MAJEWSKI: NIE MA ODWROTU

Już za tydzień, 7 lipca w Atlantic City, Przemysław „The Machine” Majewski (18-1, 12 KO) stoczy swoją 20. walkę w ringu zawodowym.  Po niespodziewanej porażce w listopadzie ubiegłego roku, trenujący w barwach Global Boxing „The Machine” kontynuuje odbudowywanie kariery. W kwietniu pokonał cenionego przed laty Antwuna Echolsa, a teraz w walce wieczoru zmierzy się z Chrisem „The Irish Ghost” Fitzpatrickiem (15-1, 6 KO).

Joanna Maj: Fitzpatrick to dobry zawodnik, z tylko jedną przegraną na koncie. Czy nie czujesz presji?
Przemysław Majewski: Nie, presji nie czuję, czuję się bardzo zmotywowany, że mogę walczyć z tym zawodnikiem. Mój rekord to 18-1, jego – 15-1. Na tym etapie mojej kariery muszę brać takie walki. Wiadomo, jest to walka bardziej ryzykowna, ale im zawodnik jest cięższy, tym ja ciężej trenuję. Więc nawet się cieszę, że z nim walczę.

- Co wiesz o przeciwniku? Jak będziesz z nim walczył? Czy oglądałeś walki Fitzpatricka i poznałeś jego słabe punkty?
PM: Oglądałem tylko jedną jego walkę, którą udało mi się znaleźć w internecie. Może na podstawie jednego filmiku nie da się wszystkiego ocenić, ale to było 10 rund i widzę, że jest w naprawdę dobrej kondycji. Chris to młody zawodnik, ma 25 lat, dobrze walczy, ma dobrą karierę amatorską za sobą. Jednak plan gry mam poukładany – muszę być dobry w linii ataku, muszę być dobry i w obronie. Z pewnością będę chciał pokazać mu swój cały arsenał, cały swój magazyn kombinacji i uderzeń. Przede wszystkim myśleć w tej walce.

- Masz 32 lata, jest to pod wieloma względami ważna walka. Stawką jest pas mistrza Ameryki Północnej federacji NABF wagi średniej. Jeśli wygrasz, co dalej? I muszę spytać – jeśli przegrasz, co dalej?
PM: Nie myślę o przegranej. Zawsze wychodzę na ring z myślą, że wygram. Co będzie dalej – będę myśleć po 7 lipca.

- Jak ważne jest takie nastawienie psychiczne przy nawet najlepszym przygotowaniu kondycyjnym?
PM: Jeżeli mentalnie się poddasz, to wtedy i twoje ciało może się złamać. Nawet mówią, że nastawienie psychiczne to 90 proc., a tylko 10 zostaje na ciało. Na przykład teraz jestem po 10 rundowym sparingu i wiem, że mogę te 10 rund walczyć dobrze, w bardzo dobrym tempie.

- Jesteś zawodnikiem z wieloma walkami na koncie. Czy pamiętasz nazwiska wszystkich swoich przeciwników, czy tylko tego, który cię pokonał?
PM: Pamiętam większość. Może nie wszystkich z imion, bo mam słabość do imion, ale na pewno pamiętam ich twarze i pamiętam większość moich walk.

- Wrócę jeszcze do listopada 2011 i przegranej walki z Torresem. Czy ciężko było ci się podnieść po przegranej? Czy nie ma się wtedy obaw, że może się to zdarzyć kolejny raz?
PM: Aż tak ciężko mi nie było. Bardziej ucierpiała moja duma, bo przegrałem. Ale taki jest boks – jak w życiu – uczymy się na swoich błędach. Wydaje mi się, że po prostu jestem bogatszy o to doświadczenie i mam jeszcze większą motywację do treningu, by trenować ciężko i przede wszystkim mądrze.

- Jak ważne są dla Ciebie wygrane przez nokaut w porównaniu z tymi na punkty?
PM: To jest tak: jeżeli naprawdę mocno szukasz nokautu, to go nie znajdziesz. Mój trener ciągle powtarza żebym koncentrował się na uderzaniu, a nokaut sam przyjdzie. Wiadomo, będę starał się przyspieszać. I im bardziej będę zrelaksowany, tym te uderzenia będą bardziej precyzyjne i mocniejsze. Jak przyjdzie nokaut, to świetnie. Jeśli nie, to będę się starał stoczyć technicznie piękną walkę i wygrać decyzją sędziów.

- W Atlantic City, gdzie obecnie mieszkasz, bardzo cię lubią. Odebrałeś już wyróżnienia z rąk władz miejskich, a niedawno zaliczony zostałeś w poczet bokserskich legend Atlantic City. 7 lipca walczysz po raz pierwszy podczas walki wieczoru. Jesteś również na billboardach promujących najbliższy pojedynek. Chyba można powiedzieć, że jesteś w AC symbolem bokserskich emocji…
PM: Tak, jestem pierwszy raz na billboardzie i dużo ludzi mi o tym mówi, więc jest to dla mnie też motywacją. Wiem również, że na walkę przyjedzie wielu moich przyjaciół z Nowego Jorku, z Newark i Atlantic City, a nawet z Chicago. Poza tym walkę będzie można również obejrzeć na żywo na stronie internetowej: GoFightLive.com. Będzie to w systemie pay per view za $10. To też dodatkowa motywacja, muszę zrobić wszystko, by wygrać. Liczę się z tym, że nie będzie łatwo, gdyż ta walka to dla mnie szansa – jak i dla mojego przeciwnika – by znaleźć się w pierwszej 15 na świecie. To będzie zacięty pojedynek i będzie dużo emocji.

- Pochodzisz z okolic Radomia, gdzie również zostałeś uhonorowany przez władze miejskie. Troszkę, można powiedzieć biją się o ciebie… Które miejsce na ziemi nazywasz domem?
PM: Zawsze to będzie Radom i wieś pod Radomiem, gdzie się wychowałem. To miejsce zawsze będzie domem. Atlantic City i okolice są moim drugim domem od prawie 10 lat. Żyję tutaj. Szkoda, że nie ma ze mną mojej rodziny, ale mam dużo przyjaciół i czuje się tu dobrze.

- Nie każdy może wie, że jakiś czas temu również wystąpiłeś w serialu. Jak wspominasz przygodę z telewizją?
PM: Tak, wystąpiłem w meksykańskim serialu „Cloroformo”, co oznacza drogę życia. Jest to typowy serial o boksie, a ja zagrałem rosyjskiego pięściarza. Było to naprawdę świetne doświadczenie znaleźć się na planie filmowym i okazja, by poznać wielu sławnych bokserów. Była to również moja pierwsza wizyta w Meksyku i Mexico City. Oczywiście mam nadzieję, że to nie ostatnia rola w filmie czy serialu. Bardzo mi się podobała atmosfera, czułem się  jak w domu. Jednak na pierwszym miejscu zawsze jest boks, to jest moja kariera. Nie ma drogi powrotu.

Rozmawiała Joanna Maj

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: JorgeMariano
Data: 08-07-2012 11:24:32 
Ciężka porażka, jaką odniósł Majewski w walce z Torresem, może się przydarzyć każdemu bokserowi. Amir Khan sromotnie przegrał kiedyś przez nokaut z Breydisem Prescotem. Smutno było na to patrzeć. Bokser promowany na przyszłego mistrza świata dostaje potężne lanie od latynoskiego panczera o sławie jednak bardzo umiarkowanej. Ale Khan się podniósł, zdobył tytuł mistrza świata. Majewski jest bardzo obiecującym bokserem. Ma dryg bokserski, kibicuję mu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.