'ADAMEK-CHAMBERS LEKARSTWEM DLA BOKSU'

Podczas wczorajszej, pierwszej konferencji prasowej poświęconej pojedynkowi Tomasza Adamka (45-2, 28 KO) z Eddie'em Chambersem (36-2, 28 KO), głos zabrał szkoleniowiec amerykańskiego pięściarza James Ali Bashir. Jego zdaniem konfrontację „Górala” z „Szybkim Eddie'em” można uważać za jedno z największych wydarzeń bokserskich w ostatnim okresie.

- Praca z kimś takim jak Eddie, który chce walczyć z najlepszymi, jest jak powiew świeżego powietrza. Trudno obecnie wyobrazić sobie lepszą konfrontację niż Chambersa z Adamkiem. Dwóch głodnych sukcesu zawodników, nie unikających żadnych wyzwań w boksie, dwa różne style walki. Ziggy Rozalski powiedział mi wcześniej: "Zdziwiło nas, że Eddie zgodził się na tę walkę". Odpowiedziałęm: "Hmm... Nas dziwi to, że zgodził się na nią Tomasz!" - uśmiecha się Bashir.

- Mayweather i Cotto szykują się na majową walkę, ale w moim odczuciu powinna się ona odbyć już pięć lat temu. Z kolei starcie Eddie'ego z Tomaszem wydarzy się we właściwym miejscu, we właściwym czasie. Obaj ulegli braciom Kliczko i starają się jak najszybciej wrócić na szczyt walcząc z najlepszymi. 16 czerwca przekonamy się, który z nich bardziej zasługuje na ponowną walkę o mistrzostwo świata – mówi amerykański szkoleniowiec, który sam współpracuje z Władimirem Kliczką, posiadaczem pasów federacji IBF, IBO, WBA i WBO, jako asystent głównego trenera Emanuela Stewarda.

- Ten pojedynek to nie tylko gratka dla kibiców, nie tylko coś dobrego dla wagi ciężkiej. Ta walka niesie ze sobą wiele pozytywnego dla całego boksu w bieżącym okresie! Boks potrzebuje lekarstwa i to świetnie, że ci mężczyźni spotkają się w ringu. Obecnie to jedna z najciekawiej zapowiadających się potyczek w boksie zawodowym – twierdzi Bashir.

35-letni Adamek pokonał już w swojej karierze jednego z pięściarzy trenowanych przez Bashira. W lutym 2009 roku, występując jeszcze w wadze junior ciężkiej, Polak wygrał przez techniczny nokaut w 8. rundzie z Jonathonem Banksem.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Luton
Data: 20-04-2012 11:28:02 
To ten sam co mówił, że Adamek jest prosty ?
 Autor komentarza: Witkowski66
Data: 20-04-2012 12:00:07 
HAHAHAHA DWÓCH NIC NIE ZNACZĄCYCH BOKSERÓW WAGI CIĘZKIEJ NA RINGU NŻENADA!!!!! ONI JUŻ SĄ PRZEGRANI PO CO TEN PR?:):)HAHAHAHAHA
 Autor komentarza: koniuchny
Data: 20-04-2012 12:21:12 
@Witkowski

Już po lekcjach ?
 Autor komentarza: Moser
Data: 20-04-2012 13:25:00 
Witkowsk66 - komunie za niecały miesiąc a widzę że już mam smartphona i wysyłasz z lekcji debilne komentarze. Uczyć się dziecko i mała prośba jak piszesz nie krzycz trochę kultury
 Autor komentarza: 19majkel87
Data: 20-04-2012 13:54:03 
Witkowski idź lekcje odrobić bo Ci pani w szkole jedynke wstawi:P hmmm szybki powrót?? z tego ci wiem Eddy to sie zbiera już z dobre dwa lata i jakoś mu tak ciężko:)
 Autor komentarza: Imperator
Data: 20-04-2012 16:18:46 
Scenariusz jest jeden. Adamek wygra z Eddy'm i nie jestem taki pewny czy na pkt. Możliwe, że przez TKO. Gdyby Eddy zawalczył z chociaż dwoma jakimiś bokserami nawet pokroju Aguilery to mielibyśmy obraz jako tako jego formy. A tak to może być rożnie z jego obecną formą.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.