KOLEJNA WYGRANA WAŃCZYKA W POZNANIU

W poznańskim gymie Piecobiogaz Boxing Team odbyła się kolejna kameralna impreza bokserska, piąta w cyklu współorganizowanym przez prezesa Piecobiogazu Ryszarda Wiśniewskiego oraz prezesa i trenera klubu Junior Boks Poznań Arkadiusza Polcyna. W kilku walkach amatorskich kibice boksu mieli okazję zobaczyć w ringu amatorskich młodych zawodników z klubów Lechma PKB Poznań i Junior Boks Poznań, w tym czołowego polskiego "superciężkiego" Tomasza Duszaka. Odbyły się także dwie walki zawodowe.

W pierwszej z nich dobrze znany poznańskiej publiczności, studiujący w mieście nad Wartą Bartłomiej Wańczyk (10-0, 4 KO) zmierzył się na dystansie 6 rund z Białorusinem Antonem Bekiszem (1-1), który w ostatniej chwili zastąpił swojego rodaka Andrieja Sudasa, pierwotnie anonsowanego jako rywal Polaka. Pięściarz zza Buga będący podopiecznym Dariusza Snarskiego, mający spore doświadczenie z najważniejszych światowych imprez amatorskich, nie zamierzał tanio sprzedać skóry w Poznaniu i narzucił Wańczykowi swój nieco chaotyczny i ofensywny styl walki. "Wania" trafiał jednak licznymi kontrami i górował nad rywalem bokserskimi umiejętnościami, co w ostatecznym rozrachunku przełożyło się na jego minimalne zwycięstwo punktowe stosunkiem 58-57.

W drugiej zawodowej walce w poznańskim klubie wystąpił Marcin Cybulski (2-1, 2 KO) promowany przez młodego promotora z Tczewa Krystiana Cieśnika, założyciela grupy CK Promotion. Cybulski błyskawicznie rozprawił się z niezbyt doświadczonym rywalem, debiutującym na zawodowym ringu Tomaszem Radlofem (0-1). Przed upływem pierwszej minuty pojedynku trafił Radlofa lewym hakiem na korpus, kończąc walkę nokautem. Warto podkreślić, że mimo kameralnego charakteru impreza w poznańskim klubie zgromadziła parę osób znanych w środowisku boksu zawodowego w Polsce. Walki w ringu prowadził mający już międzynarodową renomę sędzia Leszek Jankowiak, a rolę superwisora pełnił Krzysztof Kraśnicki, szef Wydziału Boksu Zawodowego PZB. Białoruskiego pięściarza przywiózł do Poznania wspomniany już Dariusz Snarski, a jednym z gości specjalnych był Zdzisław Nowak, vice-prezes PZB. Niebawem na BOKSER.ORG przedstawimy nagrania video z tej imprezy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: narodowiec
Data: 11-02-2012 23:32:00 
A Piecobiogaz nie wystawił nikogo?
 Autor komentarza: piotrofffns
Data: 12-02-2012 00:11:52 
Wania najlepszy moje gratulacje szacunek zmiany rywala w ostatniej chwili pewnie zadowolony nie byłeś :) Szkoda ze nie widziałem walki Mam nadzieje ze jeszcze zawalczysz w NS
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.