KTO I KIEDY DLA SOSZYŃSKIEGO?

Nadal pod znakiem zapytania stoi występ czołowego polskiego pięściarza wagi półciężkiej Grzegorza Soszyńskiego (21-1-1, 10 KO) na gali w Łodzi 30 czerwca, gdzie walką wieczoru będzie starcie... jego promotora Roya Jonesa Jr. z Dawidem Kosteckim. Jednym z potencjalnych kandydatów do starcia z Polakiem rezydującym i trenującym w Chicago był doświadczony Kolumbijczyk Edison Miranda (35-7, 30 KO), jednak obóz Soszyńskiego preferuje Rosjanina Denisa Graczewa (12-0-1, 8 KO), który ostatnio wsławił się nieoczekiwanym znokautowaniem mocno faworyzowanego Ismaila Silakha.

Porozumienie z Graczewem jest możliwe, jednak Rosjanin nie jest zainteresowany walką w Polsce. W takiej sytuacji pojedynek pochodzącego z Zakopanego polskiego pięściarza z mającym teraz dobrą passę rywalem jest możliwy w innym niż czerwcowy terminie, zapewne w sierpniu w USA. Ponadto trwają również rozmowy w sprawie ewentualnej walki Soszyńskiego z innym czołowym polskim "półciężkim" Pawłem Głażewskim (17-0, 4 KO), do której miałoby dojść pod koniec roku. Obóz "The Eagle" (ringowy przydomek Soszyńskiego) zaproponował Głażewskiemu walkę już na gali w Łodzi, jednak zawodnik Babilon Promotion musiał odmówić z powodu zbyt krótkiego czasu na przygotowanie. Przypomnijmy przy okazji, że Głażewski dopiero wrócił na salę treningową po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją i jego najbliższa walka odbędzie się 18 sierpnia w Międzyzdrojach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 08-06-2012 23:46:33 
Z Mirandą zamiast z Johnsonem, to powinien Fonfara zawalczyć
 Autor komentarza: Adimu
Data: 09-06-2012 11:09:57 
Z każdym z tych bokserów byłaby ciekawa walka.
 Autor komentarza: akilu12345
Data: 19-06-2012 22:13:37 
czemu Grzechu celuje w polaków? najpierw cygan a teraz Głażewski... Fonfara chyba też zaczyna bo już coś mówił o walce z Dawidem... Naszych półciężkich jest 5 akurat na wszystkie tytuły (WBA,IBF,WBC,WBO,EBU), a oni wolą się ze sobą mierzyć i bilanse psuć...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.