PO TURNIEJU im. JÓZEFA CYRANA

W dniach 29-30 październia br, na hali Sportowej w Rybniku-Boguszowicach odbył się XI Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta miasta Rybnika im. Józefa Cyrana. Udział wzięli zawodnicy z Niemiec, Czech, Kosowa i Polski. W sobotę w walkach półfinałowych wszyscy zawodnicy klubu RMKS-u Rybnik wygrali swoje pojedynki i awansowali do walk niedzielnych, finałowych.

I miejsce w tym turnieju zdobyli: Dawid Pierchała, Krzysztof Kowalak, Karol Kostka, Sebastian Konsek i Kamil Pierchała. II m. zajęli bracia Błażej i Mariusz Lutka, Daniel Bartosik, Dawid Rutkowski i Szymon Holona. W ringu sekundował im Zbigniew Gąiorowski. RMKS- Rybnik zgromadził w sumie 40 pkt. i zdobył Puchar za I miejsce, na II m. uplasowali się zawodnicy niemieccy z 19 pkt, a trzecie miejsce zajęli Czesi z 18pkt.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Karol Kostka z RMKSu, aktualny vice Mistrz Polski Kadetów. Najmłodszym zawodnikiem był Dawid Pierchała z Rybnika. Półfinały i finały oglądała cała rodzina Józefa Cyrana, jego żona Jolanta, brat Bolek, syn Krzysztof, córka Katarzyna oraz siostra, którzy wręczali nagrody dla zawodników.

W tym samym czasie w Brzesku odbywały się Mistrzostwa Młodzików, gdzie w wadze 50 kg Fabian Szmid (Rybnik) wywalczył złoty medal wygrywając finał na punkty z Dawidem Czuka z TSB Tarnovia, a w ringu sekundował mu Wojtek Podgórny.