GAMBOA vs RIOS W 2012 ROKU?

Jeden z największych promotorów boksu na świecie, Bob Arum, zapowiedział, że w przyszłym roku może dojść do pojedynku Brandona Riosa (28-0-1, 21 KO) z Yuriokisem Gamboą (21-0, 16 KO). Póki co, Amerykanin będzie bronił pasa czempiona 3 grudnia podczas gali Cotto vs Margarito w słynnej Madison Square Garden.

jeśli wierzyć zapowiedziom szefa Top Rank, Kubańczyk przejdzie do wyższej kategorii, by stoczyć bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek. "Cyklon z Guantanamo", zgodnie z krajową tradycją, nie należy do osób wybitnie pracowitych i ma problemy z utrzymaniem obecnego limitu wagowego.

- Myślę, że w przyszłym roku zobaczymy Gamboę walczącego o tytuł mistrza świata w kategorii lekkiej. Prawdopodobnie jego rywalem będzie Brandon Rios – zapowiedział słynny promtor.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: cop
Data: 28-09-2011 14:53:39 
Rios - Gamboa...Wooooow... Byloby to rewelacyjnie zapowiadajace sie starcie dwoch stylow, ktore sa drastycznie odmienne a jednoczesnie widowiskowe. Bardzo lubie agresje Brandona Riosa i doceniam talent Yuriorkisa Gamboy, wiec jezeli taki pojedynek rzeczywiscie zostanie zorganizowany, mozemy byc swiadkami znakomitego wydarzenia. Gamboa byl juz wielokrotnie na deskach a ktos taki jak Rios zdecydowanie moze go tam postlac na dluzej niz 10 sekund. Oczywiscie Kubanczyk ze wa znakomita technika i szybkoscia moze zdecydowanie wypunktowac swego przeciwnika a wrecz uczynic z tej walki spektakl.
Starcie na ktore czekam z duzym zainteresowaniem.
 Autor komentarza: DAB
Data: 28-09-2011 14:57:18 
Jestem w szoku:)
Jakby ta walka się odbyła nie mam faworyta a jeśli już to chyba Rios...Ciekawe jak Gamboa w lekkiej będzie wyglądał.Walka szał jak dla mnie:)
 Autor komentarza: Mats
Data: 28-09-2011 15:09:14 
DAB

Mam podobne zdanie jak ty - walka szał, ale jednak stawiał bym na Gamboe.
 Autor komentarza: DAB
Data: 28-09-2011 15:16:40 
Mats
Ja w sumie to na żadnego tu nie mam faworyta:)Riosa wskazuje 51% do 49% tylko ze względu na to ,że Kubańczyk będzie miał utrudnioną sprawę wskakując w wyższy limit ale on ma mega talent.Rios moim zdaniem posiada trochę inne atuty ale to pięściarze ,których uwielbiam oglądać.Brandon na teraz jest jeszcze za mało doswiadczony ale w perspektywie około roku i po dwóch mam nadzieję udanych jakiś obronach,ciągłej pracy będzie o wiele lepszy niż obecnie ,jego rozwój od walki z Acostą do pojedynku z Antilonem mnie zadziwił.Widziałem lepszego boksera.Jeśli ten progres się utrzyma walka będzie kapitalna.
 Autor komentarza: art12
Data: 28-09-2011 17:56:34 
Waga nie przeszkodzi Yuriokisowi przcież on waży ponad 70kg gdy nie jest w cyklu treningowym. Teraz na ważenie się tylko odwadnia, zresztą jak większość bokserów niższych kategorii. Gamboa mógłby walczyć nawet w półśredniej a jego sylwetka (muskulatura) wiele by się nieróżniła od tej w piórkowej.
 Autor komentarza: DAB
Data: 28-09-2011 18:25:22 
Ze zmianą wag chodzi o to ,że wyżej rywale są coraz silniejsi.Póki co z takim silnym jak Rios na pewno nie walczył.Nie chodzi o żadne zrzucanie a o rywali.Nie widziałem go jeszcze z takimi jak choćby Antilon ,Acosta i nie wiem jak będzie wyglądał z Riosem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.