KOLEJNA PORAŻKA URBAŃSKIEGO

Na gali w Bernie piątą porażkę w ostatnich sześciu występach poniósł Daniel Urbański (21-10-3, 5 KO). Nieprzygotowany do tego pojedynku Polak został zdeklasowany przez niepokonanego na zawodowych ringach Istvana Szilego (16-0, 6 KO).

W pierwszych odsłonach Daniel próbował nawiazywać z węgierskim przeciwnikiem względnie wyrównaną walkę, ale zamiast boksować, co przynosiło niezłe efekty, szybko przestawił się na taktykę zadawania jednego mocnego uderzenia i czekania na kolejną okazję. W ten sposób przegrywał starcie za starciem, choć zostawiał po sobie nienajgorsze wrażenie.

Kłopoty zaczęły się w drugiej fazie walki. Polak nie był przygotowany na osiem odsłon i szybko zaczął zapominać o obronie, a kolejne lewe proste przeciwnika lądowały na jego twarzy. Kiedy Szili dodał do repertuaru ciosy na tułów, pojedynek stał się bardzo jednostronny. W piątej rundzie Urbański nie miał już sił i całkowicie oddał rywalowi inicjatywę. W szóstym starciu przyjął czysty cios na szczękę i dał po sobie poznać, że mocno go odczuł. Szili wyczuł szansę i przy kolejnym ataku znów zranił Polaka, a w samej końcówce posłał go na deski.

Obolały Urbański powstał i wrócił do narożnika, a trener Piotr Pożyczka ku zdziwieniu wszystkich oświadczył, że walka układa się dobrze i Daniel powinien wytrzymać w tym tempie ostatnie dwie odsłony. Węgier zdał sobie sprawę, że w każdej chwili może wygrać przed czasem i nastawił się na nokautujące uderzenie, co pomogło Polakowi, który pomimo zmęczenia i bardzo dziurawej obrony długo unikał mocnych ciosów.

W końcówce siódmej rundy potwornie zmęczony Urbański stracił punkt, ale pomogło mu to dotrwać do gongu. Ostatnie trzy minuty Daniel przetrwał tylko dzięki ogromnej ambicji. Sędziowie zgodni przyznali Węgrowi wszystkie odsłony.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 07-07-2012 22:03:14 
Urbański teraz będzie jeździł po świecie jako chłopiec do bicia...
 Autor komentarza: Ozi1231
Data: 07-07-2012 22:42:04 
Młody chłopak (fakt ze bez talentu) nie potrafi wytrzymac 8 rund? Zawodowy bokser mający ponad 30 walk na koncie? To profanacja , widac ze poszedl do boksu nie zeby sięgnąc szczytu , tylko zeby zarobic trochę więcej niz na sprzątaniu kibli. Ale co się z nim stanie po 40stce? Lipa.
 Autor komentarza: corrado95
Data: 08-07-2012 08:55:39 
Urbański to dramat. Wiecznie nieprzygotowany jak twierdzi gdyby byl przygotowany to by wygral i tak od kilku walk. Odejdz juz i wstydu nie przynos!
 Autor komentarza: TiC
Data: 08-07-2012 12:21:52 
przyszły mistrz świata, nie skreślajcie ambitnego chłopaka ;P
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.