HUCK I AFOLABI NA KONFERENCJI PRASOWEJ

Mistrz świata WBO wagi junior ciężkiej Marco Huck (34-2, 25 KO) oraz obowiązkowy pretendent do tytułu Ola Afolabi (19-2-3, 9 KO) spotkali się wczoraj na ostatniej konferencji prasowej promującej ich walkę. Wspomniany pojedynek odbędzie się 5 maja w niemieckim Erfurcie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: bagheera
Data: 03-05-2012 13:28:50 
Huck go pokona przez ko .
Nie rozumiem zachwytów nad Afolabim .
Takie obiegowe opinie . Ze Huck to taki rzemieślnik a ten murzyn to bóg wie co . Prawada jest taka że Huck jest lepszy i będzie lanie .
A większość z was po tym i tak powtórzy swoje teorie jakie to z niego drewno . Drewno to jest Afolabi . Ani on dobry technicznie ani specjalnie szybki nie jest . Jak będzie trzymał ręce jak zwykle i bił tymi swoimi cepami to Huck go skarci ....
 Autor komentarza: provokator
Data: 03-05-2012 13:33:53 
A ja powiem szczerze nie rozumiem bukmacherów... Kurs na Afolabiego to 3.00, a jak dla mnie ten gość jest prawie pewniakiem to wygranej... Ma mocny cios, niezłą szybkość, do tego to gość, który przez lata sparuje z mistrzami HW więc przyjęcie silnego ciosu dla niego nie straszne... Już raz prawie wygrał, a teraz jest lepszy...
 Autor komentarza: Kratos
Data: 03-05-2012 13:37:45 
Również nie podzielam zachwytów nad Afolabim.
Szczególnie mocno ubawiłem się wczoraj, czytając w jednym z postów jak to dojrzał i rozwinął się Brytyjczyk w ostatnim czasie. Pytam kiedy? Z kim? Podczas walki z Rusiewiczem? Przewiduję wyraźne puntkowe zwycięstwa Hucka, ewentualnie TKO w końcówce walki.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 03-05-2012 13:44:28 
bagheera - pożyjemy, zobaczymy ;) Pytanie przed tą walką brzmi - kto zrobił większy postęp od ich pierwszej, wyrównanej walki? Myślę, że Afolabi, chociaż Huck też nie stał w miejscu.

Ciekawa walka, na pewno większe emocji niż Pulev - Dimitrenko.
 Autor komentarza: Shogun90
Data: 03-05-2012 13:47:16 
Ten znienawidzony Huck znowu wygra i pewnie większość na forum jego pogromcy bedą widzieć w osobie Ksysia Włodarczyka , albo Lebiediwewa ,którego już raz uczciwie Huck pokonał . Dla mnie Afolabi nie wiele się zmienił pod okiem Sdunka . To ten sam zawodnik którego do jednej bramki ogrywał wyśmiewany Enzo Maccarinelli .Ole uratował Lucky Punch. Huck wygra to na punkty raczej bez większych problemów .
 Autor komentarza: MatMaister90
Data: 03-05-2012 13:51:27 
Jestem za Alfolabim, ale prawda jest taka, że Ola jakiś super wirtuoz to nie jest więc nie sądzę, że poskłada na tyle Hucka, żeby sędziowie dali mu wygraną.
 Autor komentarza: Lukasz28
Data: 03-05-2012 13:55:06 
Afolabi to hipster:D
 Autor komentarza: Matys90
Data: 03-05-2012 13:55:41 
A jak Huck przegra, to będzie, że dusił wagę i musiał zbijać z ciężkiej do cruiser ;D

Pewnie, że łatwiej jest przewidywać zwycięstwo faworyta (Hucka), ale ja stawiam dość zdecydowanie na Afolabiego. Tak jak stawiałem na Judaha z Parisem, chociaż większość go skreślała. Nie mówię w tym momencie o pracy sędziów, bo walka, a punktacja to mogą być 2 różne światy.
 Autor komentarza: jowisz881
Data: 03-05-2012 13:55:44 
bagheera
"Nie rozumiem zachwytów nad Afolabim."

Nie wiem czy są to zachwyty. Afolabi to bez dwóch zdań dobry zawodnik. Większość jednak bardzo mocno ściska kciuki za każdego rywala Hucka. Nie wiem dlaczego jest on aż tak znienawidzony na tym forum. Gość walczy często, jego walki są ciekawe. Sam generalnie preferuję oglądać w akcji techników, ale Hucka wyjątkowo lubię (może dla przeciwwagi do większości, żeby nudno na forum nie było). Myślę, że nie tyle Afolabi jest przeceniany co Huck niedoceniany. Każda jego wygrana punktowa to powód do krzyczenia: to był wał. Przykład - walka z Liebiediewem. Ja tam żadnego wała nie widziałem. Większość rund wygrał Huck. Może nie zranił poważnie Rosjanina, ale jego przewaga była widoczna.

Wcześniej piszesz: "Huck go pokona przez ko."
Szczerze wątpię. Myślę, że walka będzie dla niego niewygodna, ale wygra po 12 rundach. Oczywiście po walce znowu będą krzyki o wale jakkolwiek walka by nie wyglądała.provokator
"A ja powiem szczerze nie rozumiem bukmacherów..."

Bukmacherzy nie biorą tych kursów z księżyca. Mają swoich ekspertów, którzy znają się na rzeczy. W końcu chodzi o ich pieniądze, prawda?
 Autor komentarza: provokator
Data: 03-05-2012 13:56:26 
Huck to cepiarz jakich mało... Przygotowany na 6 rund Povietkin zrobił mu z twarzy pizze. Po za tym on myślami jest w HW, takie skoki wagowe na pewno nie są dobre i myślę, że odbije się do na Hucku...
 Autor komentarza: jowisz881
Data: 03-05-2012 14:03:28 
"Autor komentarza: provokator
Data: 03-05-2012 13:56:26
Huck to cepiarz jakich mało... Przygotowany na 6 rund Povietkin zrobił mu z twarzy pizze. Po za tym on myślami jest w HW, takie skoki wagowe na pewno nie są dobre i myślę, że odbije się do na Hucku..."

Z pierwszym zdaniem mogę się zgodzić. Ale zauważ, że ten styl jest skuteczny. Trzeba również dodać, że Huck dysponuje dobrym, silnym lewym prostym.
Jak był przygotowany Powietkin to jego sprawa. Tą "pizzę" zrobił mu w dwóch ostatnich rundach kiedy Marco opadł z sił. Zresztą wyglądu twarzy się nie punktuje.
Nie zgodzę się ze stwierdzeniem o skokach wagowych. Z Powietkinem ważył 95 kg. Czyli niewiele więcej niż na wadze w limicie CW. Ale walcząc w CW Huck do ringu wnosi więcej - poprzez uzupełnienie płynów. Tak więc różnica 1-2 kg nie jest aż tak wielka w przypadku sporego chłopa.Shogun90
"Lebiediwewa ,którego już raz uczciwie Huck pokonał"

Wow! Fajnie wiedzieć, że nie jestem odosobniony w tym poglądzie. Z tego co zdążyłem się zorientować jest nas trzech: ja , Ty i Maynard. Chyba, że są jeszcze inni, którzy nie odważyli się wyłamać z ogólnie przyjętego głosu na tym forum.
 Autor komentarza: milosz762
Data: 03-05-2012 14:11:21 
wygra huck nawet może przez ko! Afolabi to dobry rzemieślnik!!
tyle w temacie!
 Autor komentarza: rumburak
Data: 03-05-2012 14:14:46 
Huck na pewno koksuje! dowodem jest jego wielka głowa!!!
 Autor komentarza: WielkiPies
Data: 03-05-2012 14:20:21 
Oglądałem parę walk i parę wywiadów z Alfolabim. Wniosek: nie da się jakoś definitywnie go zaszufladkować - to jakby inny, zupełnie odrębny, "nieszufladkowalny" egzemplarz.
Dlaczego - tak naprawdę - nie chciał z nim walczyć ani Kołodziej, ani Masternak??
 Autor komentarza: fop
Data: 03-05-2012 14:21:27 
Szkoda, że kategoria crusier nie jest topowa, bo mogłaby to być jedna z najciekawszych i najmocniej obsadzonych kategorii - już dziś w europie jest chyba najmocniejsza ;)

Potencjał ma wspaniały, tylko nie wykorzystany, nawet zbliżająca się walka Chambers-Adamek to raczej walka crusierów w ciężkiej i wielu jest takich zawodników, którzy albo więcej jedzą albo duszą wagę do półciężkiej.

90 kg oznacza, że siła już jest i to spora, szybkość też, tempo walki spore (chyba, że walczy Krzysiek) i przede wszystkim była by rywalizacja.

Ja osobiście obejrzę tę walkę, zresztą wszystkie oglądam, głupoty wypisuje, napiszę więc, że z CHĘCIĄ obejrzę ;)
 Autor komentarza: rakowski
Data: 03-05-2012 14:25:37 
Stawiam na Hucka.Afolabi to dobry bokser.Poczynił duży postęp podobnie jak Huck,ale ta walka będzie rozgrywana w Niemczech.Huck jest bardzo silny i dynamiczny,ale też ma dobrą gardę.Myślę,że Huck wygra na punkty,żeby wygrać z Huckiem,to Afolabi musiałby go zdominować,a Hucka nie da się tak łatwo zdominować,bo jest szczelny i ma mocny szybki cios.Nie to co Włodarczyk,u Hucka jest dynamika.
 Autor komentarza: provokator
Data: 03-05-2012 14:59:41 
Myślę, że nie doceniacie Afolabiego, a przeceniacie Hucka ze względu na walkę z Povietkinem. Huck przez te lata w ogóle się nie zmienił, jest dalej dość szybki, z mocnym ciosem i szczelną gardą (taki większy Abraham). Ola może sprawić niespodziankę.
 Autor komentarza: bagheera
Data: 03-05-2012 15:04:45 
Hehe może z tym ko trochę przyszarżowałem ;)
ale zupełnie poważnie po prostu Ola w ostatniej walce robił na mnie fatalne wrażenie , nie widzę u niego żadnego postępu . Huck za to z Szaszą mi naprawdę zaimponował .
Wiem że obstawianie nokałtu jest tutaj bardzo kontrowersyjne ale patrząc na ich ostatnie walki naprawdę nie wydaje mi sie to zupełnie nie realne .
 Autor komentarza: Whisper
Data: 03-05-2012 16:15:38 
@ola afolabi
Przecież Afolabi w ostatniej walce ograł Brudova jak dziecko. Totalna dominacja i pogrom więc nie rozumiem co sprawiło u ciebie fatalne wrażenie.
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 03-05-2012 16:28:49 
Podzielam pogląd, że Huck wygra. Nawet sędziowie nie będą mu potrzebni. Huck faktycznie ma za sobą "dziwne" wygrane, ale widać, że i z takich zwyciestw wyciąga wnioski. Generalnie dużo już doświadczył i to procentuje. Pamiętajmy też, że ma coś, co w dzisiejszym boksie staje się rzadkością - agresję. Agresję podpartą siłą i coraz większymi umiejętnościami ringowymi.

A Afolabi? Trzeba mocno naciągać rzeczywistość by widzieć w nim duży potencjał...

2011 - Rusiewicz, Dunstan, Suda - rok w plecy
2010 - Siproshvili - rok w plecy
2009 - Huch i Macaa - jedyny sensowny rok w karierze, ale bez przesady

Wcześniejsze lata - szkoda opisywać.
Kurs na walkę - jak najbardziej prawidłowy.

Jeszcze jedna kwestia - Huck nie jest wirtuozem boksu, ale nie jest też Abrahamem. Huck kiedy chowa się za gardą, to się chowa, ale jak rusza naprzód to jest gorąco. Tu jest podobny do Chisory.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 03-05-2012 16:29:10 
Panowie nie patrzcie na Hucka przez pryzmat walki z Povietkinem, bo tam Marco walczył po prostu swoje czyli cep, cep i jeszcze raz cep w większości w tył głowy. No może dołożył jeszcze kilka prostych. To Sasza nie zrobił nic w tej walce, bo się po prostu nie przygotował do walki. Od 6 rundy Rosjanin boksował tylko przez 30 s może minutę w każdej z rund.

Podsumowując:

Dla mnie Huck to Niemiecki miszczunio z bardzo dobrym zapleczem jakim jest wujcio. Afolabi też nie jest jakimś wirtuozem, ale jest dużo lepszym pięściarzem.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 03-05-2012 16:54:30 
Co do kursu oczywiście, że jest prawidłowy, bo Huckić walczy u siebie i przy faulowaniu nikt mu za bardzo nie będzie zwracał uwagi.

UrbanHorn napisał też fajną rzecz, a mianowicie agresja Serbo-Niemca. To jest oczywiście zaleta kiedy się to robi czysto, a Marco jak pisałem kilka dni temu bardzo niewiele ciosów lokuje czysto. Reszta to faule, za które inny zawodnik dostałby 2 może nawet 3 ostrzeżenia punktowe.
 Autor komentarza: Imperator
Data: 03-05-2012 17:05:28 
Afolabi wygląda w tym ciuszku jakby został "skazany na shawshank" ;)

Liczę na Ole, ale pewnie Hukić wygra na punkty.
 Autor komentarza: bagheera
Data: 03-05-2012 17:58:46 
Whisper

Tak pełna dominacja i w ogóle tylko co to zmienia jak mi się nie podoba jak on boksował . Wygrał bo jest większy ,silniejszy ale boksersko mi się nie podoba . Może mam na niego jakieś uczulenie ale wydawało mi się że sam się w tamtej walce zataczał w późniejszych rundach przy wyporwadzaniu tych swoich cepów . Ale jak mówie pożyjemy zobaczymy w tym wypadku akurat się nie upieram , może sie co do niego myle .
 Autor komentarza: Whisper
Data: 03-05-2012 19:06:48 
@bagheera
Jakie cepy, ja tam widziałem potężne proste którymi konsekwentnie rozbijał Brudova. Kolega chyba naprawdę jest na niego uczulony.
http://www.youtube.com/watch?v=aaiNEDZV4Cs
A to że był większy i silniejszy to nie ma nic do rzeczy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.