MICHELUS: MARZENIA O MEDALU IO ODKŁADAM NA CZTERY LATA

Dawid Michelus będący jedną z polskich nadziei olimpijskich, po zakończonym porażką udziale w turnieju kwalifikacyjnym w Turcji udzielił tygodnikowi ze swojego rodzinnego miasta wywiadu, w którym nie kryje roczarowania porażką oraz wyjaśnia kulisy zamieszania, które jego zdaniem przyczyniło się niepowodzenia w ringu. Potwierdza także nieoficjalną do tej pory informację o zakończeniu współpracy z klubem PKB Poznań.

Wiesław Szmagaj: Co czułeś, gdy sędziowie podczas kwalifikacji do igrzysk olimpijskich ogłosili zwycięstwo twojego rywala?
Dawid Michelus: To była rozpacz, a jednocześnie czułem wściekłość i bezsilność. Zdałem sobie sprawę , że straciłem szansę, na którą ciężką pracowałem przez siedem lat. Nigdy nie ukrywałem, że moim celem jest start na olimpiadzie. Teraz muszę marzenia odłożyć na cztery lata…

WS: Jak się przygotowywałeś do tego turnieju?
DM: W tym roku był jeden obóz kadry narodowej. Trenowaliśmy w Wiśle. Treningi były delikatnie mówiąc dziwne. Ćwiczyliśmy na workach, biegaliśmy. Zupełnie zabrakło walk próbnych, bo nie mieliśmy sparingpartnerów. Postanowiliśmy zaprotestować, bo wiedzieliśmy, że ten tok przygotowań jest dla nas kadrowiczów nieodpowiedni. Wcześniej zgłaszaliśmy nasze uwagi, ale nie odniosło to skutku. Wraz z kolegami z Poznania i Bydgoszczy opuściliśmy więc zgrupowanie.

WS: I spotkała was kara…
DM: Zamiast zastanowić się nad istotą naszego protestu, nałożono na nas karę w postaci zakazu startu w Turnieju Feliksa Stamma. To było najważniejsze przetarcie przed kwalifikacjami olimpijskimi. Do Turcji pojechaliśmy więc bez żadnych poważniejszych sprawdzianów na ringu.

WS: Jak się czułeś przed pierwszą walką?
DM: Wszyscy byliśmy zmęczeni, bo na turniej udaliśmy się w ostatniej chwili, a w dodatku spóźniliśmy się na jego rozpoczęcie, bo ze względów pogodowych odwołano loty samolotów. Zupełnie zabrakło aklimatyzacji. Zawodnicy z innych ekip przyjechali wcześniej i przystąpili do zmagań wypoczęci.

WS: Czy znałeś swojego rywala ze Słowacji?
DM: Jedynie oglądałem jego walki w Internecie. To był przeciwnik średniej klasy, na pewno w moim zasięgu. Gdybym był odpowiednio przygotowany, to nie miałbym z nim najmniejszych problemów.

WS: Jak przebiegała walka?
DM: Była bardzo wyrównana. Niestety, trenerzy kadry źle nas ustawiali. Kiedy po pierwszej rundzie przegrywałem z rywalem jednym punktem, nie dostałem żadnej rady jak dalej walczyć. Trenerzy wprawdzie coś mówili, ale nie było to dla mnie zrozumiałe, a do tego nie potrafili ustalić wspólnego stanowiska. Gdyby prowadził mnie w ringu Sławomir Nowicki, mój trener klubowy, to zapewne komunikacja byłaby o niebo lepsza. Dlatego postanowiłem, że do najważniejszych imprez będę przygotowywał się pod jego kierunkiem. Wszystkie dotychczasowe sukcesy zawdzięczam wyłącznie jemu.

WS: Jakie są twoje dalsze plany?
DM: Na pewno zrezygnuję z występów ligowych w poznańskim klubie, na którym się zawiodłem. Trochę wypocznę, dojdę do siebie, a potem potrenuję w Pile. Wiem, że w ostatnim czasie podjąłem wiele złych decyzji. Poczułem się jak dorosły i myślałem, że wiem, jak postępować. Mogę zrzucić to na brak doświadczenia, bo jestem jeszcze młody. Wszystko jednak przeanalizowałem i wyciągnąłem wnioski. Chciałbym zdobywać medale na imprezach typu Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwa Świata. A za cztery lata wystartować na olimpiadzie już jako bardziej dojrzały zawodnik.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: starykibolboksu
Data: 09-05-2012 07:57:08 
Widzę żeś zrozumiał-lepiej późno niż wcale! Bendzie dobrze młody
 Autor komentarza: matis03090
Data: 09-05-2012 08:00:25 
Bedzie jak juz cos stary kibolu ;)
 Autor komentarza: boks1974
Data: 09-05-2012 09:42:47 
Wszyscy od Nowaka uciekają.... :--) brawo Dawid !!!!!
 Autor komentarza: JK77
Data: 09-05-2012 10:54:16 
Czekam aż "lutonadam" coś dorzuci:) Widzę pewną trudność po tym wywiadzie, bo owszem PZB i trenerzy kadry Michelusa zawiedli, ale - uwaga! świat się wali! - trener Nowak też...
 Autor komentarza: FighterGBP
Data: 09-05-2012 11:53:55 
michelus zostal wyrzucony za frajerskie zagrywki i kłamstwa w stosunku co do trenerow michała i zdzislawa nowaka . jest zwyklym gnojem i nie potrafi sie przyznac ze zostal wywalony a nie sciemnia ze sam odszedl i jeszcze zawiodl sie na PKB . Penerskie zagranie w HU. !!!
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 09-05-2012 12:04:03 
JK77...postaram się coś dorzucić!Wypowiedż Michelusa potwierdza moją opinie o bardzo złej ,wręcz głupiej pracy jaką wykonał PZB na czele z Prezesem Rybickim i "trenerami kadry" i to w okresie przedolimpijskim.Szczytem głupoty i świadectwem bezradności było nie dopuszczenie najlepszych pieściarzy do Turnieju im Feliksa Stamma a następnie uniemożliwienie walki o kwalifikacje olimpijskie.Tych ludzi co tego dokonali powinno już nie być w boksie amatorskim a jest inaczej ..Znowu pozorują że coś robią ogłaszając konkurs na trenera kadry.A tak naprawdę chcą przetrwać na wygodnych posadach następne 4-lata i...następne 4 - lata i tak do końca świata...Pytam Michelusa ,za co przepraszałeś PZB,Prezesa i tych trenerów którzy tak Ciebie "załatwili"?Myśle że częściowo odpowiedziałeś w zdaniu cyt...wiem że w ostatnim czasie podjąłem wiele złych decyzji...koniec cytatu.Teraz na temat PKB i Panów Nowaków.Są dwie strony medalu ich pracy.Chcę być obiektywny więc powiem tak:gdyby nie Pan Zdzisław to boksu w Poznaniu w ogóle by nie było.W najtrudniejszym okresie kiedy "Olimpia" P-N przestała istnieć to ON potrafił poskładać wszystko do"kupy" Powstał PKB i dzięki Niemu Poznań jest najsilniejszym klubem bokserskim w Polsce.Jednocześnie PKB stało sie taką "przystanią" dla najbardziej utalentowanych pięściarzy których zadaniem było kolekcjonowanie kolejnych tytułów "miszczów" Polski i...nic więcej.Dostanie się do PKB jest szczytem możliwości tych młodych bokserów i żaden z nich nie potrafił się tam rozwinąć i stać się bokserem o międzynarodowych ambicjach.Chciałbym wiedzieć dlaczego tak sie dzieje?Chciałbym słyszeć wyjaśnienie opinii Michelusa który j.w powiedział że się zawiódł na PKB.Nadal nie dobrze się dzieje ,dziwie się że środowisko bokserskie w Polsce czegoś sie boi,wszyscy milczą a PZB po staremu robi swoje...
 Autor komentarza: Cygan1992
Data: 09-05-2012 12:13:22 
Michelus się sprzedał .
 Autor komentarza: genco
Data: 09-05-2012 13:23:18 
Michelus na zawodostwo. Szkoda najlepszych lat na polską amatorkę... :/
 Autor komentarza: lustrator
Data: 09-05-2012 13:25:32 
Dawid zrozumiał że sukces może osiągnąć tylko z trenerem który wkłada serce w to co robi. Oddaje wszystko co jest w stanie oddać oczekując w zamian tylko lojalności i ciężkiej pracy. Niestety PKB to stajnia już mocno zmanierowanych zawodników ,którzy nie potrafią się przebić poza krajowy ring. Nie ma startów międzynarodowych, nie ma odżywek ,nie ma fizjologa to nie będzie nic. Dlatego Dawid czy Mateusz Polski osiągnęli wyższy poziom bo ich trenerzy chcą coś zrobić ,mają cel i drogę którą chcą go osiągnąć. Co do Panów Nowaków to jak mówiłem mają kilka ciekawych pomysłów -- mają wizję i dużo szczerych chęci. Tylko brakło wytrwałości i lojalności wobec ludzi którzy chcieli iść w tym samym kierunku. Dawid został na szczęście wywalony z klubu za to ,że chciał wystąpić na kwalifikacjach i spełniać swoje marzenia. Więc to wyrzucenie to dla niego nagroda a nie kara. Dla mnie wciągnie zawodników w grę polityczną działaczy to ostanie świństwo jakie może zrobić działacz zawodnikowi (szczególnie temu który jest od niego zależny). I w ten właśnie sposób gnie nasz boks.
FighterGBP kto to jest Marek Matela.
 Autor komentarza: Yuzuy
Data: 09-05-2012 13:58:42 
Autor komentarza: Cygan1992 Data: 09-05-2012 12:13:22 Michelus się sprzedał .


Za 2 mce o Tobie ktoś tak powie....
 Autor komentarza: PKBMichalNowak
Data: 09-05-2012 14:02:35 
Wywiad dotyczy mojego klubu więc pozwolę sobie napisać kilka słów na ten temat. Na początku chciałbym zaznaczyć, że to nie Dawid tylko Klub PKB zrezygnował z dalszej współpracy z tym zawodnikiem - czekamy na sprostowanie ze strony Dawida. Decyzja ta dla nas - mnie i mojego taty - nie była łatwa. Dawid to talent bokserski, który przy odpowiednim prowadzeniu może osiągać wielkie międzynarodowe sukcesy. Dawid od dwóch lat reprezentował barwy naszego klubu w rozgrywkach ligowych na zasadach wypożyczenia. Przebywał w Poznaniu na przygotowaniach jak i okresach startowych. Stypendium, nocleg, wyżywienie, baza treningowa plus zagwarantowana ciągłość startów to warunki, z których my jako klub powinniśmy się wywiązywać - i to robiliśmy więc dziwie się czytając takie słowa o zawiedzeniu w wywiadzie Dawida. Po kilku latach współpracy przyszła pora na transfer definitywny do naszego klubu, umowa została spisana i miała być podpisana po turnieju w Turcji. Kilka czynników wpłynęło na naszą decyzję, niestety ostatnie wydarzenia dały nam do myślenia i postanowiliśmy nie podpisywać umowy. Nie chce pisać tu szczegółów. Życzymy Dawidowi jak najlepszej kariery.

Lutonadam kilka razy już pisałem, że jako trener klubowy nie jestem odpowiedzialny za starty międzynarodowe. Przykładem jak można spierdolić zawodnika w krótkim okresie, były MŚ w Baku i turniej w Turcji. Zostałem powołany na obóz i jak zobaczyłem co tam się dzieje wyjechałem i poruszyłem temat. Nie robiłem tego przecież na pokaz albo dla tego, że chciałem ja zostać trenerem kadry. to błędne myślenie, chociaż to moje marzenie (pewnie jak każdego trenera) nie startuję do konkursu. Mam satysfakcję, że chociaż taki konkurs rozpisali, a nie wybrali znowu kolegów z dawnych czasów.

boks1974 JK77 Nikt nie ucieka od Nowaków! Patryk Szymański dostał propozycje i chce z niej skorzystać, to normalne. Z Dawidem rozstaliśmy się dając możliwość rozwoju jego dalszej kariery przez macierzysty klub z Piły. Mamy mnóstwo maili i telefonów od zawodników z całej Polski z chęcią przystąpienia do naszego klubu.
 Autor komentarza: Cygan1992
Data: 09-05-2012 14:04:23 
do Yuzuy

ale ja sie nigdy nie wykruszylem jak zwykly leszcz z grupy chlopakow . najpierw wyjechaal z obozu a potem wrocil na konferencje na turniej stamma i przepraszal a do tego klamal ze trener Michal Nowak kazal mu wyjechac zobozu . takie zachowanie jest karygodne i niedopuszczalne :/ wiem bardzo dobrze jak bylo bo jestem w sprawe wtajemniczony .
niektorzy rodza sie z natura klamcy juz nikt tego nie zmieni
 Autor komentarza: lustrator
Data: 09-05-2012 14:08:27 
Witam Panie Michale. Jak dla mnie coś nie zgadza skoro były starty , stypendium i odżywki ( bo to jest wyżywieni sportowca wyczynowego) było to dlaczego Dawid był tak fatalnie przygotowany do startu. Do tego jeszcze nie był na obozie kadry tylko trenował z Wami. Co do ciągłości startów to bym się mocno nie zgodził bo nie byliście na żadnym silnym międzynarodowym turnieju a do związku przychodzą non stop zaproszenia więc tata miał do nich dostęp. Dla kadry PKB czyli najlepszej drużyny w kraju potrzebne są starty na silnych turniejach.
 Autor komentarza: starykibolboksu
Data: 09-05-2012 14:26:53 
Cygan o czym Ty rozmawiasz. Przeciez mowią u nas w Koninie że Ty w Poznaniu to specjalnych sukcesów nie wyboksowales Byłeś na jakiś mistrzostwach studętów w dupe dostałes choc nikt nie wie gdzie studjujesz ale pewnie nie wiedzą . Więc pokory troche pokory bo widzę, że juz ponapinany jesteś.I faktycznie oby Yuzy nie miał racji że za chwile przestaniesz byc potrzebny bo cos mi się wydaje,ze w zawodowców idą bo żadnej ligi nie ma.
 Autor komentarza: Cygan1992
Data: 09-05-2012 14:53:06 
do starykibolboksu
nie wiem kim jestes ale napewno nie nauczycielem języka polskiego:) bo studentów przez en ,a nie przez ę sie pisze :)i nie mow mi czlowieku co mam robic i nie gadaj mi o pokorze przez internet ,bo Ty wiesz kim ja jestem a Ty sie pod jakims smiesznym nikiem ukryles ,i grasz tu wiekopomnego internetowego ojca :)juzy napewno nie bedzie mial racji bo nigdy nie sprzedam mojego trenera ani prezesa. a nawet jezeli z jakis powodow rozstane sie z PKB to nie jest to Twoja sprawa. zajmij sie soba a jezeli masz dzieci to swoimi dziecmi bo jadam sobie rade bez Twoich podpowiedzi :) pozdro ZIOM
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 09-05-2012 15:24:15 
Panowie,panowie,panowie!Za malo kur... Ku....a!!!:))Dawid trzymaj sie.A czympioni z PKB.No coz zawsze swietnie przygotowani gromiciele swoich adwersarzy na krajowym podworku,tylko ci kolejni trenerzy kadry od dobrych kilkunastu lat co zawsze misterna,wrecz koronkowa robote szkoleniowa w PKB marnuja.Psuje jedne!Buhahahaha.
 Autor komentarza: PKBMichalNowak
Data: 09-05-2012 15:27:37 
lustrator
Spróbuje odpowiedzieć chociaż w części. Jesteśmy wyczynowym klubem który przygotowuje zawodników do startów krajowych w seniorach. Staramy się zapewniać ciągłość startów w postaci pojedynków ligowych jak i startów turniejowych. W zeszłym roku Dawid występował w naszych barwach w ELB, wcześniej gdy był juniorem organizowaliśmy mu przed walki w bundeslidze. Oczywiście w startach w turniejach mistrzowskich jak i gp reprezentował klub Sokół Piła. Ja uważam, że Dawid jak i większość zawodników była świetnie przygotowana do MP w Poznaniu. Po tym całym szumie z wyjazdem z obozu przygotowywaliśmy się do Stamma w Poznaniu i mogę zapewnić, że nie straciliśmy formy. Byliśmy gotowi udowodnić różnice w przygotowaniu(2tygodniowym). Nie dopuścili moich zawodników do turnieju i odebrali szanse na wyjazd na kwalifikacje. Dawid wraz ze swoim trenerem i opiekunem z Piły postanowili pojechać na zarząd i przepraszać i prosić o wyjazd do Turcji. Moich zawodników ukarali, a przecież też przepraszali pisemnie i prosili o dopuszczenie do Stamma. Nigdy nikogo nie namawiałem do wyjazdu i nie kierowałem nikim - pisałem już w oświadczeniu i komentarzach - to była decyzja zawodników. Przecież to nie są już kadeci czy juniorzy tylko kadra seniorów. Każdy z nich ma pojęcie o sporcie, który uprawia. Nigdy nie twierdziłem, ze jestem najlepszy i nigdy nie byłem bufonem jak niektórzy tu o mnie wypisują. Każdy trener ma swój warsztat pracy, a ja po prostu nie zgadzałem się z tym co zastałem na kadrze. I nie chodzi mi tu o te słynne kiełbasy - chociaż dieta w okresie startowym jest bardzo ważna jak utrzymuje się wagę. Brak planu i profesjonalnego podejścia do treningu. Zgadzam się z Panem, że są ważne starty na silnych turniejach, i do tego będziemy dążyć, bo kadra Polski nie może tego zagwarantować.

Starykibolboksu nie martw się Elitarna Liga Bokserska rusza jesienią - 5 drużyn. Dostaliśmy jako klub oficjalne zaproszenie do startów w Eurolidze Bokserskiej B1 gdzie są 2 grupy po 4 drużyny - bardzo ciekawe starty dla naszych zawodników. A wyzwanie dla mnie i mojego taty to wystartować jako klub reprezentujący Polskę w rozgrywkach WSB w 2014 roku.
 Autor komentarza: MichelusDawid
Data: 09-05-2012 16:34:08 
Witam. Chciałbym trochę sprostować w/w artykuł. Udzielając tego wywiadu, byłem przed spotkaniem z Panem Prezesem Nowakiem . Nie byłem poinformowany o tym, że już nie jestem w klubie PKB, choć w nim oficjalnie nigdy nie byłem. Wiec nie skłamałem i umiem się przyznać do swoich błędów (choć niektórzy uważają inaczej)... Lecz mówiąc że będę rezygnował z współpracy, mówiłem prawdę, ponieważ dowiedziałem się po walkach nieoficjalnie ze Prezes Nowak juz mnie nie chce w klubie. To że Pan Prezes Nowak ze mnie zrezygnował to prawda, ale nawet nie powiedziałem jednego słowa . Przyjeżdżając do Poznania po przywitaniu od razu usłyszałem słowa: "tak jak bardzo cię Dawid chciałem w Poznaniu, teraz tak bardzo cię nie chce" . Wiec co pisze Trener Michał jest prawdą . Mówiłem ze się zawiodłem bo się zawiodłem... dlaczego? Ponieważ jak przegrałem walkę od razu Prezes Nowak zrezygnował ze mnie dlaczego? Sam nie wiem... Bo juz nie jestem potrzebny jako ZAWODNIK PKB? Bo nie pojadę na olimpiadę? bo przegrałem? taki był plan...? Zdobędzie kwalifikacje będą sponsorzy pieniądze itp. zarobię na nim? Tak Pan Prezes myślał, a nie zdobyłem przegrałem podwinęła mi się noga i koniec nie ma Pana prezesa? I ja się FRAJERSKO zachowałem ? Reprezentowałem PKB w lidze itp. żadnej walki w PKB nie przegrałem, a teraz frajerem nazywany jestem?? I trenerze Michale, tak pisze trener, a jak przed Eliminacjami byłem nazywany 'przyjacielem' trenera i prezesa to teraz co? I trener się dziwi. I ciekawy jestem co ja o trenerze źle powiedziałem, o warunkach itp. czy ja cos mówiłem?? A to że trener Rudkowski bezczelnie KŁAMAL, że ja coś mówiłem złego na temat trenera, że trener mnie namawiał jak takiej sytuacji w ogóle nie było. Na temat trenera słowa złego nigdy nie powiedziałem, to o co trenerowi chodzi? Czy ja kiedykolwiek powiedziałem ze trener źle trenuje itp.? NIE... A ty Cygan czemu mi nic nie powiedziałeś i nie powiesz w oczy tylko wypisujesz bzdury na stronie, taki cwany jesteś tu i myślisz ze jesteś kimś, a tak naprawdę jesteś nikim i to ty jesteś jak piszesz:” tym leszczem i boisz cos w oczy powiedzieć”, a GWIAZDE udajesz... hehe szkoda gadać... Wracając do wcześniejszego, ja się nie wypowiadam na temat treningów, czy warunków w PKB bo mi odpowiadały i nic źle nigdy nie mówiłem, tak samo Kto źle postąpił jak tu piszą w komentarzach, bo nigdy nie jest wina jednej osoby... A najlepiej oceniać wszystkich na około, nie patrząc na swoje błędy. Najbardziej mnie boli, że gdy wygrywałem byłem wielbiony i wszyscy latali za mną, a gdy przegrałem, wszystko jest moją winą i nikogo nie ma.
CO do komentarza fighterGBP . Niestety dla twojej wiadomości: nie kłamałem trenera czy prezesa. A powiedz mi o jakich frajerskich zagrywkach mówisz? bo nie wiem o co ci chodzi?
 Autor komentarza: Cygan1992
Data: 09-05-2012 16:46:30 
wszyscy zawodnicy pkb sa bardzo zaskoczeni Twoim negatywnym stwierdzeniem ze w poznaniu bylo Ci zle. piszac to ze popelniles blad idac do poznania jest wielka sciema z Twojej strony. My zawodniucy bedacy w poznaniu jestesmy szczesliwi ze trafilismy i postaramy sie wam wszystkim krytyka a Tobie zwlaszcza pokazac ze PKB to sila jeden za wszystkich wszyscy za jednego. Pisze to otwartym tekstem jako jeden z zawodnikow lechma PKB poznan i nie boje sie przedstawic sie z nazwiska i imienia :) a mianowicie jestem Jakubowski Igor i bardzo dobrze czuje sie w grupie zawodnikow poznaskiego klubu PKB . Dla wiedzy wszystkich krytykow ktorzy wypisuja niestworzone rzeczy chce oznajmic ze nasi trzenerz przedstrawiali nam jasny i sprecyzowany plan pracy i mamy przyszlosc przed soba. Jezeli bylaby taka praca jak u nas w klubie na kadrze Polski to wszyscy zawodnicy byliby medalistami mistrzostw europy, swiata oraz olimpiady. Cuż? Krytycy ubolemam nad waszymi zlotymi myslami. Ja mam 19 lat i wierze ze osiagne w moim zyciu bardzo wiele w sporcie jak i w zyciu osobistym. Cala druzyna PKB poznan jest oburzona Twoja nieprawdomownosci na temat Twojej niebytnosci w klubie. Trenerzy na odprawie oficjalnie oznajmili nam , ze nie podpisuja z Toba zadnej umowy. Dopiero teraz otworz Ci sie oczy :)
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 09-05-2012 17:17:22 
Cuz... :)))
 Autor komentarza: MichelusDawid
Data: 09-05-2012 17:21:17 
Odnosząc się do Twojego komentarza, przeczytaj uważnie to co ja napisałem. Nigdy nie mówiłem, że jest mi źle w PKB. Poprawiałeś nie dawno osobę która napisała błędnie słowo.. A sam piszesz jak byś nie znał podstawowych zasad ortografii.. Cóż piszemy przez „ó” a nie „u” zapamiętaj sobie. Więc weź się do nauki polskiego ;) Życzę Tobie jak i Twojemu klubowi jak najwięcej sukcesów, oby wasze plany się spełniły. I z jednym się zgodzę, masz rację otworzyły mi się oczy na ten zakłamany świat.
 Autor komentarza: MarioKindelan
Data: 09-05-2012 17:33:07 
Cygan... tak, tak będziecie medalistami me, mś, io;) dobre!
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 09-05-2012 17:44:36 
Nie no jak info o PKB "pojdzie" w swiat to bedzie poploch.Sborna Rassiji sie rozsypie,Kuba swoich zawodnikow calkowicie wycofa z rywalizacji miedzynarodowej,Jankesi jak jeden maz,wszyscy1,z miejsca przejda na zawodowstwo byle uniknac ewentualnej konfrontacji z zawodnikami z Poznania,Ukraincy oddadza final mistrzostw Europy,reprezentanci Wielkiej Brytanii nigdy nie opuszcza ze strachu swej wyspy a czarnoskorzy reprezentanci Francji zbledna i wroca czym predzej na Czarny Lad...:))
 Autor komentarza: jablona
Data: 09-05-2012 18:25:31 
Dawid rób swoje nie wdawaj się w utarczki słowne,udowodnij ,że masz klasę sukces na pewno przyjdzie,masz znakomitego trenera ,praca ,praca jeszcze raz praca daje efekty,więc cierpliwości a będzie ok.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 09-05-2012 18:43:11 
Nigdzie nie jest idealnie i pewnie w PKB Poznań tez nie wszystko jest Ok!Już wcześniej wiele razy pisałem że amatorski boks w dotychczasowej formie nie ma szans na przetrwanie.Ciesze się że Panowie Nowakowie myslą o takiej drużynie która mogłaby reprezentować Polskę w WSB.Czemu dopiero w 2014 roku? Ale lepiej pózno niz wcale.AIBA dała furtkę w postaci takiej amatorsko-zawodowej ligi i trzeba to wykorzystać.Nasza elitarna liga własnie jak najszybciej powinna tak samo wygladać.A więc 5- rund ,bez koszulek,kasków,gora 6 -walk,reklamy,sponsorzy,kontrakty i transfery nawet zagraniczne,godziwe wynagrodzenia dla zawodników i trenerów czyli biznes.I tylko w ten sposób boks można w Polsce odbudować.Musi powstać odpowiednie "ciało" nie majace już nic wspólnego z PZB i starymi zwyczajami.Bierzmy przykład z innych dyscyplin w Polsce które stały sie potęgami jak np. zużel gdzie 20 pare lat temu nie liczylismy sie w świecie a teraz my dyktujemy warunki i mimo że ten sport wymaga naprawde duzo kasy gromadzi pełne trybuny kibiców.Potrzeba madrych ,mlodych i odwaznych ludzi którzy wykorzystaja przepisy AIBA i dokonaja rewolucji w Polskim boksie!
 Autor komentarza: FighterGBP
Data: 09-05-2012 18:59:18 
musisz Panie Dawidzie Michelusie chociaz troszke sam zaczac pisac i zmienic sekretarke :) Jezdzilismy kiedys razem na obozy i wiem ze ograniczony jestes jezeli chodzi o poprawna polszczyzne i o ogolne wypowiadanie sie :)
 Autor komentarza: Wojak1
Data: 09-05-2012 19:12:12 
Dawid jesteś FRAJER tyle w temacie wszyscy pojechali z obozu ty również i co tyle darłeś dupsko ze masz w dupie a zdradziłeś chłopaków i za to powinnieneś dostać wjeb jak by to było za czasów Zimnocha,Wacha,Sadłonia,Łęgowskiego,Nowosady i reszty starych zawodników to na zgrupowaniu odpowiedział byś za takie zagrywki.
 Autor komentarza: MichelusDawid
Data: 09-05-2012 19:49:10 
Haha śmieszne... Jak frajer to Ty się zachowujesz pisząc pod ukrytym nickiem. Wyjechałem z obozu ponieważ podjąłem taka decyzje której nie żałowałem, lecz jak widać nie było widać efektu „buntu” , wiec jadać na obóz kadry miałem jechać z wielka niewiadomą moich i trenera Rudkowskiego stosunków? Wolałem pojechać i powiedzieć, cytuję: ''Źle postąpiłem, powinienem przemyśleć swoją decyzje o wyjeździe i podjąć inne kroki itp. ..'' Ja zdradziłem chłopaków czy ja wyjeżdżając wyjeżdżałem z nimi? NIE!! Wyjeżdżałem sam pociągiem, oni samochodem osobno bez podjęcia decyzji "jedziemy wszyscy jak drużyna? " nie! Może dlatego, że dla większości chłopaków którzy wyjeżdżali nigdy nie byłem traktowany jako zawodnik PKB. Sam się spakowałem z Dawidem Jagodzińskim, bo tez taka decyzje podjął, więc nie nazywaj mnie frajerem bo nim nie jestem. Szkoda mi takich ludzi jak Ty, którzy siedzą za monitorem i piszą swoje zdanie, skoro nie wiedzą naprawdę jak było i podkreślam byłem zawodnikiem Sokola Piła wiec o co chodzi? Startowałem w ligowych zagrywkach jako PKB ...Patrzcie na fakty ... FighterGBP - I nie mam żadnej sekretarki sam to pisałem to, ze znam polski świadczy o mnie i mojej kulturze, pisząc takie komentarze widać ze Panu brakuje jej trochę. Nikomu źle nie życzę w sporcie czy życiu, ale nie pozwolę sobie żeby mnie stawiano w takim świetle i obrażano.
 Autor komentarza: starykibolboksu
Data: 09-05-2012 19:52:05 
Autor komentarza: Wojak1

Data: 09-05-2012 19:12:12


Dawid jesteś FRAJER tyle w temacie wszyscy pojechali z obozu ty również i co tyle darłeś dupsko ze masz w dupie a zdradziłeś chłopaków i za to powinnieneś dostać wjeb jak by to było za czasów Zimnocha,Wacha,Sadłonia,Łęgowskiego,Nowosady i reszty starych zawodników to na zgrupowaniu odpowiedział byś za takie zagrywki.


Jak tam MISZCZU WOJAK Twoje sukcesy? są choć w połowie takie jak Michelusa? No pochwal się człowieczku pochwal.
 Autor komentarza: starykibolboksu
Data: 09-05-2012 19:53:26 
Zawodniku Michelus nie wdawaj się w pyskówki z MISZCZAMI - dobra rada starego KIBOLA-a Cygan za chwile Cię przeprosi. Maks za pół roku.
 Autor komentarza: MichelusDawid
Data: 09-05-2012 19:57:47 
Dobrze piszesz starykibolboksu ;) Oni umieją tylko gadać a nic nie robią ... dzięki za zrozumienie
 Autor komentarza: gbur
Data: 09-05-2012 20:36:52 
Cygan wiesz kto to Wacław Jarząbek? Bo Twój post bardzo przypomina jego śpiewy :)
Tak czy siak nie wypominaj ludziom ortografii, bo sam robisz błąd na błędzie i wczoraj poprawiałeś maturę z matmy, więc sam lotnym umysłem nie jesteś. Słabe jest to Twoje ciśnięcie na Dawida na forum. Że Twój trener tu pisze to zrozumiałe, bo artykuł dotyczy m.in. jego, ale Twoje osobiste wycieczki są tutaj zbędne. Wozisz się przeokrutnie, a osiągnięciami nie dorastasz nawet Dawidowi do pięt. Nie jesteś nawet mistrzem Polski i nie masz żadnych osiągnięć międzynarodowych, więc zamiast ubliżać na forum ludziom, którzy coś osiągnęli, lepiej weź się za treningi.
 Autor komentarza: PKBMichalNowak
Data: 09-05-2012 21:00:54 
MichelusDawid
Myślisz, że inwestując w Ciebie mieliśmy plan zarobienia pieniędzy?Bzdura! Każdy wie, że nasz sport jest non profit. Nawet gdybyś został MŚ to i tak trudno jest teraz zdobyć sponsorów. A jeśli chodzi o jakiekolwiek zarobienie pieniędzy to przeciąganie umowy tak, żeby była podpisana po kwalifikacjach, nie było z naszej strony. Rozmawialiśmy o tym. Czy myślisz, że zrezygnowaliśmy z Ciebie bo przegrałeś kwalifikacje? Jesteś w błędzie. Nie będę wypisywał tu powodów naszej decyzji, Ty je znasz. Przecież pisałeś mi na fb ! Życzymy Tobie sukcesów ale pamiętaj, że jeszcze nie raz staniemy w szranki i konkury... Piszesz dużo mówimy, mało robimy - brak mi słów na komentarz.
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 09-05-2012 21:34:31 
Dawid ignoruj stekanie miszczow.PZDR z Konina.A w kwestii "mondrosci" Cygana pod wzgledem ortograficznym,to prof Miodek by nie zdzierzyl i rzucil recznik na ring...:)).Cygan jezeli Ty tak boksujesz jak piszesz to... lomatko...
 Autor komentarza: picioo
Data: 09-05-2012 21:41:00 
Panowie,kurwa,co tu się dzieje??? Nie jestem zawodnikiem,(jak chyba większość uczestników dyskusji),raczej fanem boksu ale darujcie sobie osobiste wycieczki i wzajemne "pociski"!. Pierzecie brudy publicznie zamiast wyjaśnić sobie wszystko wcześniej, jak mężczyźni(i nie myślę tutaj o napierdalance). Ludzie, trochę szacunku do siebie tym bardziej,że się znacie i chyba rozumiecie...
 Autor komentarza: Bogs
Data: 09-05-2012 22:09:40 
Nieciekawy obraz polskiego boksu amatorskiego się rysuje... Bagno, szkoda, że tak źle się dzieje. Życzę powodzenia Dawidowi
 Autor komentarza: lustrator
Data: 09-05-2012 23:45:43 
Najlepsze w tym wszystkim jest to ,że za najostrzejszą krytykę biorą się ludzie którzy w tym sporcie na arenie międzynarodowej nie zwojowali za wiele. W zaszłym roku Pan Nowak na Sztamie chodził z Dawidem robił sobie zdjęcia i udzielał wywiadów - a dziś ? . Dziś jest zły ciekawy jestem co by było jakby zdobył kwalifikację ,pewnie zostałby prezesem PZB tak by go na rekach nosili.
Panie Michale ale z całym szacunkiem przygotowania do Sztama a później kwalifikacji był robione pod Pana okiem i Dawid nie był przygotowany. Cały cykl przygotowań w zależności od stylu pracy trwa od 6 do 8 tygodni więc całe zamieszania nie mogło mieć tak diametralnego wpływu na ogólne przygotowanie. Oczywiście trzeba jeszcze wziąć pod uwagę zaangażowanie zawodnika w trening i higieniczny tryb życia na co trenerzy nie mają wpływu. Podobno z tym u Dawida nie było najlepiej. Teraz jest czas dla wszystkich mamy cały rok do następnych MP i tam się okaże czyja szkoła boksu jest najlepsza. Poziom się powoli wyrównuje dochodzą młodzi zawodnicy Jagodziński , Plichta , Tryc , wejdą młodzi waleczni juniorzy i zobaczymy. Na dziś trzeba by zamknąć tą dyskusję i kibicować naszym pięściarkom.
 Autor komentarza: narodowiec
Data: 09-05-2012 23:54:50 
Lustrator - racja, głupotą jest to, że przez różnice zdań między działaczami i trenerami młodzi zawodnicy są blokowani i uniemożliwia im się rozwój, blokuje starty w turniejach, utrudnia możliwość ubiegania się o olimpiadę. Ręce opadają z takimi głąbami.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 09-05-2012 23:58:30 
Panowie zamknijmy dyskusje o tym co było a pomyślmy jakie "lekarstwo" spowoduje odrodzenie pięsciarstwa w Polsce.Jak na razie tylko Ja dałem konkretną propozycje/receptę/.Czekam na inne lepsze pomysły....
 Autor komentarza: lustrator
Data: 10-05-2012 00:12:10 
Małysz na prezesa PZB
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 10-05-2012 00:56:24 
Lustrator...bądż poważny!Bo ja chce poważnej dyskusji !
 Autor komentarza: Niepoczytalny
Data: 10-05-2012 01:30:56 
marcin najman na prezesa pzb! zakończył właśnie karierę więc będzie miał trochę czasu by się oddać kolejnemu wyzwaniu!
 Autor komentarza: Yuzuy
Data: 10-05-2012 01:39:44 
Autor komentarza: gbur

Data: 09-05-2012 20:36:52


Cygan wiesz kto to Wacław Jarząbek? Bo Twój post bardzo przypomina jego śpiewy :)
Tak czy siak nie wypominaj ludziom ortografii, bo sam robisz błąd na błędzie i wczoraj poprawiałeś maturę z matmy, więc sam lotnym umysłem nie jesteśTO JAK TO SIĘ STAŁO, ŻE ZAWODNIK REPREZENTOWAŁ NASZ KRAJ NA MISTRZOSTWACH EUROPY STUDENTÓW JAKOS ZIMĄ BYŁY?

JAKAS BZDURKA ZAWODNIK MUSIAŁ MIEC MATURĘ SKORO BYŁ STUDENTEM
 Autor komentarza: Fabio
Data: 10-05-2012 08:22:30 
Lutonadam.Trzeba zacząć pracę z młodzieżą,zebrać młodych chcących mocno trenować utaletowanych nie trzeba dużej grupy około 8 zawodników i przez 4 lata nie spuszczać z oka czyli utworzyć bazę,umozliwić wyjazdy ,sparingi,stypendia,trener musi być jeden odpowiedzialny za plan wynik moim zdaniem to jedyny krok do sukcesu,Ale nasz pan prezes PZB jest odporny na takie pomysły i od razu mówi nie
 Autor komentarza: lustrator
Data: 10-05-2012 10:07:40 
Mam jeszcze parę słów do Pana Michała Nowaka. Zadałem sobie trochę trudu i sprawdziłem wyniki z ostatnich dwóch lat. Niestety nie znalazłem ani na OOM ani na MPJ żadnego zawodnika PKB. Jedynym zawodnikiem który ostatnio startował a podobno trenuje w PKB był Michał Ludwiczak ( Polonia Leszno) wszyscy mogą sami zobaczyć w jakiej kondycji fizycznej i jak był przygotowany do mistrzostw Ludwiczak.
Nawet na srebrnej łódce w tym roku nie było zawodników PKB. W takim razie Panie Michale proszę mi powiedzieć jak to jest że nie pracujecie z młodzieżą a jeżeli pracujecie to dlaczego nie ma wyników.Wydaje mi się ,że gdzieś robicie błąd na pewno nie świadomie i dlatego nie do końca wam wychodzi.
To by było na tyle na temat szkolenia.
Luton chcesz pomysłu. Ja osobiście zacząłbym od tworzenia ligi krajowej dla juniorów i kadetów i to jako obowiązek dla Okręgów. Natomiast dla seniorów liga krajowa w której jest 5 zespołów w tym PKB (który na krajowym rynku jest bez wątpienia najlepszy ) nie ma sensu. Seniorzy wyselekcjonowani po 2-3 w wadze powinni jeździć wymiennie na zagraniczne turnieje i trenować ciężko w klubach. Trener kadry narodowej miałby za zadanie tylko sprawdzać badaniami cyklicznymi stopień wytrenowania zawodników i tyle. W ciągu roku organizować dwa trzy mecze z dobrymi zagranicznymi ekipami i tyle. Wtedy byłaby szansa na to ,że w ciągu 4 lat wyłoni się kadra seniorów która skutecznie powalczy o kwalifikację olimpijską.
 Autor komentarza: Onyxx
Data: 10-05-2012 11:17:39 
Marek Matela na prezesa PZB ? a niby czemu? bo prowadzi gale gale zawodowe? hahaha
 Autor komentarza: gbur
Data: 10-05-2012 11:20:18 
Yuzny

Nie wiem jak to się stało, nie pytaj mnie. Wiem tylko, że w zeszłym roku na maturze z matmy dostał 14 na 50 punktów, co nie zalicza i w tym roku musiał poprawiać. Też się zastanawiam, jak można być studentem bez matury.
 Autor komentarza: MichelusDawid
Data: 10-05-2012 15:42:33 
On kończył STUDIUM czy cos takiego ... To nie STUDIA
 Autor komentarza: ludlum
Data: 10-05-2012 15:51:12 
Jaki z niego student? Kto go na uczelni widział. I kto niby w AIBA mu sprawdził ze on studentem jest? Nikt. Więc pewnie dlatego pojechał.
 Autor komentarza: gbur
Data: 10-05-2012 17:00:07 
A czyli szkoła policealna. Tam przyjmują nawet ludzi, którzy skończyli liceum, ale nie podeszli do matury.
 Autor komentarza: Yuzuy
Data: 10-05-2012 18:17:49 
Zostawcie ten wątek bo kurka jeszcze afera wyjdzie z tego.Po prostu jest studentem made in PKB i to wystarczy bo nam jeszcze PZB w AIBIE zawieszą.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.