SOSZYŃSKI NA GALI JONES-KOSTECKI

Czołowy polski pięściarz wagi półciężkiej Grzegorz Soszyński (21-1, 10 KO), który niedawno pokonał w świetnym stylu rutynowanego Rayco Saundersa, wystąpi 30 czerwca w jednej z walk poprzedzających pojedynek wieczoru między Royem Jonesem Jr. (55-8, 40 KO) i Dawidem Kosteckim (39-1, 25 KO). Już niebawem oficjalnie potwierdzone zostanie nazwisko jego rywala, zanosi się jednak na naprawdę poważne wyzwanie dla polskiego "Orła" z Chicago.

Obecność Soszyńskiego na tej gali nie jest niespodzianką, gdyż jest on zawodnikiem promowanym przez Roya Jonesa Jr. Warto również przypomnieć, że miał już okazję skrzyżować rękawice z drugiem bohaterem tej imprezy. Spotkał się z "Cyganem" w październiku 2009 roku, podczas wielkiej gali w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie być może i tym razem przyjdzie mu boksować i przegrał jednogłośnie na punkty. Trzeba jednak przyznać, że punktacja nie oddawała przebiegu pojedynku, a Soszyński walczył z poważną kontuzją, której nabawił się w początkowej fazie starcia.

Obecnie Soszyński, który występował głównie na ringach polskich i niemieckich, rozwija swoją karierę w USA, gdzie zresztą debiutował na zawodowym ringu sześć lat temu. W pewnym sensie idzie po śladach Tomasza Adamka - podobnie jak on zaczyna podbój amerykańskich ringów od wagi półciężkiej i przede wszystkim jest góralem - urodził się 30 lat temu w Zakopanem. Mamy więc kolejnego polskiego górala w drodze na szczyty zawodowego boksu za Oceanem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.