ROACH RÓWNIEŻ LICZY NA REWANŻ

Freddie Roach wyjawił, że przeprowadził już z Amirem Khanem (26-3, 18 KO) poważną rozmowę i nie zanosi się na to, by mieli zakończyć współpracę, która trwa już prawie cztery lata. Słynny szkoleniowiec przyznał, że Amir i jego ojciec Shah woleliby, gdyby poświęcał więcej czasu i uwagi na przygotowania Khana. Freddie nie kryje, że w pewnym momencie ostatniego obozu musiał wyjechać na cztery dni, które spędził trenując Chaveza Juniora do walki z Andym Lee.

- Rozwiązaliśmy ten problem, tym razem nic się nie pokryje. Chavez walczy we wrześniu, Manny w listopadzie, a Amir w grudniu - powiedział Roach. - Ktoś stwierdził, że Amir prawdopodobnie ma problemy ze zrobieniem limitu. To zabawne, bo zszedł z wagą tak swobodnie, że na cztery dni przed walką był w limicie. Zrobił to przy dobrej diecie z trzema posiłkami dziennie. Dziwi mnie, czemu ludzie wypowiadają się na tematy, o których nie mają pojęcia.

Roach, podobnie jak znaczna część obserwatorów, jest zdania, że Khan radził sobie nienajgorzej do czasu pierwszego nokdaunu, a potem zwyczajnie nie zdołał już dojść do siebie.

- Amir dał się złapać. Popełnił błąd i dostał lewy sierp. Zbyt szybko się otworzył i zapłacił za to. Mieliśmy go punktować, ale Amir zdecydował się na wymianę. Dostał cios, którego się nie spodziewał. Pracowaliśmy nad unikaniem takich sytuacji, ale to się zdarza w tym sporcie. Angel Garcia nadepnął nam na odcisk i Khan dał się ponieść emocjom. Swoimi komentarzami Angel zranił uczucia Amira, który potem zapłacił za to, że nie zachował zimnej krwi. W pierwszych dwóch rundach radził sobie przecież nieźle.

- W rewanżu Amir skupi się na punktowaniu, będzie boksował swoje. Chciałbym, żeby to była nasza następna walka. Nie ma sensu myśleć o przeniesieniu do kategorii półśredniej, jeśli nie zdołamy pokonać tego gościa w limicie 140 funtów - przytomnie zauważa Freddie. - Przedyskutowaliśmy z Amirem błędy w obrone. Musi trzymać ręce wyżej i nie może wdawać się w bezsensowne wymiany. Nie może opuszczać prawej ręki, musimy to poprawić. Prawda jest taka, że Amir nie może sobie pozwolić na kolejne błędy w potyczkach tego kalibru. Musi walczyć z chłodną głową, jak profesjonalista.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: jkd
Data: 19-07-2012 09:02:14 
Moim skromnym zdaniem Khan powinien zmienic trenera. Freddie sie konczy, choroba daje znac o sobie. Poza tym, zawsze mialem wrazenie, ze wybil sie glownie dzieki Pacmanowi.
Amirem powinien sie zajac ktos, kto solidnie popracuje nad jego defensywa- moze Lapin? :D
 Autor komentarza: Lukas1555
Data: 19-07-2012 09:22:37 
,,Swoimi komentarzami Angel zranił uczucia Amira..."
Ciekawe, czy sie popłakał?
 Autor komentarza: swietypio
Data: 19-07-2012 10:04:10 
Strasznie chcą rewanżu, choć Garcia mówił, że nie ma on sensu. Ciekawe, czy by tak nalegali, gdyby pogromca Amirka był otwarty na rewanż.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 19-07-2012 11:20:20 
Nic dodać nic ując.Amir Khan jest znakomitym pięściarzem ale młodym z teperamentem nad którym trzeba zapanować.Na szczęście o tym kto będzie jego trenerem zadecyduje sam Khan i nikt więcej.Cieszę sie że wszystko jest ok i z optymizmem czekam na dalsze walki !
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.