UKRAIŃCY DOŁĄCZYLI DO LIGI WSB

Systematycznie rozrasta się działająca pod auspicjami AIBA zawodowa liga World Series of Boxing. Po podpisaniu umowy z Federacją Boksu Argentyny, przedstawiciele WSB sfinalizowali w poniedziałek stosowną umowę z Federacją Boksu Ukrainy, dzięki czemu do kolejnego sezonu przystąpi aż 14 zespołów (z Argentyny, Azerbejdżanu, Chin, Francji, Indii, Kazachstanu, Meksyku, Niemiec, Rosji, Tajlandii, Turcji, Ukrainy USA i Włoch).

- Ukraina jest jedną z największych na świecie bokserskich potęg i jesteśmy szczęśliwi, że będziemy współpracować w ramach ligi World Series of Boxing. Jestem przekonany, że jest to pierwszy krok ukraińskiej federacji w projektach AIBA; zwłaszcza liczymy na nią przy okazji współpracy w ramach APB (AIBA Professional Boxing), który to projekt startuje jesienią 2013 roku - stwierdził prezydent AIBA dr Ching-Kuo Wu.

Wizyta szefa AIBA na Ukrainie była okazją do spotkania z tamtejszym ministrem sportu, Rawilem Safiullinem. Dr Wu przyznał, że jest pod wielkim wrażeniem sukcesu turnieju UEFA EURO 2012, który Ukraińcy organizują wspólnie z Polską. Wspomniał o znaczeniu Ukrainy we współczesnym światowym boksie amatorskim, przywołując m.in. cztery złote i jeden srebrny medal ostatnich Mistrzostw Świata w Baku.

W odpowiedzi na to Safiullin potwierdził, że boks jest aktualnie jedną z najważniejszych dyscyplin sportowych w jego kraju i zapewnił prezydenta AIBA o pełnym zaangażowaniu jego i władz państwowych w kolejne projekty AIBA, w tym APB. Przy okazji - powołując się na sukces EURO 2012 - zaproponował organizację na Ukrainie kolejnych Mistrzostw Świata seniorów w boksie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.