PROWODNIKOW ZNOKAUTOWAŁ TORRESA

Na kolejnej gali z cyklu ESPN Friday Night Fights trenujący pod okiem słynnego Freddiego Roacha Rusłan Prowodnikow (21-1, 14 KO) pokonał przez techniczny nokaut w 6. rundzie Davida Torresa (21-3-2, 13 KO) i obronił pas WBO Intercontinental w kategorii junior półśredniej.

Walka mogła zakończyć się już w pierwszej rundzie, kiedy Rosjanin poczęstował oponenta silnym ciosem z prawej ręki i posłał go na deski. 28-latek zaczął bardzo aktywnie i co chwila trafiał Amerykanina, który nie był w stanie unikać frontalnych ataków. W przeciągu pierwszych trzech minut Prowodnikow ulokował 40 celnych ciosów (ze 100  wyprowadzonych), ale twardy Torres nie zamierzał się poddać.

W drugiej odsłonie pięściarz z Bieriezowa zaczął używać lewego podbródkowego. Po raz kolejny po tę broń sięgnął w czwartej rundzie. Torres przyjął nierozważną taktykę blokowania ciosów twarzą.  W szóstym starciu Torres ponownie zapoznał się z deskami po potężnym prawym sierpowym. "El Torrito" zdołał powstać, ale Prowodnikow nie wypuścił kolejnej okazji z rąk, natychmiast rzucił się na zamroczonego przeciwnika i dokończył dzieła. Sędzia Robert Howard przerwał egzekucję, a chwilę później Torres osunął się na matę ringu i minęło kilka minut zanim zdołał się z niej podnieść.