ZDZISŁAW NOWAK O 'POZNAŃ BOXING NIGHT'

Wczoraj w stolicy Wielkopolski odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca piątkową galę boksu zawodowego "Poznań Boxing Night". Obok Andrzeja Grajewskiego, głównym organizatorem imprezy jest Zdzisław Nowak, założyciel i szef klubu PKB Poznań, z którym rozmawialiśmy po zakończeniu oficjalnej części spotkania z dziennikarzami. W pojedynku wieczoru, zakontraktowanym na 10 rund, występujący w wadze średniej Daniel Urbański (21-8-3, 5 KO) skrzyżuje rękawice z Ronnym Mittagiem (14-1-1, 7 KO)

Wystąpią także Krzysztof Rogowski (3-0, 1 KO), Krzysztof Chudecki (3-0-1, 0 KO), Mariusz Biskupski (16-19-1, 6 KO), Krzysztof Ceglarek (5-0, 2 KO), Patryk Litkiewicz (4-0, 2 KO) i debiutujący jako zawodowiec Marcin Jerzyk-Rekowski. Transmisję z poznańskiej hali AWF przeprowadzi stacja Orange Sport.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: oscardelaroger
Data: 15-05-2012 18:23:27 
powodzenia trenerze!
 Autor komentarza: HomerS2
Data: 15-05-2012 19:20:46 
mądrze gada myślę, nie będę włączał nawet tego:D
 Autor komentarza: kwesto
Data: 15-05-2012 22:18:16 
ble ble ble ble ble ..........stop
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 15-05-2012 22:59:13 
Panie Zdzisławie...ja nic z tego co Pan mówi nie rozumie.W życiu trzeba sobie obrać jakiś cel.Postawił Pan na boks który rzeczywiście bez Pana w Poznaniu by nie istniał.Ale jednocześnie był Pan i działał w PZB wiele lat a nawet był pan Prezesem d/s wyszkolenia.Jest Pan jednym z tych co przyłożył się do upadku boksu amatorskiego w Polsce.Właściwie to czym się Pan zajmował ?Amatorskim boksem czy zawodowym w PZB?Ta gala jest widowiskiem jak najbardziej.To boks zawodowy i trzeba zarabiać kasę.Ale nie można "dwóch srok " jednocześnie ciągnąć za ogon.Coś mi tu nie gra w Pana działalnośći.Prezes PZB płacze na brak kasy a Pan urządza gale w które trzeba zainwestować sporo kasy a aktorzy tego widowiska naprawdę bardzo przeciętni i nie sądzę aby "zwojowali" świat w przyszłości!Jedno zdanie które akceptuje to koniec rozgraniczeń pomiędzy amatorskim boksem a zawodowym.Trening wspólny,zawody wspólne i reprezentowanie barw naszego kraju bez podziału na amator czy zawodowiec.Jeśli nasza zawodowa i wspaniała tenisistka zarabiająca miliony dolarów jest dopuszczona do brania udziału w IO w Londynie to dlaczego np. Patryk Szymański nadal nie może być reprezentantem Polski mimo że niedługo boks będzie jego zawodem.A zmierzam do tego aby środki które wydaje Pan z wspólnikami na organizacje takich gal zainwestować w amatorsko-zawodowy boks i definitywnie zmazać różnice jaka teraz jest pomiędzy amatorami a zawodowcami.Musi powstać w Polsce elitarna liga która będzie przypominała lige WSB i trzeba poszukać inwestorów np. takich jak Pan Grajewski i to jest cel do którego Pan i wspólnicy powinni dążyć .Inaczej nie da sie uratować boksu w Polsce.Zawodnicy i trenerzy muszą zarabiać.A mlodzież musi widzieć jasny cel...załapać sie do elitarnej ligi aby zapewnić sobie i ewentualnie młodej rodzinie godne warunki życia!Taka Gala jest tylko i wyłącznie przedstawieniem ,pracą dla tych którzy zaboksują ,ale nie ma ona żadnego wpływu na promocje boksu i nie jest zachętą dla młodzieży aby uprawiali ten ciężki ale jakże piękny sport!Zapraszam do dyskusji...
 Autor komentarza: narodowiec
Data: 15-05-2012 23:49:41 
Lutonadam - zgadzam się z tym, że tzw. zawodowi bokserzy powinni mieć możliwość walczyć na olimpiadzie - jak sportowcy innych dyscyplin.
Natomiast z tym by środki przeznaczane na galę przeznaczać na amatorów - tu chyba nie masz racji. Przecież to nie jest wykładanie kasy tylko dla idei, a liczy się zapewne że te pieniądze zwrócą się za bilety, od stacji tv i sponsorów gali.
Ale racją z tą próbą pudowy profesjonalnej ligi - ze sponsorami, widowiskiem, kibicami, stacjami tv itd...
A co do pana Nowaka - dawne te wspomnienia pierwszych gal zawodowych z 97-98 r., potem inni przejęli inicjatywę, ale rozumiem, że zajmował się boksem amatorskim.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.