STIEGLITZ I HAMDAN PRZED SOBOTNIM POJEDYNKIEM

Za dwa dni w niemieckim Erfurcie, po raz szósty mistrzowskiego pasa WBO w wadze super średniej bronić będzie Robert Stieglitz (41-2-0, 23 KO). Niemiec stanie na przeciw 38-letniego Nadera Hamdana (43-9-1, 18 KO). Wczoraj odbyła się konferencja prasowa, na której obaj pięściarze spotkali się i odpowiadzieli na pytania dziennikarzy. 

30-letni Stieglitz początkowo miał walczyć z Georgem Grovesem, jednak Brytyjczyk wycofał się z pojedynku z powodu rzekomej kontuzji. 

- Jestem mistrzem świata, posiadam pas. Nie jest dla mnie najważniejsze z kim wychodze do ringu. Priorytetem jest obrona tytułu. Na gali obecny będzie Arthur Abraham, z którym na jesieni mógłbym się zmierzyć. To również daje duże możliwości. Zobaczymy, co będzie dalej - powiedział 30-latek. 

Trener mistra świata - Dirk Dzemski opowiada o lekkich zawirowaniach w trakcie obozu przygotowawczego do tej potyczki. 

- Mieliśmy dwa tygodnie, aby przygotować się odpowiednio na Hamdana. Nie tylko dla rywala jest to wyzwanie, dla Roberta również. Obaj muszą wykonać swoje zadanie. Wszystko okaże się w sobotę. 

Przeciwnik Niemca - jak sam mówi - nie zawahał się, gdy otrzymał propozycję stoczenia tej walki. - To dla mnie ogromna szansa. Jestem w szczytowej formie. Miałem długą drogę, bo aż z Australii, ale nie był to wyjazd na daremno. Ja przyleciałem tutaj, by wygrać! - skwitował 38-latek z Sydney. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: milosz762
Data: 03-05-2012 13:28:19 
kto promuje Stieglitza Sauderland czy jakś inna grupa wie ktoś ?/
 Autor komentarza: neQ (Redaktor bokser.org)
Data: 03-05-2012 13:31:15 
Roberta Stieglitza promuje grupa SES Boxing.
 Autor komentarza: Graham
Data: 03-05-2012 14:09:54 
Chyba jeszcze Frank Warren go promuje, nabyl go jakos po walce z DeGalem przez co bylo sporo zamieszania na lini DeGale-Warren.
 Autor komentarza: Graham
Data: 03-05-2012 15:41:24 
Najpierw miał być Kessler później Abraham, potem Graves i skonczyło sie na bumie, coś mi to przypomina... Chociaż najchetniej zobaczylbym Gravesa bo chciałbym zobaczyc jego konfrontacje z czołówka SS, a najchętniej z Frochem.
 Autor komentarza: koniuchny
Data: 03-05-2012 17:25:11 
Stieglitz po tej walce dostanie Abrahama i zapewne wujek Sauerland zrobi wszystko by Król Artur został MŚ :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.