DEBIUT SZYMAŃSKIEGO JUŻ ZA MIESIĄC

Seniorski mistrz Polski w kat. 69 kg, pochodzący z Konina Patryk Szymański (na zdjęciu z trenerem Juanem De Leon), który reprezentował poznańskie kluby Boks Poznań i PKB, rozpoczyna swoją przygodę z zawodowym boksem za Oceanem. Od miesiąca przebywa w gymie Global Boxing, gdzie na zaproszenie Mariusza Kołodzieja szykuje się do debiutu na zawodowym ringu.

- Przygotowuję debiutanckie walki dla Patryka Szymańskiego i mojego drugiego zawodnika Emanuela Pinky Colona na 30 czerwca w San Juan w Puerto Rico. Nawiązaliśmy ścisłą, bardzo udaną współpracę z Miguel Cotto Promotion, która organizuje tę imprezę. San Juan to jak wiadomo siedziba federacji WBO, w której nie jesteśmy anonimowi, gdyż nasz Kamil Łaszczyk jest przecież młodzieżowym mistrzem i piętnastym zawodnikiem w rankingu wagi super piórkowej tej federacji. Patryk ciężko trenuje i jesteśmy dobrej myśli - powiedział w rozmowie z BOKSER.ORG Mariusz Kołodziej.

Szymański zadebiutuje jako zawodowiec (stosowną licencję amerykańską już posiada) prawdopodobnie w limicie kategorii półśredniej lub junior półśredniej, a więc niższej niż waga, w której święcił triumfy na amatorskich ringach w Polsce, a jego rywalem będzie zapewne solidny Portorykańczyk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WojciehMKB
Data: 03-06-2012 20:17:26 
Uwazam, ze tacy zawodnicy jak On powinni znacznie dluzej boksowac jako amtaorzy. Jest jeszcze bardzo mlodym zawodnikiem i powinien zbierac doswiadczenie, doswiadczenie i jeszcze raz doswiadczenie. Wszyscy wiemy, ze w tym sporcie jest ono najcenniejsze, bez niego zaden zawodnik nie bd dobrym bokserem. Choc Patryk ma wiele walk amatorskich dalej uwazam ze powinien poboksowac jeszcze przynajmniej do kolejnych IO. Kto wie czy nie zdobyl by tam medalu. No ale kazdy moze miec inne zdanie na ten temat ;)
 Autor komentarza: puncher1975
Data: 03-06-2012 20:42:06 
boks amatorski teraz malo ma wspolnego z zawodowym przynajmniej bedzie mial wiecej czasu zeby sie przyzwyczaic potem obudzi sie w wieku 29 lat zeby byc zawodowcem mysle ze lepiej wczesiej zaczynac profesjonalna kariere
 Autor komentarza: ARAS123
Data: 03-06-2012 22:31:20 
Fakt doświadczenie z ringów bardzo ważna rzecz ale trening też a porównując tamte sale treningowe do naszych w Polsce to różnica niebo a ziemia :) Taka prawda, a więc tam na pewno będzie miał możliwości profesjonalnego przygotowania się, dużo lepszych sparingów i naprawdę dobrego treningu niestety w Polsce z rożnych przyczyn te przygotowania nie zawsze wyglądają tak jak powinny wyglądać i co do możliwości treningowych w większości polskich gymów w porównaniu do tamtych się to po prostu nie umywa :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.