POLACY AMATORSKIMI WICEMISTRZAMI SZKOCJI

W kwietniu ub. roku pisaliśmy na naszym serwisie o tym, że w ubiegłorocznych amatorskich Mistrzostwach Szkocji seniorów wystąpiło trzech pięściarzy rodem z Polski - Marek Laskowski, Robert Kamiński i Jacek Kubas. Ten ostatni, były kick-bokser, wywalczył wówczas nawet brązowy krążek mistrzostw w kategorii ciężkiej.

Również w tym roku na ringach w Edynburgu oraz Inverurie w mistrzowskie szranki stanęło troje pięściarzy pochodzących znad Wisły - wspomniany Laskowski (69 kg), Patryk Bartkiewicz (+91 kg) i Sandra Stępniak (51 kg). Pierwszy z nich, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski z 2007 r. w barwach Gwardii Wrocław, przegrał w 1/8 (5-8) z Derekiem Skinnerem, natomiast pozostała dwójka dotarła do finałów.

29-letni Bartkiewicz, wychowanek łódzkiego Widzewa, były mistrz Polski juniorów (2001) i brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów (2009), w półfinale pokonał (22-2) Stevena Palmera i w finale z nieznanych nam powodów oddał walkę walkowerem Rossowi Hendersonowi. Srebrny medal przypadł również w udziale byłej zawodniczce Gwardii Wrocław, która w finale uległa (7-11) Stephanie Kernachan.