JEROME THOMAS ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ

Znakomity francuski pięściarz Jerome Thomas (12-1-1, 0 KO), który największe sukcesy odnosił jako amator, po stoczeniu zaledwie 14 płatnych walk postanowił w wieku 33 lat zakończyć karierę sportową. Wpływ na wspomnianą decyzję miała niespodziewana porażka przez nokaut, jakiej doznał pod koniec stycznia w walce ze swoim rodakiem Hassanem Azaouaghem (10-6, 3 KO).

Thomas znany był ze znakomitej techniki, szybkości i refleksu. Mało który z jego kibiców wiedział, że filigranowy Francuz cierpi na poważną wadę genetyczną, która sprawiła, że jego lewa ręka i pięść są krótsze i mniejsze niż odpowiedniki po prawej stronie ciała. Ponadto pięściarz od wielu lat cierpiał m.in. na poważne zaburzenia równowagi (błędnik).

Mimo tych trudności Jerome Thomas w 2001 roku w Belfaście został amatorskim mistrzem świata wagi muszej, a w 2003 roku zdobył złoty medal Mistrzostw Europy. Rok później, podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach, przegrał dopiero w finale z aktualnym mistrzem świata WBA, Yuriorkisem Gamboą (21-0, 16 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gregor07
Data: 24-02-2012 13:50:58 
,,przegrał dopiero w finale z aktualnym mistrzem świata WBA, Yuriorkisem Gamboą (21-0, 16 KO)." Aktualnie Gamboa nie jest mistrzem żadnej federacji. Co do Thomasa - jedyna słuszna decyzja, szans na duże sukcesy praktycznie nie ma, a przede wszystkim szkoda zdrowia.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.