CARBO GLIWICE - SKORPION SZCZECIN 8:6

W dniu 4.02.2012r. w Gliwicach odbył się towarzyski mecz bokserski kobiet pomiędzy drużynami "GUKS Carbo" Gliwice a "Skorpionem" Szczecin, zakończony wygraną tej pierwszej drużyny w stosunku 8:6. Mecz zorganizowany został z inicjatywy klubu "GUKS Carbo" z Gliwic, szczególnie kolegi Henryka Wilka, który postanowił zorganizować jeszcze kilka podobnych meczy, nawet z drużynami zagranicznymi. Nie wszystkie drużyny posiadają pełne składy , toteż ekipa Skorpiona Szczecin zasilona została kilkoma zawodniczkami z innych klubów. Rozegranych zostało 7 walk, oto ich wyniki:

57kg (juniorki) Monika Rys vs Justyna Pietras 2 do remisu
48kg (seniorki Sandra Brodacka vs Ewa Bulanda 3:0
57kg (seniorki) Sylwia Pel vs Aleksandra Paczka 0:3
60kg (seniorki) Natalia Kowalska vs Joanna Mazurkiewicz 3:0
60kg (seniorki Jadwiga Stańczak vs Agnieszka Chuda 2 :1
64kg (seniorki) Magdalena Stelmach vs Sylwia Maksym 3:0
69kg (seniorki Ewa Gawenda vs Natalia Hollińska 0:3

Walki - mimo że w ringu stanęła płeć piękna- mogły się podobać zgromadzonym kibicom. Wszyscy wiemy że Gliwice są stolicą boksu kobiet w Polsce gdzie rokrocznie spotykają się na międzynarodowych mistrzostwach Śląska z wielu klubów zagranicznych i oczywiście polskich, sprawdzając swoje umiejętności i weryfikując style walki. Wysoki poziom zagwarantowały między innymi: Sandra Brodacka, Natalia Kowalska, Magdalena Stelmach, Agnieszka Chuda, Natalia Hollińska. Zawodniczki otrzymały medale, a wręczali je miejscowi sponsorzy, dzięki którym mecz się odbył, jak również dyrektor ds. sportu Urzędu Miasta pani Renata Caban.

Dziękujemy też Henrykowi Wilkowi  za inicjatywę i realizację pomysłu meczy pomiędzy rożnymi klubami w Polsce. Dobrze że jego słowa sprzed lat (do obejrzenia w załączonym filmie) mają kontynuację w działaniu.

 

 

 


 

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.