BEATA MAŁEK-LEŚNIK PRZED MŚ W CHINACH

Jeśli kiedyś powstanie monografia poświęcona historii boksu kobiet, zapewne wiele miejsca poświęcone w niej zostanie sukcesom Beaty Leśnik, znanej doskonale kibicom pod panieńskim nazwiskiem Małek.  Nasza rozmówczyni to mistrzyni Europy (2006), pierwsza w historii polskiego boksu brązowa medalistka Mistrzostw Świata (2005-2006), mistrzyni Unii Europejskiej (2006) oraz sześciokrotna mistrzyni Polski (2002-2007). Co najważniejsze, Beata nie zamierza bynajmniej na wymienionych trofeach poprzestać i jak zapowiedziała przed wylotem do Chin, wybiera się tam po medal.

Przez kilka miesięcy przyglądaliśmy się niezwykle interesującej rywalizacji naszej rozmówczyni z Lidią Fidurą, której zwyciężczyni dostąpi zaszczytu walki o kwalifikację olimpijską. Wiele wskazuje na to, że Beata wystąpi w Mistrzostwach Świata w wadze półciężkiej (81 kg), a że jest gotowa na wielekie walki świadczy chociażby jej zwycięstwo nad aktualną wicemistrzynią świata, Mariną Wolnową z Kazachstanu podczas Turnieju im. Feliksa Stamma.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 03-05-2012 18:23:46 
Kolejna Wspaniała Polska pięśćiarka!Zauważcie jak róznią się przygotowania męskiej kadry od kobiecej reprezentacji. Trener Piotrowski planowo ,z koncepcją i konsekwentnie dąży do celu jakim jest medal olimpijski.A przygotownia męskiej reprezentacji były koszmarne.Nieprzemyślane decyzje dot obsady stanowisk trenerów kadry,chaotyczne myślenie dot. praktyczne wszystkiego no i te końcowe"wejście smoka" w wykonaniu Prezesa który zamiast ustawić na baczność trenerów to podyskwalifikował na oślep najlepszych pięściarzy w Polsce na ...5 minut przed kwalifikacjami.No już dalej nie pisze bo znowu łzy cisną się do oczu ...z żalu i wściekłości . Na szczęście Panie nasze wspaniałe gotowe sa bronić honoru boksu i na pewno się uda.Trzymamy kciuki!
 Autor komentarza: ferrari
Data: 03-05-2012 20:16:44 
ale to już było... z jakich lat te sukcesy? 2002-2007
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.