PAVLIK CORAZ BLIŻEJ WALKI O TYTUŁ

Na gali w Home Depot Center w kalifornijskim Carson kolejne zwycięstwo odniósł Kelly Pavlik (40-2, 34 KO). 30-letni "Duch" wypunktował na dystansie dziesięciu rund Willa Rosinky'ego (16-2, 9 KO) po drodze posyłając go na deski w drugiej odsłonie.

Rosinky zaczął bez kompleksów i odważnie zaatakował byłego mistrza świata wagi średniej, ale już w drugim starciu nadział się na krótki prawym Pavlika i wylądował na deskach. "Duch" nie potrafił narzucić rywalowi swojego stylu walki, a co gorsza w czwartej odsłonie nabawił się groźnego rozcięcia lewego łuku brwiowego.

W piątej rundzie sfrustrowany Pavlik wyraźnie podkręcił tempo, które nie spadło aż do samego końca. Niższy o ponad 10 cm Rosinsky pracował bardzo ciężko, ale przez większość czasu zwyczajnie nie potrafił dobrać się do skóry boksera z Youngstown. Praca nóg i szybkie kombinacje Willa zostawiały dobre wrażenie, lecz Kelly ani razu nie dał po sobie poznać, by któryś z ciosów zwrócił jego uwagę. Zdaniem BOKSER.ORG, ambitnie boksujący Rosinky skradł faworytowi cztery rundy. Sędziowie widzieli większą przewagę "Ducha" i punktowali 98-91, 97-92 i 98-91.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.