GEALE NIE REZYGNUJE Z UNIFIKACJI

25 sierpnia w Waszyngtonie ma dojść do unifikacyjnego pojedynku w wadze średniej. Mistrz świata federacji IBF Daniel Geale (27-1, 15 KO) nie wycofuje się z walki z Dmitrijem Pirogiem (19-0, 15 KO), czempionem WBO, pomimo niekorzystnej dla niego zmiany warunków finansowych.

- Pirog to bardzo twardy zawodnik. Jest trochę wyższy niż ja i lubi atakować. Dzięki temu będzie to interesująca walka – mówi 31-letni Australijczyk.

Za starcie z Rosjaninem Geale ma dostać 250 tysięcy dolarów, chociaż pierwotnie oferowano mu wyższą sumę.

- Walka odbędzie się w niewielkiej hali, dlatego organizatorzy skupiają się na osiągnięciu dużego zysku z płatnej transmisji. Na początku mówili o większym honorarium, ale te obietnice się zmieniły. Pirog i ja nie jesteśmy jeszcze znani w USA. Rozumiem ich decyzję, ale lekkie rozczarowanie było. W końcu to walka unifikacyjna – argumentuje mistrz IBF.

Aby do walki mogło dojść, musi zostać spełniony jeszcze jeden warunek – 1 maja w Moskwie 31-letni Pirog musi obronić tytuł WBO w potyczce z Nobuhiro Ishidą (24-7-2, 9 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: majsialek1701
Data: 22-04-2012 13:11:28 
nie masz szans z Pirogiem jak do 5 rundy dotrwasz bedzie dobrze.
 Autor komentarza: RaoulDuke
Data: 22-04-2012 13:52:53 
Czy to młody Bobby Gunn na zdjęciu? :D
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 22-04-2012 16:30:53 
rzeczywiście podobny na tym zdjęciu do Bobbiego Gunna i zgadzam się, że Geale nie ma szans z Pirogiem. jestem wręcz zaskoczony, że Australijczyk bierze tą walkę. Nie dosyć, że straci tytuł mistrza IBF to jeszcze za małe pieniądze, bo jak na unifikację w dość ciekawej kategorii wagowej i prestiżowych federacjach 250 tysięcy dolarów wydaje się być naprawdę małymi pieniędzmi. Oby tylko nie wycofał się z tej walki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.