WAŻENIA PRZED BIAŁYSTOK BOXING SHOW VI

Białystok Boxing Show VI to już 17. gala organizowana przez Dariusza Snarskiego - olimpijczyka z Barcelony, bardzo solidnego pięściarza zawodowego, który założył Boxing Promotion. W czwartek odbyło się oficjalne ważenie zawodników, którzy w piątek wieczorem stoczą ze sobą siedem pojedynków. W walce wieczoru o Złotą Rękawicę Europy Środkowej zmierzą się białostoczanin Robert Świerzbiński i mistrz Słowacji Rastislav Kovac. Polak okazał się lżejszy od Słowaka, wniósł na wagę 73,2 kog, jego rywal 73,9 kg.

- Czuję się optymalnie przygotowany. Po walce w marcu w Łomży od razu pojechałem na sparingi do Piotrka Wilczewskiego, później byłem w Niemczech na sparingach z Sebastianem Zbikiem, byłym mistrzem świata - opowiadał białostoczanin Robert Świerzbiński. - Przeciwnika na pewno nie można lekceważyć. Ma za sobą pojedynki z liczącymi się zawodnikami w Europie. Zmierzymy się o Złotą Rękawicę Europy Środkowej. Może nie jest to znaczący tytuł, ale na początek zawsze dobry. Planuję jeszcze z dwa lata poboksować i w tym czasie może o jakieś tytuły europejskie uda mi się powalczyć - powiedział 32-letni bokser. - Chociaż mój promotor Darek Snarski boksował do 40. roku życia. Żeby zdrowie było - to najważniejsze.

Wyniki ważenia:

Robert Świerzbiński [73,2 kg] - Rastislavem Kovacem [73,9 kg]
Łukasz Wawrzyczek [76,4 kg] – Ruslan Rodivich [75,5 kg]
Krzysztof Szot [ważenie potem] – Anton Bekisz [ważenie potem]
Dawid Kwiatkowski [66,8 kg] – Wiaczesław Kiriluk [66,8 kg]
Kamil Młodziński [63,2 kg] – Aliaksandr Abramienka [65 kg]
Ariel Krasnopolski [61,8 kg] – Andrei Hramyka  [ważenie potem]
Czawazi Chacygow [61,5 kg] – Araik Sabchazjan [62,4 kg]

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: saimon
Data: 25-05-2012 00:04:45 
Zapraszam na Dolny Śląsk, tekst z lokalnego portalu:

26 maja w Lwówku Śląskim odbędzie się pierwsza mini gala bokserska. W turnieju wystartuje ponad 60 bokserów między innymi z takich klubów jak: Gwardia Wrocław, TOP Bolesławiec, Energetyk Lubin, czy BOX Lwówek Śląski.

Co najważniejsze nie zabraknie bokserów z Lwówka Śląskiego, którzy od wielu tygodni szykują się do turnieju wylewając poty na treningach. Zawodnicy z Lwówka Śląskiego trenują także pod czujnym okiem Ryszarda Tomczyka w Bolesławcu, byłego wicemistrza Europy.

Turniej został zaplanowany na 26 maja o godzinie 17.00 w nowej hali sportowej w Lwówku Śląskim. - Zapraszamy całe rodziny z dziećmi. Czegoś takiego w Lwówku jeszcze nie było. Zapraszamy także kibiców, aby wspierali dopingiem swoich zawodników – mówią organizatorzy turnieju.

Na mini galę bokserską przyjadą zawodnicy z takich klubów jak: TOP Bolesławiec, Gwardia Wrocław, Bombardier Wrocław, Champion Powiat Legnicki, MKS Energetyk Lubin, Orzeł Oleśnica i wielu innych. W czasie turnieju będzie można poznać i porozmawiać z bokserami, którzy odnosili znaczące tytuły w Polsce i Europie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.