OLSZTYN BOXING NIGHT 2012

Nowy rok, nowe wyzwania i nowe sportowe emocje – pięściarze Andrzeja Gmitruka rozpoczynają sezon 2012 od mocnego uderzenia. W piątkowy wieczór, 17 lutego w hali Urania przed olsztyńską publicznością zaprezentuje się ponownie czołówka polskich zawodników. Będzie to już trzecia gala boksu organizowana przez Gmitruk Promotions i telewizję Canal+ w tym mieście. Jubileuszowe, bo sześćdziesiąte bokserskie show to 5 zawodowych pojedynków z udziałem m.in. powracającego na ring byłego zawodowego mistrza Europy – Piotra „Wilka” Wilczewskiego oraz doskonale znanego miejscowej publiczności, Przemka Opalacha. W walce wieczoru, w wadze półciężkiej, niepokonany Dariusz „Fighter” Sęk stanie przed szansą zdobycia kolejnego mistrzowskiego tytułu. Stawką zakontraktowanego na 10 rund pojedynku będzie pas World Boxing Forum International.  Honorowy patronat nad galą objął Prezydent Olsztyna – Piotr Grzymowicz.

Choć do gali pozostały już tylko dwa tygodnie, pięściarze nie zwalniają tempa. Nowy rok rozpoczęli od zgrupowania w Berlinie, gdzie formę przed olsztyńską galą szlifował Dariusz Sęk oraz dwóch jego kolegów z teamu - Maciej „Sulek” Sulęcki i powracający na ring, były mistrz Europy w wadze super średniej – Piotr Wilczewski. Zawodnicy trenowali w trzech ośrodkach treningowych grupy Sauerland Event pod okiem niemieckich trenerów oraz swojego szkoleniowca Andrzeja Gmitruka.

- To były bardzo intensywne trzy tygodnie. Koncentrowaliśmy się głównie na sparingach – mówi Andrzej Gmitruk. – Zawodnicy naprawdę solidnie przepracowały ten czas w Berlinie. Piotr i Darek mieli okazję sparować z mistrzem Europy w wadze półciężkiej Eduardem Gutknechtem, ale także innymi zawodnikami Sauerland Event. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu zgrupowania i współpracy z Niemcami. Wróciliśmy w sobotę, a teraz przed nami jeszcze tydzień treningów w Warszawie – dodaje.

Na lutowej gali w Olsztynie szykują się, zatem wielkie sportowe emocje na najwyższym poziomie. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć w ringu czołówkę młodych, polskich zawodników. OLSZTYN BOXING NIGHT 2012 otworzą trzy walki zakontraktowane na 6 rund.

Jako pierwszy zaprezentuje się 22-letni Maciej Sulęcki nazywany przez fanów „Sulek”. Ten niepokonany na zawodowym ringu pięściarz z Warszawy stoczy w Uranii swój dziewiąty pojedynek. Warto przypomnieć, że Maciek ma na swoim koncie bardzo udaną karierę amatorską Był zawodnikiem Gwardii Warszawa i wielokrotnym reprezentant kadry polskiej w boksie amatorskim. Jako amator stoczył 130 walk, był też wielokrotnym medalistą MP juniorów i seniorów.

Również bez porażki na koncie pozostaje jego kolega z teamu, 23-letni Norbert „Noras” Dąbrowski – wicemistrz Polski amatorów z 2010r. a dziś zawodowy pięściarz w grupie Andrzeja Gmitruka, legitymujący się 7 wygranymi walkami.

Podobnie jak Maciek i Norbert, również na 6 rundowym dystansie zmierzy ze swoim przeciwnikiem, doskonale znany miejscowej publiczności i również niepokonany na zawodowym ringu, Przemysław Opalach. Dla Olsztynianina będzie to 9 zawodowa walka, a warto dodać, że 7 z 8 pojedynków Przemek zakończył przed czasem.

Wielkie emocje czekają w Olsztynie fanów Piotra Wilczewskiego. Były mistrz Europy i były mistrz WBO Inter-Continental w wadze super średniej wraca na ring po przegranej walce z Brytyjczykiem, Jamesem DeGalem.

- To był dla Piotra bardzo trudny pojedynek, pierwsza obrona mistrzowskiego tytułu. Przegrał na punkty - dwa do remisu- po bardzo wyrównanych i zaciętych 12 rundach. Sędziowie nie byli, więc jednogłośni wskazując zwycięstwo Brytyjczyka. Dla Piotr była to druga porażka w jego 8-letniej zawodowej karierze, ale to silny, ambitny i solidny zawodnik. Wraca na ring i jestem pewien, że ta walka w Olsztynie spodoba się jego kibicom – mówi Andrzej Gmitruk. Po czteromiesięcznej przerwie Wilczewski zaprezentuje się w ringu w walce zakontraktowanej na 8 rund.

A tuż po nim w walce wieczoru w wadze półciężkiej, niepokonany Dariusz Sęk stanie przed szansą na zdobycie kolejnego mistrzowskiego pasa. Stawką w zakontraktowanym na 10 rund pojedynku będzie tytuł czempiona WORLD BOXING FOTUM INTERNATIONAL.

– Ubiegły rok był dla mnie bardzo ważny, zdobyłem pas mistrza świata TWBA, obroniłem tytuł i jestem gotowy na kolejne wyzwanie – mówi 25 letni pięściarz z Tarnowa. – Poznałem już nazwisko swojego przeciwnika i mogę tylko powiedzieć, że szykuje się zacięta walka – dodaje Darek. – Jestem w dobrej formie, trener jest zadowolony ze sparingów w Berlinie, myślę, że te dwa ostatnie tygodnie przygotowań poświęcimy na dopracowanie elementów taktyki.

OLSZTYN BOXING NIGHT 2012 już 17 lutego w hali Urania. Start godzina 20.30. Organizator imprezy GMITRUK PROMOTION przygotował również specjalną niespodziankę dla fanów MMA. Więcej szczegółów już wkrótce! Honorowy patronat nad galą objął Prezydenta Olsztyna – Piotr Grzymowicz.

Bilety na galę są już do nabycia na stronie internetowej bilet.pl oraz w Olsztynie : w Empiku C.H. Alfa przy Al. Piłsudskiego 16, w Hali Widowiskowo – Sportowej Urania przy Al. Piłsudskiego 44 oraz na Basenie przy ul. Głowackiego 27. Serdecznie zapraszamy

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 04-02-2012 17:27:53 
World Boxing Forum International co to za pasek od spodni skąd jest taka federacja???
 Autor komentarza: Warren
Data: 04-02-2012 23:11:47 
Ciekawe z kim zawalczy Sęk skoro ma być zacięta walka?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.