TURCY ZDETERMINOWANI JAK NIGDY

Organizatorzy turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, który w dniach 14-22 kwietnia odbędą się w Trabzonie spodziewają się startu aż 300 zawodników! Na Europejczyków czeka w Turcji zaledwie 26 przepustek do Londynu, więc rywalizacja o premiowane startem olimpijskim miejsca będzie niezwykle zacięta.

W gronie faworytów do awansu wielu upatruje gospodarzy, którzy choć trudno w to uwierzyć - jak dotąd - nie wywalczyli żadnej kwalifikacji olimpijskiej. W związku z tym Turcy bardzo prestiżowo potraktowali przygotowania do turnieju w Trabzonie. Po zakończeniu obozu szkoleniowego podano oficjalnie do wiadomości, że ich barw bronić będą: Ferhan Pehlivan (49 kg), Selcuk Eker (52 kg), Mehmet Topcakan (56 kg), Fatih Keles (60 kg), Yakup Sener (64 kg), Abdulkadir Koroglu (69 kg), Adem Kilici (75 kg), Bahram Muzaffer (81 kg), Umitcan Patir (91 kg) i Erhan Muhammet Aci (+91 kg).

Skład ekipy Turcji nie jest więc specjalnym zaskoczeniem, jednakże na uwagę zasługuje zmiana kategorii z ciężkiej na półciężką ubiegłorocznego zwycięzcy Turnieju im. Feliksa Stamma, Bahrama Muzaffera. Czołowego tureckiego pięściarza od startu w dotychczasowej dywizji odstraszyła prawdopodobnie dostępność tylko jednej kwalifikacji w wadze ciężkiej (w limicie 81 kg są trzy paszporty na Londyn).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.