CHAMBERS: DLA ADAMKA JESTEM ZA SZYBKI

- Jakie atuty zaprezentuje Adamek w ringu 16 czerwca w Prudential Center w Newark?
Eddie Chambers: Czasem ma kłopoty z balansem ciałem, ale potrafi zadawać fantastyczne kombinacje ciosów. Przede wszystkim cenię go jednak za niesamowitą determinację. To prawdziwy wojownik, który nigdy nie odpuszcza. Ale został w ringu upokorzony przez Witalija Kliczkę, mistrza federacji WBC.

- Co 10 września poszło nie tak?
EC: Myślę, że Adamek zrobił wszystko, co w jego mocy. Po prostu nie był w stanie dobrać się do skóry tak doświadczonemu pięściarzowi jak Witalij. Nie wspominając już o kilkunastu centymetrach różnicy wzrostu, co przekładało się na znacznie większy zasięg ramion Ukraińca.

- Pana też w zeszłym roku znokautował Kliczko, tyle że Władimir. Czy jakikolwiek bokser jest obecnie w stanie zagrozić braciom?
EC: Myślę, że właśnie pan z nim rozmawia. Czuję, że mogę się mierzyć z każdym z braci, bo od zeszłego roku wiele się zmieniło. Mój nowy trener James Ali Bashir nie tylko wyszkolił mnie technicznie, ale także przeorał sposób myślenia. Jestem gotowy do walki z najlepszymi. Ale nie skreślałbym również Tony’ego Thompsona, który 7 lipca zmierzy się z Władimirem. Tony ma wystarczające doświadczenie i wzrost, by w Szwajcarii walczyć jak równy z równym.

- No właśnie, pan jest mojego wzrostu, a więc niższy o parę centymetrów nawet od Adamka...
EC: To na pewno moja najsłabsza strona, ale nadrabiam to umiejętnościami i szybkością. Za kilka dni pokonam Adamka i pogrzebię jego marzenia o walce o tytuł mistrzowski w królewskiej kategorii wagowej.

- Mamy sporo solidnych polskich ciężkich, choćby Wach, Szpilka, Sosnowski. Który z nich ma największe szanse, by w przyszłości zostać mistrzem?
EC: Z tej listy chyba Mariusz Wach, który jest wyższy nawet od Kliczków.

- Czy to jego spośród polskich bokserów ceni pan najwyżej?
EC: Nie, wyżej cenię bardziej utalentowanych i lepiej wyszkolonych Adamka i Gołotę. Gołota zmarnował kilka wybornych okazji, jak choćby uderzając poniżej pasa podczas walk z Riddickiem Bowe’em.

Rozmawiał Paweł Szaniawski

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Patson
Data: 09-06-2012 22:07:14 
Chambers odchudzaj sie ostro postaw na szybkosc zbieraj baty od Tomka idz do cruiser pokaz huckowi jak sie bije :D
 Autor komentarza: HANNIBALL
Data: 09-06-2012 23:00:32 
Eddie ze swoją szybkoscia i umiejetnosciami zdeklasuje i osmieszy Adamka , a ja zarobie kupe kasy.
 Autor komentarza: MikeR
Data: 09-06-2012 23:15:58 
zesrasz się. Adamek to wygra. I to przez UD albo nawet TKO, jak coś wejdzie.
 Autor komentarza: djpioter
Data: 10-06-2012 00:14:05 
Eddie..musisz sobie zdać sprawę,że Tomasz Cię zje.I'll tranlsate to English especially for You: You will lose against Tomasz Adamek on 16th July at Prudential Center Newark NJ!!!
 Autor komentarza: djpioter
Data: 10-06-2012 00:17:53 
sorry June LoL!!!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.