SANDRA KRUK DRUGA W RANKINGU AIBA

Sandra Kruk z Kontry Elbląg jest najwyżej sklasyfikowaną Polką w najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji Bokserskiej (AIBA). Wicemistrzyni świata wagi piórkowej (57 kg) zajmuje drugie miejsce w zestawieniu! Zawodniczkę z Elbląga wyprzedza jedynie Amerykanka Tiara Brown, z którą nasza zawodniczka przegrała w finale Mistrzostw Świata.

W kategorii do 51 kg piąte miejce zajmuje Karolina Michalczuk. Lepsze od zawodniczki Paco Lublin są jedynie mistrzyni świata Chinka Ren Cancan, wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy Angielka Nicola Adams, a także Rosjanka Elena Sawieljewa i Mery Kom z Indii. Również piątą lokatę zajmuje wicemistrzyni świata kategorii z limitem 64 kg, Magdalena Wichrowska. Z Europejek wyżej od niej sklasyfikowano jedynie Rosjankę Anastasię Beljakową, z którą Polka w Chinach ...wygrała.

Sandra Drabik zajmuje szóste miejsce w kategorii do 54 kg. Ubiegłoroczna wicemistrzyni Europy, podobnie jak Wichrowska, jest drugą w kolejności Europejką. Wyżej od kielczanki, na trzecim miejscu, plasuje się jedynie Rosjanka Aleksandra  Kuleszowa.

Na dziewiątym miejscu w zestawieniu wagi lekkiej znalazła się jedna z liderek kadry Leszka Piotrowskiego, Karolina Graczyk. Powodem spadku zawodniczki z Konina był słaby występ w Mistrzostwach Świata.  Oczko niżej w wadze półciężkiej (81 kg) zestawiono nieobecną na chińskim czempionacie Sylwię Kusiak, która jednakże w tym roku boksuje w wyższej kategorii.

A oto miejsca pozostałych Polek w rankingu AIBA: Ewelina Pękalska (21, 48 kg), Justyna Żełobowska (36, 57 kg), Oliwia Łuczak (29, 64 kg), Katarzyna Furmaniak (16, 69 kg), Justyna Sroczyńska (30, 69 kg), Lidia Fidura (20, 75 kg), Patrycja Woronowicz (36, 75 kg), Karolina Cyran (12, 81 kg), Anna Słowik (18, +81 kg) oraz Izabela Pawłowska (20, +81 kg).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 07-06-2012 13:04:16 
A jak wygląda ranking AIBA polskich wielokrotnych" miszczów" Polski?
 Autor komentarza: crims
Data: 07-06-2012 14:55:13 
No to teraz akcja: ZNISZCZYĆ KUSIAK, tak aby raz na zawsze odeszła z boksu, bo jest za dobra. Pewien człowiek robi z kadry prywatną Firmę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.