KONTRAKT WOLAKA Z ARUMEM ROZWIĄZANY

Należąca do Boba Aruma grupa Top Rank, jedna z największych w światowym boksie zawodowym, zgodziła się na prośbę Pawła Wolaka (29-2-1, 19 KO) i rozwiązała obowiązującą do października umowę. 30-letni sportowiec jeszcze w tym roku chce zadebiutować w formule MMA. Nowej-starej (niegdyś trenował zapasy) dyscypliny Wolak uczy się już od kilku tygodni.

- Jestem przeszczęśliwy, że Top Rank i mój menedżer Cameron (Dunkin – przyp. red.) wreszcie zgodzili się na przedterminowe zwolnienie mnie z kontraktów. Teraz mogę w pełni poświęcić się treningom MMA, nie muszę już zajmować się boksem. Mam nadzieję, że w nowej dyscyplinie zadebiutuję jeszcze w tym roku. Byłem przygotowany na bezczynne siedzenie do października, kiedy kończyła się moja umowa. Bardzo się cieszę, że teraz jestem wolny – napisał na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych „Wściekły Byk”

O zakończeniu kariery pięściarskiej Wolak poinformował zaraz po przegranym na początku grudnia rewanżowym pojedynku z Delvinem Rodriguezem. Rozwiązanie umowy z Top Rank jest oficjalnym potwierdzeniem tej decyzji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MatMaister90
Data: 19-04-2012 17:10:11 
Mieszane uczucia mam.... .
Raz, że szykowała się ciekawa kariera, którą szybko zakończył bo słabszych występach. Dwa : takie skakanie z dyscypliny, do dyscypliny, też dziwnie mi się widzi. W boksie nic w zasadzie nie zdążył osiągnąć, to chyba tym bardziej w mma będzie trudno.
 Autor komentarza: SPEEDFIGHTER
Data: 19-04-2012 17:23:44 
Bez dobrej techniki i taktyki nie ma żadnych szans w sportach walki.
 Autor komentarza: grzesiekstaw
Data: 19-04-2012 17:27:55 
Mimo wszystko w MMA jest więcej przypadku niż w boksie. Więc tu Paweł będzie miał większe szanse:)
 Autor komentarza: Maynard
Data: 19-04-2012 17:36:12 
Ciekawe, czy ktokolwiek poza paroma znudzonymi rodakami to obejrzy?
 Autor komentarza: baxx
Data: 19-04-2012 19:54:31 
ja na pewno.
 Autor komentarza: Luke
Data: 19-04-2012 20:36:27 
Wolak lepiej przyłożył by się do boksu zamiast skakać an inne dyscypliny. Gdyby potraktował sport jak zawodowiec a nie jak amator to może wynik był by inny. Dziwna historia z tym Wolakiem. Na budowę zawsze można wrócić, Polonii w Chicago dużo więc gdyby maił dobrego promotora i zajął się tylko boksem to może by coś z tego było.

Ale z drugiej strony rozumiem go trochę, ze pracował a boks traktował jako hobby. Biorąc pod uwagę że Wach za ostatnią walkę dostał 10 000 $$$( tak mówili komentatorzy) to są to drobne za kilka miesięcy przygotowań + trener + rodzina. Więc pewnie podobną kasę dostawał Paweł. Mam akurat kuzyna w Chicago którego widziałem na święta, też pracuje na budowie, gdzie murarz zarabia około 5 000 $$$ miesięcznie za 10 godzin pracy w tygodniu + 5 w sobotę.

Smutne to trochę ze w dzisiejszych czasach nie opłaca się boksować, lepiej normalnie pracować biorąc pod uwagę klasę średnią w sporcie.
 Autor komentarza: Luke
Data: 19-04-2012 20:39:47 
* w boksie - takie miało być ostatnie słowo.
Bo ligi zawodowe to inny świat. Tam średniacy zarabiają miliony, a najgorsi setki tysięcy rocznie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.