BEZ POLAKÓW W RANKINGU AIBA

Tak źle jeszcze nie było... Międzynarodowa Federacja Boksu Amatorskiego (AIBA) zaktualizowała swój ranking najlepszych amatorskich pięściarzy świata. Sklasyfikowano ogółem ponad 500 pięściarzy, wśród których nie znalazło się miejsce dla ani jednego Polaka! Po nieudanej pierwszej części sezonu z zestawienia wypadł także nasz "jedynak", Dawid Michelus, który zajmował dotąd 26. miejsce w wadze piórkowej (56 kg).

Dodajmy, że zestawienie - jak zwykle - w wielu punktach wydaje się być mocno dyskusyjne i nie oddaje w pełni układu sił, jaki panuje w czołówce amatorskiego boksu. Jest jednak o tyle istotne, że na jego podstawie dokonuje się rozstawienia podczas losowania najważniejszych imprez mistrzowskich, w tym Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 07-06-2012 13:08:55 
Panie Rybicki czy Pan to czuje?
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 07-06-2012 13:41:00 
Ja erdole,to nasi giganci krajowego ringu maja po trzy,piec a nawet osiem tytulow MP i nie znalazlo to uznania w AIBA?!.Skandal.To jest policzek calej polskiej ekipie!.Polakozerczym dzialaczom z AIBA mowi nasze zdecydowane NIE!!!..:((
 Autor komentarza: waswer
Data: 07-06-2012 14:16:33 
LUDZIE....Świat pokazał nam nasze miejsce w szeregu! Jeżeli sami wychwalamy swoich zawodników typu Olaś itd. to mamy co mamy. Musimy się jak widać zorganizować, tzn. stworzyć solidny PZB! A nie organizacje kolesiów, którzy otrzymują nominacje prezesów, nie za wiedzę fachową, ale za wyniki sportowe sprzed trzydziestu lat. ALAFACHOWCY TWARDOGŁOWI z PZB (jeszcze dzisiejszego) muszą zrozumieć, że świat idzie do przodu, rozwija się, a co za ty idzie życie historią nie ma sensu. A gdy słyszę z ust byłych mistrzów jako komentatorów, którzy żyją tylko historią, to widzę bladą przyszłość dla polskiego boksu... Potrzeba nam nie działaczy z zasług, ale fachowych menadżerów, ambitnych trenerów, inwestycji, nie tylko w stadiony piłkarskie, ale i w hale sportowe, sale, które będą dla wielu młodych ludzi salami dającymi im przyszłość, nie salami sądowymi, które tą przyszłość mogą zniszczyć... I to jest do tych osobników w sejmie, którzy patrzą jednie na swoje diety, pensje i na swoją prywatę, nie widząc jak upada polski sport!!!Niech pani Mucha wzniesie się ponad swoje biurko, niech zobaczy sale, które są upadkiem polskiego sportu, bo nie wszyscy chcą zostać piłkarzami. Niech pani minister zrozumie, że wiele innych dyscyplin, które są godniejsze uwagi, jak kopanie w jedenastu w szmaciankę!!! Smutne jest to, że wszystkie nasze opinie na forach nie są czytane przez ludzi, od których zależy polski sport, jedynie wyładowanie naszych emocji. Ale niech wiedzą co myślimy o nich!!! Wystarczy popatrzeć na te spasione brzuchy, po których widać, że nigdy nie mieli żadnego kontaktu z jakimkolwiek sportem.
 Autor komentarza: alpl
Data: 07-06-2012 16:00:36 
smutne... i dziewczyny znów ratują sytuacje boksu w polsce... zajrzyjcie czasem do "boksu kobiet" poczytajcie, i zobaczcie jakie one odnoszą sukcesy... w polsce boks w 100 procentach opanowaly kobiety..
jeśli mowa o klasyfikacji AIBA... 2 5 6 miejsca.... naste miejsca.... i są!

Karolina Michalczuk Sandra Drabik Sandra Kruk Magda Wichrowska... to na nich teraz powiniśmy skupić największą bokserską uwagę bo naprawde warto :)
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 07-06-2012 17:42:07 
Rybicki czuje .. te kocie ruchy...:((
 Autor komentarza: starykibolboksu
Data: 08-06-2012 01:13:28 
Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo

Data: 07-06-2012 13:41:00


Ja erdole,to nasi giganci krajowego ringu maja po trzy,piec a nawet osiem tytulow MP i nie znalazlo to uznania w AIBA?!.Skandal.To jest policzek calej polskiej ekipie!.Polakozerczym dzialaczom z AIBA mowi nasze zdecydowane NIE!!!..:((


Widzisz mają mają MISZCZÓW i Michelus też został MISZCZEM mam nadzieje ze jednak ino na chwile.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.