CLEVERLY: ZNOKAUTOWAŁBYM KUZIEMSKIEGO

Główną walką dzisiejszego wieczoru w Echo Arenie w Liverpoolu będzie pojedynek Nathana Cleverly'ego (22-0, 11 KO) z Tonym Bellewem (16-0, 10 KO) o należący do tego pierwszego pięściarza tytuł mistrza świata federacji WBO w wadze półciężkiej. Z 24-letnim Walijczykiem rozmawialiśmy po czwartkowej konferencji prasowej i oprócz pytań o dzisiejszy pojedynek pojawiły się też te związane z majowym starciem z Aleksym Kuziemskim (22-3, 6 KO). Cleverly wygrał przez techniczny nokaut w 4. rundzie, ale polski pięściarz napsuł mu wiele krwi. Jak potyczkę w londyńskiej O2 Arenie wspomina nowy mistrz świata? Posłuchajcie sami.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Były redaktor Bokser.org, obecnie dziennikarz Przeglądu Sportowego. Jego specjalizacją było m.in. relacjonowanie najważniejszych gal odbywających się w Europie oraz imprez pięściarskich w naszym kraju. Przemek zna dwa języki obce  angielski oraz rosyjski, co dało mu możliwość przeprowadzenia rozmów z kilkoma wybitnymi osobistościami światowego boksu, m.in. Lennoksem Lewisem, Emanuelem Stewardem, Freddie'em Roachem, Teddym Atlasem, Naazimem Richardsonem, braćmi Witalijem i Władimirem Kliczko, Aleksandrem Powietkinem i Michaelem Bufferem. Jego dalszą pracę można śledzić na stronie Przeglądu Sportowego oraz na twitterze.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Pedro2099
Data: 15-10-2011 15:21:14 
w porzadku jest Clavery.wszystko jasno i na temat.wywiad 5/5
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 15-10-2011 17:36:50 
Pedro2099

słuszna uwaga. Cleverly to matematyk więc konkretny i odpowiada na temat, co u wielu bokserów jest rzadkością. zaskoczyło mnie, że jeszcze w miarę poprawnie potrafi wymówić imię i nazwisko Aleksa Kuziemskiego, mimo, że nazwisko to poznał na kilka dni przed walką, która zresztą szybko się skończyła.
 Autor komentarza: MikeyMike
Data: 15-10-2011 18:27:40 
A mnie zaskoczyło jak Nathan się wypowiadam. Myślałem, że jest on native speaker-em języka angielskiego, a w tym wywiadzie brzmi jakby język angielski nie był jego ojczystym.

Co prawda Cleverly jest Walijczykiem, więc może dla niego język walijski jest ojczystym? Cholera wie, przynajmniej ja nie wiem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.