PIANETA: McCALL MA OGROMNE DOŚWIADCZENIE

47-letni Oliver McCall (56-11, 37 KO) zastąpi Fransa Bothę i to on zmierzy się w najbliższą środę z Francesco Pianetą (25-0-1, 14 KO) we Frankfurcie. Amerykanin w zeszłym roku był przymierzany do Mariusza Wacha, ale nie przeszedł badań lekarskich. Teraz widocznie jest w lepszej dyspozycji i organizatorzy nie przewidują żadnych niespodzianek. 

Pierwotnie anonsowany "Biały Bawół" doznał kontuzji i nie mógł wyjść do ringu. Mimo to nie zabraknie go na gali i na żywo obejrzy Pianetę, z którym być może skonfrontuje się w późniejszym terminie.

- Jest mi strasznie przykro, że musiałem zrezygnować z tego pojedynku. Mimo wszystko będę na miejscu – poinformował Botha.

Mający za sobą problemy zdrowotne Pianeta docenia klasę "Atomowego Byka", który znany przecież jest z nokautującego uderzenia. Ponad pół roku temu McCall pokonał na punkty legitymującego się dobrym rekordem Damiana Willsa i od tego czasu odpoczywał od pięściarstwa. Największym sukcesem urodzonego w Chicago zawodnika było znokautowanie Lennoxa Lewisa. Należy pamiętać jednak, że od tamtej chwili minęło… prawie 18 lat.

- Oliver McCall jest bokserem podobnym do Bothy, gabaryty również ma zbliżone. Oliver ma ogromne ringowe doświadczenie i jest nieco wyżej notowany w światowych rankingach. Myślę, że we Frankfurcie czeka mnie trudne zadanie! – zaznacza były mistrz Unii Europejskiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 14-05-2012 16:26:23 
Pianeta wygrał z rakiem najważniejsza walkę w życiu jak już kiedyś wspominałem wiec brava dla tego chłopaka będę zawsze ściskał za niego kciuki.
 Autor komentarza: DarekR
Data: 14-05-2012 20:00:22 
no ja też. bokserzy to twarde skurw....
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.