MAJEWSKI O PAS MISTRZA AMERYKI PŁN.

Informowaliśmy już ponad miesiąc temu, że perspektywiczny zawodnik Global Boxing, występujący w kategorii średniej Przemysław Majewski (17-0, 11 KO), który w czerwcu zdobył ceniony pas WBO NABO, tym razem stoczy walkę o jeszcze bardziej prestiżowe trofeum - pas NABF, czyli innymi słowy tytuł mistrza Ameryki Północnej. Do starcia dojdzie podczas "polskiej" gali 5 listopada w Mohegun Sun Casino w Uncasville.

Teraz znamy już rywala, z którym "The Machine" zmierzy się w tym pojedynku. Będzie nim Dionisio Miranda (21-7-2, 18 KO), który ostatnio przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie, z dobrze znanym polskim kibicom z walki z Mariuszem Cendrowskim mistrzem IBO Avtandilem Khurtsidze (26-2-2, 16 KO). Będzie to najtrudniejszy test w dotychczasowej karierze Majewskiego, bowiem mieszkający na stałe w USA Kolumbijczyk toczył w swojej karierze walki z czołowymi zawodnikami wagi średniej, notując zwycięstwa m.in. nad Sebastianem Demersem i Lajuanem Simonem. Stoczył też wyrównany bój z Romanem Karmazinem, zanim został przez niego znokautowany w 10 rundzie. Ewentualne zwycięstwo będzie dla Majewskiego z pewnością przepustką do walk na szczycie wagi średniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Sierak2012
Data: 16-10-2011 12:40:34 
Dobry rywal dla Majewskiego, jego poziom. Nie oszukujmy się Przemka poziom na dzień dzisiejszy nie determinuje go do walki z szerokim topem tej kat. wagowej a patrząc na jego wiek raczej nie doczekamy się wielkich walk z udziałem The Machine
 Autor komentarza: Maynard
Data: 16-10-2011 12:44:17 
Miranda chyba już się oswoił z rolą elitarnego journeymana, jednak jego silne uderzenie, może jeszcze sprawić niejedną niespodziankę. Kto wie, czy nie stanie się to tym razem, bo szczęki Majewskiego chyba jeszcze nikt naprawdę nie przetestował.

No, w każdym razie rywal na ten moment ciekawy.
 Autor komentarza: Szancu
Data: 16-10-2011 13:12:31 
Fajna gala się zapowiada.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-10-2011 13:38:00 
Miałem nadzieję, że Majewski zawalczy z kimś lepszym. Miranda to ten sam poziom co Upshaw, a wieku 31 lat kto stoi w miejscu, ten się cofa. Majewskiego może zaskoczyć starość zanim doczeka się walki z naprawdę wartościowym rywalem.
 Autor komentarza: Maynard
Data: 16-10-2011 13:57:02 
Hugo: pytanie, czy on chce walczyć z bardziej wartościowym rywalem? Nie znamy zakulisowych szczegółów sytuacji w grupie pana Kołodzieja. Majewski ma już 31 lat, być może ma świadomość, że drugim Martinezem nie będzie i spokojnie chce zarobić trochę forsy zanim się przyplączą jakieś kontuzje. A jeśli uda mu się wygrać z Mirandą, znanym w końcu bokserem, to może nabierze trochę więcej pewności siebie i wypłynie na głębsze wody?
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-10-2011 14:42:29 
@Maynard

Walka z Mirandą nie da Majewskiemu ani kasy, ani rozgłosu. Miranda to zwykły journeyman, który 5 z ostatnich 7 walk przegrał przed czasem. Majewski posiada pas WBO NABO i powinien go bronić z lepszymi rywalami, takimi jak choćby Vera, Lemieux, czy Korobow. Jeżeli jego promotor nie jest w stanie załatwić lepszej walki, niż undercard na polonijnej gali, to źle o nim świadczy.
 Autor komentarza: Szancu
Data: 16-10-2011 15:05:05 
Bzdura.. Dobra walka dla Przemka. Kolejny pasek, kolejne oczka w górę. To dość popularny tytuł w stanach. Można się na nim wybić.
 Autor komentarza: redd
Data: 16-10-2011 15:27:32 
To nie jest zły rywal. Majewski późno zaczął boksować, więc może jeszcze nie osiągnął pełni swojego potencjału. Rywal doświadczony i mający czym uderzyć, na pewno wartościowy pojedynek dla Przemka. Niech zdobywa potrzebne doświadczenie i idzie w górę w rankingach, a w końcu dojdzie do walki z kimś bardziej liczącym się od D Mirandy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.