CHYTRY PLAN ROYA JONESA

Roy Jones (55-8, 40 KO) i Paweł Głażewski (17-0, 4 KO) po raz pierwszy spojrzeli sobie w oczy. Amerykanin zapowiada zwycięstwo w sobotniej walce i celuje w należący do Krzysztofa Włodarczyka (46-2-1, 33 KO) pas mistrza świata WBC.

Jones przybył wczoraj do Polski po raz drugi w ciągu ostatnich tygodni. Podczas majowej konferencji prasowej w warszawskim hotelu Marriott spotkał się z Dawidem Kosteckim. Wczoraj po południu na miejscu „Cygana" siedział Głażewski. Jest już praktycznie pewne, że po zatrzymaniu „Cygana" przez policję właśnie białostoczanin wyjdzie w sobotę na ring w łódzkiej Atlas Arenie.

– Czynimy starania, aby Dawid mógł opuścić zakład karny, ale pięć dni przed galą stan jest taki, że z Royem Jonesem walczyć będzie Paweł Głażewski. Z takim obrotem spraw jesteśmy już właściwie pogodzeni – stwierdził na konferencji Andrzej Wasilewski, obok Johna Wirta z reprezentującej Jonesa grupy Square Ring Promotions, główny organizator gali.

Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami były mistrz świata w czterech kategoriach wagowych stawił się w dobrym humorze. Nie popsuła go ani długa podróż i dwugodzinne opóźnienie samolotu z USA, ani wieści o zmianie przeciwnika.

– To bez znaczenia czy walczę z Kosteckim, Głażewskim lub Gołotą. Biorąc pod uwagę umiejętności bokserskie, Kostecki i Głażewski są na podobnym poziomie. Paweł jest jednak silniejszy mentalnie. W przeciwieństwie do Dawida nie zna smaku przegranej, to robi różnicę – przekonywał 43-letni Jones.

Bokser z Florydy nie ma wątpliwości, że walkę rozstrzygnie na swoją korzyść, a jego celem numer jeden jest brakujący do kolekcji tytuł mistrza świata w wadze cruiser. Po wygranej z Głażewskim ma podjąć próbę odebrania pasa WBC Krzysztofowi Włodarczykowi.

– Właśnie dlatego tutaj jestem. Mistrza świata ma Don King, z którym trudno się porozumieć. Kolejnych dwóch jest w Niemczech, gdzie trudno o wygraną. Polska była najlepszym wyborem – mówił.

Co na to Głażewski?

– Roy to ikona boksu. Walczyć z nim to dla mnie zaszczyt, ale i wielka szansa. Muszę pokazać charakter i postarać się ją wykorzystać – mówił 29-latek, który o możliwości walki dowiedział się w nocy z wtorku na środę. W treningu „Głaz" jest od kilku tygodni, lecz przed walką zdążył odbyć zaledwie kilka sparingów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PeterManfredo
Data: 27-06-2012 07:58:28 
Pokona Głaza i a parę miesięcy ogłoszą wielkie wydarzenie PPV: ROY JONES JR VS DIABLO. Cały ten przyjazd Jonesa do Polski był od początku do końca ułożony pod walkę z Włodarczykiem
 Autor komentarza: atmel
Data: 27-06-2012 08:45:59 
I co w tym złego ?
 Autor komentarza: welterweight
Data: 27-06-2012 08:50:41 
@PeterManfredo
bystry jestes, trąbi o tym wasyl i roj od dawna wiec ameryki nie odkryłes.licze ze roy pokona głażewskiego a pozniej włodarczyka i zdobędzie pas
 Autor komentarza: nurgle
Data: 27-06-2012 09:17:12 
a ja myślę, że Jones Junior wygra z Głażewskim, ale walka RJJ z Włodarczykiem zakończy się podobnie jak Włodarczyk - Green, raczej KO w końcowych rundach. Roy jest już zbyt porozbijany i zbyt starawy na Włodarczyka, który mimo tego, że składa się w dużej części z twardego drewna, to tym drewnem potrafi przyłożyć.
 Autor komentarza: PeterManfredo
Data: 27-06-2012 09:38:16 
atmel

pewnie nic
 Autor komentarza: bimber
Data: 27-06-2012 10:11:16 
Tylko że jeszcze po drodze stoi Palacios.........
 Autor komentarza: nurgle
Data: 27-06-2012 10:25:54 
@ bimber

no co ty, Włodarczyk Palaciosa nie pokona? :P
w końcu juz raz mu dokopał :D
 Autor komentarza: nanaehl
Data: 27-06-2012 10:59:16 
A właśnie, co z Palaciosem? Bo wczoraj na ringu czytałem, że don Wasyl szuka lepszej oferty dla Diabła i dopiero jak niczego ciekawszego nie znajdzie, to przyjmą walkę z Czarodziejem.
 Autor komentarza: misiek27
Data: 27-06-2012 11:19:19 
Smialbym sie z kosteckiego jak by Glazewski pokonal Roya, coz tylko Najman moglby go po plecach poklepac
 Autor komentarza: malyroy
Data: 27-06-2012 12:41:59 
Nawet jak Palacios pokona Włodarczyka to i tak go przekręcą (tak jak wcześniej), bo przecież na walce roy-włodarczyk można trochę zarobić z ppv.
 Autor komentarza: jack75
Data: 27-06-2012 13:30:41 
Mam nadzieję że Roy pokażę Głazowi lekcję prawdziwego boksu której nigdy nie miał, z nikim tak sprytnym szybkim i doświadczonym nigdy nie walczył jest na przegranej pozycji.Mam nadzieję że Włodarczyk upora się z niewygodnym dla niego Palaciosem i podejmie rękawicę od Roya była by dobra walka nawet wykupił bym PPV.Włodarczyk bał się Lebiedieva rosjanin składał mu propozycję ale odmówił bo miał w gaciach pełno a kasa na pewno by się zgadzała w końcu w Rosji mieszkają bogaci ludzie mafia itp.tylko co znaczy Włodarczyk bez pasa NIC !!!!!!
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 27-06-2012 15:26:16 
jack75:


szybkim???? roy jones juz niestety nie jest tak szybki.....a raczej wolny
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 27-06-2012 15:27:15 
wedlug mnie palacios nie wygral pierwszej walki, nikt jej nie wygral a wiec powienin byc remis (lub no contest hehehe) a wiec pas dalej nalezal by do diablo
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.