MICHELUS TRENOWAŁ WE FRANKFURCIE

W minioną środę aktualny Mistrz Polski seniorów, Dawid Michelus (Sokół Piła) wspólnie z Sławomirem Nowickim i członkiem zarządu pilskiego klubu Eligiuszem Komarowski odwiedzili w Frankfurcie nad Odrą Eigenbetrieb Sportzentrum der Stadt Frankfurt (Oder). Nie był to jednak wyjazd turystyczny, a zaplanowana wcześniej wizyta, której celem był wspólny trening i sparingi z zawodnikami niemieckimi.

Dawid po nieudanych kwalifikacjach olimpijskich i kilkudniowym odpoczynku zabrał się z jeszcze większą werwą do kolejnych treningów. W frankfurckim klubie trenuje ścisła czołówka niemieckich zawodników. Z jednym z nich, reprezentantem Niemiec (ćwierćfinalistą Mistrzostw Europy z Moskwy i uczestnikiem Mistrzostw Świata w Baku) Dawidem Muellerem podczas 3-rundowego sparingu rękawice swoje umiejętności doskonalił właśnie Michelus.

Pomimo tego, że przeciwnik Dawida na co dzień boksuje w kategorii 64 kg, a zawodnik z Piły coraz częściej myśli o powrocie do kategorii 56 kg sparing był niezwykle emocjonujący i wyrównany. Zdaniem trenera Nowickiego pierwszą rundę wygrał Michelus, kolejna była remisowa, a ostatnia odbyła się z przewagą zawodnika z Niemiec.

Dawid po skupieniu się na treningach w pilskim klubie powoli wraca do swojego dawnego stylu boksowania, kiedy odnosił największe sukcesy sportowe. Z możliwości konfrontacji Muellera z naszym zawodnikiem zadowolony był także znany niemiecki trener, medalista olimpijski z Moskwy (1980) i wicemistrz Europy z Halle (1977) Karl-Heinz Kruger. W najbliższym czasie Dawida czeka kolejny wyjazd do Frankfurtu, a dodatkowo - jak zapowiedział Eligiusz Komarowski - trwają rozmowy ze sponsorem celem sfinansowania wyjazdu szkoleniowego do jednego z państw byłego ZSRR. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 06-06-2012 09:59:13 
Widac po artykule ze panowie Sawomir Nowicki oraz Eligiusz Komarowski zdaja sobie z tego sprawe,ze nie sa absolutnymi alfa i omega w kwestii szkolenia,dobra zdrowa pokora przez ich dzialanie przemawia.staraja sie cos dla Dawida zrobic,szukaja kontaktow umozliwiajacych michelusowi konforntacje zarowno z zawodnikami z zachodu(Niemcy)jak i w planach jest wyjazd za wschodnia granice(oby doszedl do skutku)Jak sie uczyc to od najlepszych,przyslowiowa korona z glowy z tego powodu nie spadnie.Kiedys boksu uczono sie od Polakow,dzisiaj to my musimy "gonic swiat",gdzies w peletonie zostalismy z tylu.Wazne,ze Dawid ma blisko siebie osoby,ktorym jego rozwoj kariery sportowej lezy na sercu.Kariery w wymiarze miedzynarodowym,a nie takiej ,ktorej wyznacznikiem i powodem do egzaltacji i kolejnych orgazmow byly by kolejne tytuly piate dziesiate miszcza Polski.Szczerze zycze powodzenia w obranej drosze.wazne ,ze cos probujecie,staracie sie,szukacie kontaktow,dzialacie.
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 06-06-2012 14:33:50 
Ciekaw jestem czy poznanski Alcides Sagarra zlozyl swa kandydature na trenera reprezentacji w PZB buhahahaha:))
 Autor komentarza: FighterGBP
Data: 06-06-2012 16:18:31 
w polsce gonie chca,niema z kim w tej smiesznj pile trenowac i sparowac to do hitlera spier..la ...hahaha
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 06-06-2012 16:48:43 
te "naukowiec" wez sie lepiej za slownik ortograficzny miszczu slowa pisanego buhahaha.Zawylem.
 Autor komentarza: Jackass
Data: 06-06-2012 17:04:21 
Be tez tam trochę trenowałem ;P
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.