KOMPLEMENTY DLA SELCUKA AYDINA

Niepokonany Jhonathan Batista (8-0, 3 KO) jest aktualnie jednym z trzech sparingpartnerów, Selcuka Aydina (23-0, 17 KO), który przygotowuje się do planowanej na 28 lipca w San Jose walki z Robertem Guerrero (29-1-1, 18 KO) o czasowy pas WBC wagi półśredniej.

Pieściarz z Dominikany przebywał w podobnym charakterze na obozie Miguela Cotto (37-3, 30 KO), podczas przygotowań Portorykańczyka do mega-walki z Floydem Mayweatherem Jr. (43-0, 26 KO). Jego zdaniem Turek na tle bokserskiej supergwiazdy, jaką niewątpliwie jest Cotto wygląda bardzo dobrze.

- Selcuk jest silniejszy fizycznie od Cotto, w porównaniu z którym ma prawdziwy dynamit w pięściach - mówi Batista. - Oczywiście, Cotto jest zawodnikiem klasy światowej i w wielu elementach bokserskiego rzemiosła ma przewagę nad Aydinem, ale jestem przekonany, że nie dałby rady sprostać żywiołowemu w ringu Turkowi - zakończył Dominikańczyk.

- Selcuk jest absolutną maszyną do zabijania - dodał promujący posiadacza pasa WBC Silver wagi półśredniej, Ahmet Oener. - On wie, że ta walka jest jego wielką szansą, by wyrobić sobie markę w Stanach Zjednoczonych. Jeśli zostanie tam doceniony, będą go szanować na całym świecie. Pamiętajmy, że walka Aydin-Guerrero ma na celu wyłonienie kolejnego przeciwnika dla Mayweathera. Wówczas moglibyśmy się przekonać czy Selcuk faktycznie jest trudniejszym rywalem niż Cotto - zakończył promotor.

Dodajmy, że oprócz wspomnianego Batisty, Aydin sparuje także z innym leworęcznym pięściarzem, Amerykaninem Oscarem Andrade (8-0, 4 KO), który niedawno gościł na obozie szkoleniowym Timothy Bradley`a (29-0, 12 KO), kiedy ten przygotowywał się do pojedynku z Manny Pacquiao (54-4-2, 38 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.