AFOLABI CELUJE W KAYODE I TARVERA

Zaliczający się do ścisłej czołówki wagi junior ciężkiej Ola Afolabi (19-2-4, 9 KO) rozgląda się za kolejną dużą walką. W ubiegłym miesiącu 32-letni Brytyjczyk zremisował z mistrzem świata federacji WBO - Marco Huckiem (34-2-1, 25 KO), choć zdaniem większości obserwatorów zasłużył na zwycięstwo.

"Kryptonite" widział pojedynek pomiędzy Antonio Tarverem (29-6-1, 20 KO) a Lateefem Kayode (18-0-1, 14 KO) i jest zainteresowany stoczeniem walki z którymkolwiek z nich na gali telewizji Showtime.

- To była dość ciekawa walka, bo ci dwaj prezentują bardzo podobny poziom, ale obydwie moje walki z Huckiem były znacznie lepsze. Marco uważany jest za najlepszego spośród wszystkich mistrzów świata tej kategorii, zresztą obydwaj jesteśmy znacznie lepszymi cruiserami od Tarvera i Kayode. Mógłbym bronić mojego pasa WBO Interim w walce z którymkolwie z nich na gali Showtime - oświadczył Afolabi.


Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: darcka
Data: 05-06-2012 10:08:29 
Powinien celować w Hernandeza. Walka z Kayode nic mu nie da - poza udowodnieniem że jest lepszy. No może pokonanie Tarvera sprawiłoby że stałby się bardziej rozpoznawalny i ceniony no ale to ciągle IBO.
 Autor komentarza: Karateka
Data: 05-06-2012 14:17:48 
Tarver będzie teraz chciał walczyć z Diabolo :D Afolabi jest w dziwnej sytuacji po tym remisie, niby nie przegrał ale pewne drzwi się zamknęły. Mógłby teraz uderzyć w Hernandeza, ale zeby dostac walkę z nim to musiałby mieć wygraną w ostatniej walce, a nie remis, bo to zle wyglada. Dlatego przed Hernandezem, czy Wlodarczykiem niech wczesniej zawalczy z USS Canninghamem, bo ten tez ma problemy ze znalezieniem przeciwnika. Afolabi po wygranej moglby smialo zabiegac o Hernandeza.
 Autor komentarza: costamjest
Data: 05-06-2012 14:23:20 
Afolabi- USS jakby nie patrzeć fajna walka by mogła być.
 Autor komentarza: Jabba
Data: 05-06-2012 14:41:28 
Afolabiemu czegoś brak. Zawsze jak oglądam jego pojedynki albo czytam jego wypowiedzi to odnoszę takie wrażenie. Afolabi powinien zawalczyć z jednym z czołowych prospektów a potem dopiero walka o pas. Tylko że nikt z Afolabim nie wyjdzie do ringu bo i ryzyko ogromne a korzyści niewielkie.
 Autor komentarza: Karateka
Data: 05-06-2012 14:47:44 
a Kolodziej jeszcze niedawno mial z nim walczyc :D
 Autor komentarza: Wisztu
Data: 05-06-2012 14:53:28 
Popieram Karateka, uważam że jeżeli z USS nie wypali mógłby zawalczyć z Liciną, który prawdopodobnie czeka na kolejną dużą walkę po porażce o pas EBU. Nie będę zaskoczony jeżeli w niedługim czasie dojdzie do walki Masternak-Licina, bo mimo że forma tego zawodnik podlega obecnie regresji, jest on nadal bardzo popularnym zawodnikiem w Niemczech i nie uchodzi tam za pięściarza który nie jest w stanie wygrywać dużych walk. Według mnie byłby to idealny wybór, dobry bilans, popularne nazwisko, zawodnik bardzo twardy[ nie przegrał jeszcze przed czasem, a walczył z czołówką ] i uważam ze jego styl pasowałby Mateuszowi[ solidny technicznie oraz charakterny zawodnik, ale wolniejszy i siła jego ciosu jest dosyć przeciętna. ]
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.