingpartnerami? Mysle ze owiele lepiej dla kariery Szpilki jak i dla kibicow by bylo, gdyby nasz wielki talent zmasakrowal w jednej walce walkera a w drugiej upokoryl sprotta a basile i mccline moglby obijac sobie na sparingach. Czemu tak sie nie stalo ??
 Autor komentarza: eye
Data: 26-07-2012 22:38:01 
elbarto88

"Prawda jest taka, ze zadnego gangstera z 12kp nie byloby stac na taki ruch jak Fonfare, Prokse, czy chociazby Cendrowskiego. "

W KP Jackiewicz miał dużo swoich szans i kilku na prawdę mocnych przeciwników..
 Autor komentarza: eye
Data: 26-07-2012 22:46:57 
elbarto88

"Co do sparingow Szpilki - skoro Szpilka tak rozpierniczyl Sprotta i Walkera, to czemu wlasciwie byli oni sparingpartnerami? Mysle ze owiele lepiej dla kariery Szpilki jak i dla kibicow by bylo, gdyby nasz wielki talent zmasakrowal w jednej walce walkera a w drugiej upokoryl sprotta a basile i mccline moglby obijac sobie na sparingach. Czemu tak sie nie stalo ?? "


A wiesz co by było gdyby doszły do skutku sparingi Artura z Władimirem?
Szpilka powiedziałby że rozpracował Kliczkie w trzy rundy i mial już potem nad nim sporą przewagę łapiąc go przy linach kilkukrtotnie i sztab Władimira po 8 przesparowanych rundach zdecydował zrezygnować z usług Polaka w obawie o zdrowie mistrza..
Tak by było Gdyby Kliczko nie pokrzyżował planów Arturowi łamiąc mu szczękę i odsyłając do szpitala..
 Autor komentarza: canuck
Data: 26-07-2012 23:29:32 
Mysle, ze byloby dobrze, aby Szpilka mial juz na stale ta tytanowa wkladke. A jak nie tytanowa, to granitowa. To sie nazywa granitowa albo tytanowa szczeka!


Coz mnie sie tak wydaje, ze on bedzie bardzo potrzebowal tych plytek w swojej karierze na szczycie.

Prawda w boksie jest taka, ze musimy miec swoje unikalne atuty, aby zostac mistrzem. Ja nie mam nic przeciwko plytkom. Przeciez wiadmomo, ze intelekt nigdy nie byl oraz nigdy nie bedzie nie bedzie jednym z jego atrybutow. Plytka to jest to!

Umiejetnosci, intelekt oraz charakter sa drugorzedne jak juz wszyscy wiemy z przeszlosci.
 Autor komentarza: leon
Data: 27-07-2012 10:11:33 
canuck
aleś teraz do.ebał:)
pięknie ujęte
 Autor komentarza: mlody
Data: 27-07-2012 11:08:49 
Ja tam za charakter Szpilki nie lubię, walka z Mcclinem była strasznie nudna (nie było wymian i ostrej jazdy jak to Szpila zapowiadał). Ale ogólnie rzecz biorąc ta walka dużo pokazała, a mianowicie:
- Szpilka potrafi boksować na wstecznym,
- wytrzymał porządny cios dużego faceta,
- w miarę dobra praca nóg,
- opuszczone ręce przy linach kiedyś go zgubią,
- nie ma aż tak mocnego ciosu,
- bardzo mało kombinacji ciosów,
Czekam dalej może się do niego kiedyś przekonam mimo charakteru, ale jak na razie specjalnego talentu to ja w nim nie widzę.
 Autor komentarza: azx
Data: 05-08-2012 16:43:21 
Nauczcie się gimnazjaliści że boks jest zawodem w którym bokser zarabia pieniądze kosztem swojego zdrowia więc po byle kogo, w tym przypadku Szpilkę nawet się nie schyli. Szpilka to zaczął rozumieć ale po szaleństwach w Egipcie znowu coś mu się we łbie pomieszało. Szpila, Adamek przyszpiliłby cię w max 3 rundach. Emeryt który ci tak rozkwasił buzię że wylądowałeś na chirurgii szczęki jest przy Adamku cieniasem a ty miałes szczęście że McCline ma już zadyszkę i właśnie skończył karierę. Słuchaj się Wasilewskiego jak Boga, inaczej za dużo nie zarobisz i skończysz jak zacząłęś, czyli przydrożny żul.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.