CHRIS JOHN OBRONIŁ TYTUŁ

Chris John (47-0-2, 22 KO) pokonał przed momentem Shoji Kimurę (24-5-2, 9 KO) i tym samym już po raz szesnasty obronił tytuł mistrza świata federacji WBA w wadze piórkowej.

Po pierwszej, trochę rozpoznawczej rundzie, w drugiej mistrz wyraźnie podkręcil tempo, pojedyncze ciosy zastąpił seriami złożonymi z 3-4 ciosów i zaczął spychać  pretendenta do coraz głębszej defensywy. Po minutowej przerwie do swojego arsenału dodał prawy pod lewy łokieć, dzięki czemu Japończyka garda nie była już tak szczelna jak na początku.

Kimura robił coraz mniej szumu i w czwartym starciu poza jedną celną kontrą ograniczył się jedynie do obrony. Kolejne minuty toczyły się w dość jednostajnym tempie. Czempion przeważał w każdej rundzie, zaś czelendżer starał się tylko dotrwać do ostatniego gongu. Udało mu się to, choć sędziowie oczywiście jednogłośnie opowiedzieli się za Johnem, punktując na jego korzyść 117:110 i dwukrotnie 118:109.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 05-05-2012 18:27:34 
Czelendżer??? Menadżer O.K. Czempion O.K. Ale spolszczony "czelendżer" razi mnie po oczach. A może się czepiam niesłusznie?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.