ORTIZ 'NAJWIĘKSZYM PRZEGRANYM'

Zgodnie z tradycją, internetowa strona magazynu "The Ring" podsumowała weekendowe wydarzenia bokserskie. Miano "największego przegranego" zdobył Victor Ortiz (29-4-2, 22 KO), który poddał się po dziewiątej rundzie walki z Josesito Lopezem (30-4, 18 KO).

"Vicious" tłumaczył swoją decyzję paskudnym złamaniem szczęki, które uniemożliwiło mu kontynuowanie ringowej wojny. Swoje spojrzenie na całą sytuację przedstawił Michael Rosenthal z "Biblii Boksu".

- Tylko ci, którzy próbowali walczyć ze złamaną szczęką, mogą wiedzieć, co przeżywał Ortiz pod koniec walki z Lopezem – pisze znany żurnalista.-  Tak, nam jest łatwo powiedzieć, że Victor powinien kontynuować pojedynek. Mimo wszystko, wielu innych, z Muhammadem Alim na czele, zmagało się z takim urazem. Ortiz został uznany przez wielu za osobę łatwo poddającą się w 2009 roku podczas konfrontacji z Maidaną. Te słowa zostały użyte ponownie, aby opisać wydarzenia z sobotniej nocy. Nie wiemy czy to sprawiedliwa ocena.

- Ortiz jest młody (25 lat) i wciąż pozostaje dobrym zawodnikiem. Odcinając się od tego wszystkiego, on prowadził na kartach punktowych wszystkich sędziów. Wielu zadaje sobie pytanie, czy Victor ma wystarczająco twardą psychikę, żeby móc w pełni wykorzystać drzemiący w nim potencjał? W tej chwili więcej osób niż kiedykolwiek odpowie na to pytanie negatywnie – zakończył Rosenthal.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Matys90
Data: 25-06-2012 10:16:30 
Co do Aliego, to po pierwsze on ze swoim "float like a butterfly sting like a bee" deczko się różni od Ortiza, który rusza do frontalnego ataku i zbiera mnóstwo ciosów na łeb. Po drugie, obóz Aliego utrzymywał po walce, że szczękę złamał w 2. rundzie, natomiast oglądałem dokument z Nortonem, który mówi, że to bzdura wymyślona przez obóz Aliego, żeby zniwelować tę porażkę i zrobić z Aliego półboga, który pomimo takiej kontuzji przegrywa minimalnie jedynie na punkty. Norton twierdzi, że szczękę złamał Aliemu dopiero w ostatniej rundzie ^^
 Autor komentarza: Faraon
Data: 25-06-2012 10:25:18 
Matys90
Ja to mam świetnie w książce opisane i wiele wiencej jest szczegółów.
POZDRAWIAM.
 Autor komentarza: Piotrowski
Data: 25-06-2012 10:54:01 
Faraon- coz to za ksiazka:)?
 Autor komentarza: Faraon
Data: 25-06-2012 15:03:42 
Matys90
Greatest of all time

Bogato ilustrowana i najlepsza książka jaka wyszła o Alim tak mi się wydaje?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.