PAWEŁ KOŁODZIEJ OTWIERA SZKÓŁKĘ

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w te wakacje Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, Artur Szpilka czy Andrzej Wawrzyk przyjadą pod Górę Parkową. Powód? W swoim rodzinnym mieście Krynicy, szkółkę bokserską otwiera niepokonany Paweł Kołodziej.

- Będzie duże otwarcie. Zaproszę znanych ludzi ze świata sportu, moich przyjaciół - mówi pięściarz grupy 12 Round KnockOut Promotions. - Kiedy? Jeszcze w te wakacje. W tej chwili dogrywam sprawę z Urzędem Miasta, robię drobny remont sali. Potrwa dwa, trzy tygodnie - dodaje.

Kołodziej przekonuje, że sala do ćwiczeń będzie pękać w szwach. - Miałem kilka spotkań w szkołach. Młodzież już się pyta, kiedy będzie otwarcie, kiedy będzie można przyjść potrenować.

- Dzieciaki, zwłaszcza po krynickich galach bosku, garną się do tego sportu. Mam nadzieję, że będzie to fajny krok. Nie mówię, że zostanę uzdrowicielem i wszystko naprawię, ale gdyby było mnóstwo ludzi, którzy zainwestowaliby w sport, gdzieś tam w przyszłości byłoby z czego wybierać - wyjaśnia.

- Przykład? Taki z mojego regionu. W jednej ze szkół jest bardzo dobrze wyposażona siłownia, ale z 88 osób korzysta z niej tylko 15. To po prostu dramat - nie owija w bawełnę. - Dzieciaki wybierają łatwą drogę. Zamiast trenować, wolą posiedzieć przed komputerami czy na ławce. Młodzież krząta się po osiedlach, gdzieś tam coś popija, nie ma pomysłu na życie. Czyja to wina? Systemu, może trochę rodziców. Ciężko wymyślić, kto ponosi winę za całe zło braku sportu wśród dzieciaków, młodzieży. Może nie ma autorytetów? Nie wiem. W tej kwestii w moim regionie zamierzam zrobić krok do przodu.Chcę zacząć po raz pierwszy w historii boks w Krynicy. Otwieram bardzo fajny gym (z ang. miejsce do treningu - przyp. łm). Myślę, że to będzie jakaś alternatywa. Odczuwam taką potrzebę, żeby coś społecznie zrobić - dopowiada pięściarz.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Whisper
Data: 28-06-2012 21:03:30 
Co jak co ale to świetna inicjatywa. Brakuje takich miejsc w Polsce. Młodzież zamiast ćwiczyć jakiś sport to szlaja się po ulicach bez celu.
 Autor komentarza: eye
Data: 28-06-2012 21:20:03 
Życzę Kolodziejowi aby zdobył pas mistrza swiata i umieścił go w tej szkolce

Budziłoby to respekt i szacunek u uczniów.. swietna sprawa ale najpierw trzeba zdobyc tytuł a to będzie trudne.
 Autor komentarza: oscardelaroger
Data: 28-06-2012 22:41:15 
swietna sprawa pawel pozdrawiam
 Autor komentarza: Jackass
Data: 28-06-2012 23:45:25 
Popieram i życzę powodzenia mam nadzieje ze pomysł spotka się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Chciał bym tez aby w moim mieście powstał gym ale to raczej mało realne :(
 Autor komentarza: waswer
Data: 28-06-2012 23:46:31 
FANTASTYCZNY POMYSŁ.....WRESZCIE KOŁODZIEJ ZROZUMIAŁ ŻE JEGO MIEJSCE JEST TYLKO NA SALI.TRENINGOWEJ..A NIE W RINGU......KOŁODZIEJ TAK TRZYMAJ.......SUPER.....
 Autor komentarza: Polak93
Data: 28-06-2012 23:49:52 
Mimo,że nie lubię Kołodzieja jak i polityki prowadzonej przez 12 round Knockout Promotions oraz większości zawodników z tej grupy(wyjątek to Głowacki i Ugonoh) to tutaj muszę przyznać,że bardzo fajna inicjatywa.Oby w Polsce powstało takich więcej.
 Autor komentarza: pigwus
Data: 29-06-2012 00:57:13 
Wielki szacunek Paweł!
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 29-06-2012 01:12:07 
Super!Oby wszystko udało się zrealizować bo warto w dzieciaków inwestować!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.