MITTAG: BĘDĘ DOBRZE PRZYGOTOWANY

Już 18 maja w Hali AWF (ul. Droga Dębińska 10c) odbędzie się gala boksu zawodowego Poznań Boxing Night. Impreza na żywo transmitowana będzie przez kanał Orange Sport, a kibice, którzy przyjdą do hali zobaczą wielu zawodników znanych z występów amatorskich. Walką wieczoru będzie starcie pochodzącego ze Szczecina Daniela Urbańskiego (21-8-3, 5 KO), z promowanym przez Andrzeja Grajewskiego Niemcem Ronny`m Mittagiem (14-1-1, 7 KO). Zapraszamy na mini-wywiad z tym ostatnim.

- Jak przebiegają Twoje przygotowania do walki z Danielem Urbańskim?
Ronny Mittag: Przygotowania przebiegają optymalnie, dużo i ciężko trenujemy z Hartmutem Schroderem. Mam dobrych i wymagających sparingpartnerów. Wszystko jest na plus.

- Co wiesz o Danielu Urbańskim?
RM: Mój rywal jest o wiele bardziej ode mnie doświadczony. Na zawodowych ringach walczył już wielokrotnie o różne tytuły. Lecz nie martwię się tym zbytnio, gdyż będę bardzo dobrze przygotowany do walki.

- Uważasz ze walka potrwa pełne 10 rund?
RM: Z rozmów, które przeprowadziłem z trenerem wynika, że muszę się nastawić na pełne 10 rund. Ani ja, ani Daniel nie jesteśmy urodzonymi panczerami. Myślę, że jesteśmy przygotowani na 10 rund walki toczonej w szybkim tempie.

- W ub. roku, przed walką o młodzieżowe mistrzostwo świata WBO z Armandem Cullhajem, w przygotowaniach pomagał ci inny polski pięściarz, Patryk Litkiewicz, który również wystąpi na gali w Poznaniu. Co o nim sądzisz?
RM: Patryk to miły człowiek i dobry bokser! Na treningach zauważyłem, że potrafi słuchać uwag trenera i realizować założenia taktyczne. Drzemie w nim dużo talentu i uporu, więc mam nadzieję, że kiedyś dopcha się do czołówki w swojej kategorii wagowej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.