CENDROWSKI ZE SPADĄ O WBC SILVER

Po ponad półrocznej nieobecności da o sobie znać Mariusz Cendrowski (22-3-2, 8 KO). Były pretendent do tytułu mistrza świata w wersji IBO 16 czerwca wybierze się do włoskiego Fregene i podejmie Domenico Spadę (34-4, 18 KO). Stawką będzie wakujący tytuł WBC Silver w wadze średniej.  Pojedynek zakontraktowano na 12 rund.

Po raz ostatni Cendrowski wystąpił we wrześniu ubiegłego roku na stadionie Miejskim we Wrocławiu. 34-latek był częścią wielkiej gali, której uwieńczeniem było starcie Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką. 

Spada w ubiegłym roku bezskutecznie próbował zdobyć pas mistrza Europy. Wcześniej dwukrotnie pretendował do wywalczenia tytułu mistrza WBC Interim.

Co ciekawe, Cendrowski ze Spadą spotkali się już ze sobą na ringu. W 2008 roku w Lombardii na punkty wygrał faworyt gospodarzy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GaD1
Data: 01-06-2012 10:41:32 
2tygodnie do gali znowu.Cendrowski to dobry bokser,ale ciągle robi to samo,bierze walki z biegu i przegrywa.Tak było przy 1szej walce ze Spadą,tak było z Gruzinem i wygląda na to,że tak będzie i teraz.
 Autor komentarza: Adimu
Data: 01-06-2012 13:51:18 
Jeden z moich ulubionych polskich pięściarzy. Szkoda, że nie ma dobrego promotora i ma mało czasu aby się porządnie przygotować.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.